ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Природната дарба на светулката влиза в широка употреба (видео)
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст
Пийте чай от джинджифил

Счупен глезен

Модератори: админ, консултанти

Fileva

Re: Счупен глезен

Мнение от Fileva » 13 сеп 2016 15:05

Здравейте. Ще разкажа набързо моята история. Моля помагайте с мнения и кой каквото знае по въпроса . На 28.06.2016 бях оперирана в Палма де Майорка - счупена фибула на десен глезен . Имам един болт и една пластина . Доктора каза че мога да стоя с тях за цял живот и няма нужда да се махат . Все още ходя на рехабилитация тук в Палма и нещата вървят добре, но при последното ми посещение при доктора на 06.09.2016 той ми каза че след месец трябва да ми извадят пластината (тоест началото на октомври ) Въпроса ми е нормално ли е в някой случаи 3 месеца след операция да се изважда пластината? Благодаря ви предварително .

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 сеп 2016 21:00

Ако е заздравяло добре няма проблем да се извадят.

Fileva

Мнение от Fileva » 14 сеп 2016 00:09

Благодаря Д-р Цончев за бързия отговор.

btkicoeli

Мнение от btkicoeli » 07 окт 2016 16:22

Докторе, това са снимките. Според нашия лекар няма да зарасне. Какво е мнението Ви.Тези снимки за след 5 и половина месеца от инцидента

btkicoeli

Мнение от btkicoeli » 07 окт 2016 16:39

Изображение

Изображение

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 окт 2016 19:16

Защо пък да не зарастне?
Според мен тибията е стабилизирана добре, фибулата образува калус и иска още за да зарастне напълно. Но не съм ортопед все пак...

btkicoeli

Мнение от btkicoeli » 08 окт 2016 12:57

Благодаря, Докторе! За тибията е притеснението ни. Била много стегната, нямало движение там, кръвоснабдяването по тази причина било слабо и за това смятат, че няма да калцира. Според Вас трябва време и ще е е ок. Правилно ли разбирам...? Нищо, че сме навлезли в 6 месец на възтановяване.

btkicoeli

Мнение от btkicoeli » 08 окт 2016 13:02

Случаят е такъв. Бях го описала преди, но тогава не успях да кача снимки, а и тогава докторът не ни беще изплашил, че няма да зарастне:
" На 28 април 2016г. мъжът ми счупи и двете кости на дясна подбедрица, долната една трета, има планка и множество винтове на тибията, от която има и отчупено и прихваното парченце, тънката му косичка също е счупена, но само наместена.Минаха 4 месеца и половина почти. Натоварва от скоро крака с 20 % тежест само, като стъпва лекичко на него.Направи 20 процедури с индеферентен май се казваше ток и лечебна физкултура. Но все още кракът отича след около едночасово стоене прав.Притеснява ме палецът на крака, който няма почти никакво движение и следващия пръст - с малко повече възможност да движи.Другите пръсти са ок. Глезенът също е почти обездвижен, има само 5% движение. На снимката от 02.09, казаха че калцирането върви с забавяне.Също така на стъпалото в средата има образувано подкожно като малка топка.. събрано сухожилие ли е, свит мускул ли..., което при разтриване е болезнено място..какво би могло да е? "

Сега освен това топче на стъпалото сме и притеснени, че няма да има зарастване според него на тибията. Вие какво бихте ни посъветвали.. да махнем няколко винта за да има повече хлабина или да си изчакаме. Смятаме и да направим процедури в барокамера като съпътстващо лечение...

megita78

Zd

Мнение от megita78 » 08 окт 2016 15:34

lahesis написа:Здравейте,
На 06.02.2010 се подхлъзнах на лед и си счупих глезена (всъщност малкия пищял на около 6-7 см от долната основа). В Пирогов ми обясниха в началото, че не се налага операция. Вчера (11.02.2010) при контролният преглед ми казаха, че е по-разумно да се направи операция тъй като костите са все пак разместени малко (може би около 5 мм), но не било задължително. Всъщност хората ми обясниха, че съм граничен случай и че и така ще ми зарастне счупването, но можело да се усили разместването и имало известен риск, но решението било мое...
Ако не се сложи пластина движението в глезена ще се възстанови ли напълно? Костта дали ще е по-слаба поради липсата на фиксация на костите една спрямо друга?
Ако оставим настрана финансовият елемент (пластината не се покрива от Здравната каса) моля за вашите професионални препоръки за/против поставянето на фиксираща пластина тъй като трябва до 14.02.2010 да взема окончателно решение.

Надявам се, че съм описал горе-долу ситуацията с моят непрофесионален поглед.
Предварително благодаря.

Val4eto_vip

Мнение от Val4eto_vip » 08 окт 2016 15:38

Здравейте, миналата година счупих глезен и имам сложена планка и пирони, сега ми предстои да ги махнат, имате ли идея колко ще струва, дори и ориентировъчно ?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 окт 2016 18:54

btkicoeli

Къде са ви лекували до момента и къде сте се консултирали по въпроса?
Мога да ви препоръчам специалист за допълнителна консултация, все пак аз не съм ортопед...
Това с барокамерата ми се вижда съмнително да има ефект. Кракът при такава фрактура е по-скоро нормално да отича след натоварване, поне според ме

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 окт 2016 18:55

Val4eto_vip

Зависи кой ще ви го прави...
Принципно трябва да минете по здравна каса.

btkicoeli

Мнение от btkicoeli » 15 окт 2016 09:05

д-р Цончев написа:btkicoeli

Къде са ви лекували до момента и къде сте се консултирали по въпроса?
Мога да ви препоръчам специалист за допълнителна консултация, все пак аз не съм ортопед...
Това с барокамерата ми се вижда съмнително да има ефект. Кракът при такава фрактура е по-скоро нормално да отича след натоварване, поне според ме
Операцията е направена в Тайланд, в Японската болница. Следенето на състоянието и рехабилитация, за сега във Варна, като се консултираме постоянно със специалист от Варна и с проф.Аспарухов, който също посещава Варна.Мнението на професора е, че всичко върви с бавни, но съвсем нормални за случая темпове и няма проблем. Консултирахме се с още един специалист във Варна, който също смята, че всичко е ок и просто ни трябва време.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 окт 2016 21:59

Щом толкова специалисти са се изказали значи всичко върви според очакванията.

Cecko79

Мнение от Cecko79 » 03 яну 2017 20:23

Здр.,на 22.12.счупих малката кост при глезена и скъсах връзки.Изписаха ме с диагноза Фрактура малеоли фибуларис декстри.Кажете нещо за моята диагноза и за възстановяването ми.Много съм притеснен.На 05.01.ще свалят конците от операцията.Благодаря предварително

Отговори

Върни се в “Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки”