ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Биотинът е част от витамините от група В (В7)
О, да, има разлика, убедете се сами
Пийте чай от джинджифил
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Счупен глезен

Модератори: админ, консултанти

д-р Цончев

Re: Счупен глезен

Мнение от д-р Цончев » 21 апр 2014 18:01

Тежка е фрактурата, съвсем очаквани са едни такива оплаквания. Тази снимка скорошна ли е?

queenmargot

Мнение от queenmargot » 22 апр 2014 15:24

Това е контролната снимка от 2-ри април ( 47-ми ден), следваща контрола ще имам след месец, може би след Гергьовден. Дано да е по-различна от тази...

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 апр 2014 17:02

Дано, но трябва да се въоръжите с търпение. Инак ми пправи впечатление че добре е фиксирана.

Po3u

Мнение от Po3u » 09 май 2014 11:17

ЗДравейте отново.

Включвам се с пореден въпрос по темата.
Изкълчен глезен, разтегната ставна капсула. Вече се движа нормално, почти не ме боли (само при някои по-особени движения), но от няколко дни, когато стоя на стол (на работа), стъпалото ми започва леко да изтръпва - не напълно, но сякаш получавам "иглички" и изтръпва.

Моля, посъветвайте ме каква може да е причината, доста е неприятно.

Благодаря предварително.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 май 2014 18:35

Пробвайте дали няма да се повлияе от позицията на крака, раздвижвайте по-често.

Бистра

Мнение от Бистра » 12 май 2014 09:19

Здравейте,
На 18.04.2014г си счупих десния крак с диагноза -фрактура фибуле декстра с данни за коса фрактура на фибулата без дислокация на фрагментите.Доктора ми препоръча операция,но все пак ми предостави възможност да избирам между нея или гипс.Отидох при друг доктор за второ мнение и той ме гипсира,като ми сложи и гумено токче.Обясни ми ,че след 10-тия ден мога да стъпвам по-малко на крака използвайки патерици.Много ми беше трудно изобщо да не стъпвам на крака си ,така че и по-рано си стъвах на него по-малко.На 10.05.2014г ходих на контролен преглед и ми направиха отново снимка .Казаха ми,че няма промяна спрямо първите снимки,като спомена леко изместване,което не би пречило на зарастването.Не мога да разбера как така няма дислокация ,а в същото време има леко изместване?Интересува ме още лошо ли правя като си ходя на разходки с патериците и съответно си помагм и с гипсираният кракПри ходене не ме боли ,но понякога леко ми се подува.На 47 г съм и ме интересува дали ще ми се свали гипса до 40дни или ще се наложи повече и дали след свалянето на гипса ще мога да ходя без патерици , ще се налага ли физиотерапия.
Ще бъда много благодарна ,ако ме посъветвате какво да правя.Планирала съм лятна семейна почивка в края на юли - не бих искала да я проваля.
С поздрав Бистра

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 12 май 2014 10:31

Предполагам, че до тогава всичко ще е наред.

tastyweed

Мнение от tastyweed » 03 юни 2014 11:35

Здравейте,

Октомври месец 2012 си счупих глезена с диагноза Трималеоларис крурис декстри. Направиха ми операция и ми поставиха 2 пластини и 8 винта. Възстанових се относително бързо и постигнах почти 100% обем движение.
Преди 3 месеца най-накрая направих втора операция за отстраняване на метала. Всичко е наред от тогава, никакъв оток и без ограничение в движението.
Преди седмица пробвах да се пораздвижа с малко баскетбол. Разбира се съвсем леко просто да пострелям сам. В един момент докато просто пристъпвах от крак на крак, усетих остра болка като убождане във вътрешността на ставата. Не мога да я локализирам точно но като пипам счупеното место (под операционния белег) не усещам болка там , по-скоро е по цялата периферия на ставата. От тогава изпитвам същото нещо по няколко пъти на ден при съвсем леки движения. Възможно ли е това да е някакъв засегнат или прещипан нерв или пък някакъв костен проблем като пукнато място.
Моля за съвет и мнение и благодаря предварително.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 юни 2014 16:54

Оток или кръвоизлив нали няма?

Бистра

Мнение от Бистра » 08 юни 2014 08:39

Здравейте,
След счупване на малкият пищял на подбедрицата носих гипс 45 дни.След свалянето на гипса си направих снимка ,на която се виждаше че костта още не е калцирала.Доктора каза ,че за физиотерапия още е рано ,но да търкалям шише или да тактувам с крак .Още на друият ден почнах да ходя без патерици ,но вече изминаха 5 дни ,а все още си куцам и крака ми е малко по- подут отколкото след свалянето на гипса.Ако ходя по равно болката в крака е поносима и не се мажа с нищо ,но щом стъпя малко накриво по неравност болката става силна и ме стряска.
Въпроса ми е тази болка нормална ли е , наложителна ли е физиотерапия и за колко време ще ми се възстанови походката?Ще има ли положителен ефект ,ако ходя на плуване?
От работата започнаха да ми задават въпроси кога мисля да се връщам там ,а аз не зная какво да им отговоря.
С поздрав Бистра

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 юни 2014 19:31

Нормално е още да боли и да е подуто. За сега не е за физиотерапия, изчакайте.

Ripsi

Мнение от Ripsi » 01 авг 2015 18:00

Здравейте от две седмици съм с счупен глезен но не съм с гипс а с нещо наречено Въздушен блейс нещо такова беше. Казаха ми,че не ми е за операция. Някой може ли да ми каже дали енормално да ми е подут и лилав наместа? И ако някой ми каже някакви предположения след колко дена мога да стъпвам с помоща на патерици ще съм ви много благодарна горе доло ме интересува:) благодаря ви много.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 авг 2015 15:52

енормално да ми е подут и лилав наместа
- нормално е

rumi_cо

Мнение от rumi_cо » 15 сеп 2015 13:11

Здравейте! В края на май месец си счупих глезена и претърпях операция.
Информация от епикризата:
-от рентгенови изследвания-Фрактура на латералния малеол и луксация на талокруралната става.
-проведено лечение-метална осетосинтеза с 1/3 тубулорна плака
Един месец стоях с гипс, след което ходих на контролен преглед , казаха ми че е добре, но до края на септември не трябва да стъпвам на него.От рентгеновата снимка виждам,че имам 7 винта.Въпроса ми е: Възможно ли е да ги напипвам с ръка през кожата? И трябва ли след време да се маха тази плака с винтовете?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 сеп 2015 13:46

Взъможно е. След време ще трябва да се махнат.

Отговори

Върни се в “Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки”