ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

счупен прешлен

Модератори: админ, консултанти

д-р Цончев

Re: счупен прешлен

Мнение от д-р Цончев » 13 юни 2015 18:33

Кой неврохирург ви е консултирал?

dilqna88

Мнение от dilqna88 » 18 окт 2016 19:33

Баща ми е на 45г и падна от покрив докато работи на височина около 5 метра,в момента е в болница в сериозно положение,има счупен череп 3 пръста счупени и най-сериозното което е счупени 2 прешлени L1 до колкото знам единият от който е засегнал канала,в момента е подвижен няма проблем с краката нито с ръцете в съзнание е искат да го оперират със импланти,който са непосилни за нас защото струват 6000лв,искам да попитам има ли друга възможност да се оправи или само с тази операция трябва да е,докторите казаха,че това че е подвижен не е гаранция,че няма да остане инвалид много съм притеснена защо здравната каса не поема тази операция!Благодаря

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 окт 2016 21:19

На това питане отговорих някъде по-нагоре по форума. Често в такива случаи възстановяването е трудно предсказуемо, тъй като не е ясно до каква степен са засегнати невралните структури.... Това е т.н. спинална травма, която е трудно да се предскаже като как ще се развие дори и след операция.

Gerityyy

Гери

Мнение от Gerityyy » 04 мар 2017 22:52

Здравейте.
Моят въпрос може да ви се стори безотговорен, но искам да попитам, тъй като приятелят на майка ми е инвалид от близо 3г. и има смачкани 11-ти и 12ти прешлен и от кръста надолу е неподвижен, може ли някой да ми препоръча нещо, което да намали болката му, тя се появява само през нощта, пие разни хапчета, маже се с гелове, но без ефект, а от затопляне не се чувства добре.
Този месец е на консултация в болница в Берлин, но до тогава поне би ми се искало да намали болката му поне 😟

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 мар 2017 00:05

Има специализирани кабинети за борба с болката. Трябва да се прегледа човека от специалист анестезиолог и да се прецени какво да му се изпише - има доста възможности.

Vaninka

Мнение от Vaninka » 09 мар 2017 23:00

Фрактура на прешлен Л1 на пациент на 81 г.с Алцхаймер.Вече 10 дни адски болки,много консултации ,без резултат,дори не е обезболен.Става въпрос за моя свекър.Ако някой може да помогне с мнение благодаря предварително.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 мар 2017 22:53

Към момента какво е състоянието на човека?

Vaninka

Мнение от Vaninka » 10 юни 2017 12:15

Благодаря Ви за вниманието д-р Цончев.Цялата сага започна в краят на месец февруари.Много болки около 20 дни.Намерих кабинет за облекчаване на болката и анестезиолог предписа Лирика.В момента не пие вече този медикамент.Болката отшумя и успяхме да го раздвижим ,става от леглото и се движи в вътре в къщи.Вследствие залежаването най-вероятно,болките и натоварване с много медикаменти ,както и развитие на Алцхаймера е много тежко положението в момента.Инконтиненция на урина и фекалии,буйстване,агресивност и т.н.Не го пожелавам на никого.

Отговори

Върни се в “Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки”