Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
За какво трябва да внимавате обаче при консумацията им
Намалява се значително риска от хиперстимулиране
Тъмни кръгове, еластичност, пигментация, клепачи...
Една доза ще е достатъчна за повече от два дни
реклама

Травма на екстензорен мускул и сухожилие на пръст на ръката

Модератори: админ, консултанти

Травма на екстензорен мускул и сухожилие на пръст на ръката

Мнениеот Rostik79 » 09 Яну 2009 12:03

Здравейте,
Преди около 40 дни получих силен удар от външната страна на дланта, който бе посрещнат фронтално от кокалчето на средния пръст (понеже е най-издадено - мястото, където се свързва с дланта). Получих голям оток и силна болка. Направих си рентген след няколко дни, но нищо не показа и се успокоих. След още известно време обаче, когато отокът спадна, усетих, че не мога докрай да разгъвам пръста си (при което и ме боли, когато опитвам), а над кокалчето остана подутина, болезнена при допир. Отидох при ортопед, според който имах частично разкъсване на екстензорно сухожилие (което минава точно над кокалчето). Препоръча ми да отвори мястото и да види какво има.
Отидох при друг доктор (сочен като най-добрия специалист в града), според който нямам скъсано сухожилие. Според него при удара се е получило разкъсване на капсулата, която обвива сухожилието. При зарастването, тъканта на капсулата се е сраснала с долната страна на кожата и оттам идва малкото ограничение при рагъване на пръста, както и болката (която наистина е по-силна при допир до кожата, отколкото при движението на пръста. Докторът каза, че може да се отвори и да се опита да раздели тъканите, но ми препоръча първо да опитам с разтривки с разни мазила. Според него можело да се оправи от само себе си за няколко месеца.
Изписа ми Контратубекс (което малко ме учуди, понеже доколкото знам то е за белези) и един гел МОБИЛАТ.

Въпросът ми е някой имал ли е подобна травма или да има информация за такива увреждания?

Благодаря!
ПП: възрастта ми е 29 години.
Rostik79

Назад към Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки