Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Това съобщи служебният министър д-р Мирослав Ненков
Юбилейното честване започна днес
Така ще се повиши ефективността в системата
реклама

ЯМР

Модератори: админ, консултанти

ЯМР

Мнениеот mastiff18 » 09 Май 2009 19:50

предстои ми понеделник да си направя ЯМР в София.Взех си направление от личния ми лекар(от Добрич съм),които ми обясни 4е ми дава направление за ортопед,защото само тои може да ме изпрати на ЯМР.Интересуваме с това направление мога ли да отида при всеки ортопед в страната.Интересува ме когато тои ми дава направление за ЯМР дали трябва да му заплатя,и примерно ако си направя ЯМР на колянната става,за колко време ще са готови резултатите.Също ако можете ми препоръчайте къде мога да напраявя добър ЯМР в София
mastiff18

Re: ЯМР

Мнениеот sisito » 10 Май 2009 18:57

Имам проблеми с колената от години,но преди месец и половина претърпях тежка катастрофа,със с4упвне на бедрото,платина 20 см. и т.н.и положението с коленете ми се усложни,особенно на дясното.Разглеждайки резултата от ЯМР,разли4ни са мненията на ортопедите в Кипър дали да се оперира-била съм на 38, ще минело от самосебе си-другите пък-бил скъсан минискуса след 4 месеца да се оперира.Незная какво да правя?!Затова надеждата ми е във Вас,ортопеди.Моля Ви,за операция ли съм?Моля за мнение и от Ростислав.И още нещо-след 17 месеца ми казаха нова операция за да ми махнат платината.Наложащо ли е?Отново лекарите НЕ са на едно мнение-ако останела в мен,щяла съм да имам големи болки особенно зимата и другото мнение-и да я извадя и да остане болките ще са същите.Кое е вярно?Ако наистина ще съм по-зле,особенно на старини...Благодаря на вси4ки,които ще ми отговорят.
Моля,обяснете ми какво е написано на ЯМР.

T1W/FSE coronal,T2W/FSE,PDsagittal,PD with FS sagittal,coronal,axial,STIR coronal and axial
Metallic artifacts degrade the images.
The medial meniscus shows small linear signsl changes not contacting the articular surfaces due to small intrasubstance tear.
The lateral meniscus is intact.
The cruciate ligaments are intact.
The collateral ligaments are intact.
The patellar cartilage returns normal signal.
The cartilage of the joint compartments is intact.
There is high intensity diffuse edema of the distal femoral metaphysis and in lesser degree of the epiphysis especially involving the medial aspect of the femur due to bone contusion(trabecular microfracture).
At the posteromedial aspect of the joint there is a very small cyst.
There is small amount of joint fluid.
There is moderate edema of the subcutaneous and deep fat.
DIAGNOSIS
Small intrasubstance ter of the medial meniscus.
Bone contusion(trabecular microfacture)of the distal end of the femur.
Verry small Baker*s cyst.
Small amount of joint fluid.
Moderate edema of the subcutaneous and deep fat pad.
sisito

Мнениеот mitacheto » 16 Май 2009 23:27

НЕ ВЯРВАЙ на лекарите много много те за пари са готови на всичко.аз бях опериран за кръстни връзки .след първата операция получих инфекция на коляното ,отвориха го отново,при което ми казаха че инфекцията е изяла хрущяла връзките и минискуса.от там 2 месеца в болница и вече 5 години съм така .не мога да разпувам и свивам крака нацяло,имам 2 пирона които ми казаха че ще си останат.какво да ти кажа кофти работа,обаче тренирам карам колело всеки ден взимам добавки за хрущяла и събирам пари за инжекции.не вярваи на 1 или 2 лекари отиди и при други . за мен е по добре да изкараш пластините и пирони ако имаш.аз при влажно време заради тези пирони коляното страшно ме стяга.ТОВА ЧОВЕШКИТЕ СТАВИ СА ТОЛКОВА ТЪПА ИСТОРИЯ ,ЕДНА ТРАВМА И ЗА ЦЯЛ ЖИВОТ МЪКИ :(
mitacheto

Мнениеот pif79 » 18 Май 2009 14:20

Здравей mitacheto,

И наме ми правиха операция на ПКВ преди 11 месеца, но още пука и ме боли, а и усещам едно такова затопляне и възпаление.
Като пия противовъзпалителни (Movalis) нямам болки, но не ми се иска така цял живот.

При теб какви са били симптомите на тази инфекция?
И кои са най-ефикасните добавки за хрущялите, че повечето май са само маркетингови трикове?
pif79

Мнениеот sisito » 19 Май 2009 14:50

Оле,Мита4ето лоша работа!Щом ме съветваш да махна платината,пак трябва да се оперирам.ЗАЩО нито един лекар не се вклю4и за малко разяснение-и за ЯМР и за платини,пирони...Хайде мили хора,за мен е много важно вашето мнение.
sisito

Назад към Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки