ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Счупен глезен

Модератори: админ, консултанти

Vlassadar

Re: Счупен глезен

Мнение от Vlassadar » 01 ное 2015 02:10

Здравейте,
Наскоро си счупих глезена - външен малеолус. Сега съм с плака (7 дупки, 6 винта), която изглежда държи всичко идеално, защото на снимките фрактурата се вижда само като тънка тъмна зона - колкото косъм. Операцията стана в деня на падането. Не ми сложиха гипс или шина. На 25-я ден започнах да пристъпвам на крака, а към 40-ия вече ходя нормално дори без да си личи, че имам проблем. Притеснявам се да не си направя проблем с тази амбиция да се раздвижа бързо. Искам и да науча кога и колко ще мога да напрягам глезена с упражнения за раздвижване, и кога - дотолкова, че да мога да спортувам спокойно (ски, бягане и др.)
Иска ми се възможно по-рано да се извади метала, който се усеща и ми създава дискомфорт - естествено без да се жертва сигурността на оздравяването. Мненията от различни ортопеди са между 3 и 12 месеца!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 02 ное 2015 21:01

На каква възраст сте?

Vlassadar

Мнение от Vlassadar » 03 ное 2015 21:54

На 37 г. съм, 75 кг/180 см, активно спортуващ - колело, планинарство и др. и без вредни навици http://media.snimka.bg/s1/4997/036237588-big.jpg

ChristianDobrinov

Мнение от ChristianDobrinov » 04 ное 2015 13:32

Препоръчвам да отидете на рехабилитация за една седмица. В СБР-Несебър имат апаратура за костна стабилизация също така има мануална и лазерна терапия, които доста спомагат за правилния растеж на костта след такъв тип травма. След комплексно лечение там от Кинезитерапия, Физиотерапия, апаратура и масажи ще е възможно да сте спортно активен без проблеми.

abojilova

Мнение от abojilova » 13 мар 2016 11:05

Здравейте
Преди 50 дни си счупих глезена.Диагнозата е трималеоларна фрактура.
Лекарите казаха че най доброто за мен ще е оперативното лечение.
Пставиха ми 10 дупкова плака с 8 винта от външната страна и още 2 винта от вътрешната страна на глезена.
Казаха 45 дни след операцията трябва да се извадят 2 от винтовете които застопоряват глезена.
Глезена е подут и усещането е много неприятно....все едно от глезена надолу не е мой! Постоянно е изтръпнал.
Това нормално ли е? Ще мога ли да ходя нормално и да движа глезена на 100% ?
Казаха също че ако искам може след година да се махнат всички железа ....но не е задължително.Тук някъде прочетох че ако пациента е по едър се препоръчва те да останат.В момента тежа 98кг на 37 г.
Рехабилитацията може ли да се направи вкъщи съответно със специалист защото придвижването ми е трудно.Ставам с проходилка само и то на много кратки разтояния.Препоръчайте добър рехабилитатор в София
Благодаря за отговорите Ви предварително

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 мар 2016 17:03

Нормално е за такава фрактура и за такава интервенция. Възстановяването е сравнително бавно.

Мама Стани

Мнение от Мама Стани » 23 мар 2016 17:17

Здравейте на д-р Янакиев постави в глезенът на синът ми имплант G-forse. След месец и потърсена сметка от мен каза че трябва ре операция. Ние се осъмнихме и направихме рентгенова снимка, на нея не се вижда имплант а само още По-изкривени кости на крачета. Възможно ли е имплант изобщо да не е поставен и трябва ли друго изследване за да се види евентуалното му съществуване. Благодаря ви!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 мар 2016 21:51

Цитирайте или прикачете епикриза от лечението...

Мама Стани

Мнение от Мама Стани » 24 мар 2016 17:09

Цитирам: транспозиция на сухожилието на м.тибиалис антериор и фиксиране с имплант инсайдер G-forse. Деформация на ляво ходилото от типа на пес вирус. Въпросните импланти бяха на стойност около 5000лева, докторът твърдеше че трябва да са точно те, защото били най-добрите.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 28 мар 2016 17:53

според описанието на продукта - не се вижда на рентгена
http://www.wright.com/wp-content/upload ... 8-2_EN.pdf

К.Иванова

Мнение от К.Иванова » 04 апр 2016 16:25

Здравейте, д-р Цончев!
На 10 януари 2015 си вчупих тибията и фибулата на левия крак.Беше ми направена операция и поставени планки и винтове.На 30 октомври ми бе операцията по изваждането им.Всичко мина добре и вече нямам кой знае какви болки и съм почти, както си бях преди падането.Единственото, което ме притеснява е, че крака ми отича и се подува всекидневно при глезена след рутинното натоварване.След като си почина през нощта, на сутринта си е с нормални размери.Имам ли основания за тревоги?
Не съм ходила на физиотерапия.
На 39 години съм, с наднормено тегло, но без изявени здравословни проблеми.Може ли от това да е?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 апр 2016 12:04

Нормално е това, с времето трябва да намалее тоя оток.

MirenaB

Мнение от MirenaB » 23 юли 2016 13:14

Здравейте! На 24.06 паднах от около два метра височина и си счупих глезена, диагнозата е фрактура на талуса. От скенера се вижда, че ставната структура е запазена, няма дислокация. За съжаление, диагнозата беше дадена едва на 15.07, тъй като преди това не беше установено счупване. От 07.07 до 15.07 кракът беше обездвижен чрез ортеза. От 15.07 съм с гипс до коляното и се придвиждвам с патерици без да стъпвам на болния крак. Въпросът ми е трябва ли да ограничавам движенията с патерици, въпреки че не натоварвам счупения крак? Също така, полезно ли би било да правя гимнастични упражнения и раздвижвания на всички незасегнати части на тялото или това се счита за излишно натоварване при счупен крайник?
Поздрави,
Мирена

btkicoeli

Мнение от btkicoeli » 08 сеп 2016 15:09

Здравейте, д-р Цончев. На 28 април 2016г. мъжът ми счупи и двете кости на дясна подбедрица, долната една трета, има планка и множество винтове на тибията, от която има и отчупено и прихваното парченце, тънката му косичка също е счупена, но само наместена.Минаха 4 месеца и половина почти. Натоварва от скоро крака с 20 % тежест само, като стъпва лекичко на него.Направи 20 процедури с индеферентен май се казваше ток и лечебна физкултура. Но все още кракът отича след около едночасово стоене прав.Притеснява ме палецът на крака, който няма почти никакво движение и следващия пръст - с малко повече възможност да движи.Другите пръсти са ок. Глезенът също е почти обездвижен, има само 5% движение. На снимката от 02.09, казаха че калцирането върви с забавяне.Също така на стъпалото в средата има образувано подкожно като малка топка.. събрано сухожилие ли е, свит мускул ли..., което при разтриване е болезнено място..какво би могло да е? Прикачих последните снимки и снимката на счупването. Моля за вашето мнение каква е прогнозата за възстановяване.

btkicoeli

Мнение от btkicoeli » 08 сеп 2016 15:12

За съжаление не можах да кача снимките. Но мога на мейл да ги пратя, за да ги видите, ако ми посочите такъв. Благодаря.

Отговори

Върни се в “Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки”