ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Кои са 6-те основни грешки, които допускат начинаещите?
Препоръчват се не повече от две чаши бира или вино дневно
Повече грешки се правят в по-топлите помешения

Счупване на пръста на ръката

Модератори: админ, консултанти

Nedyalko_ktm

Счупване на пръста на ръката

Мнение от Nedyalko_ktm » 02 ное 2017 15:17

Здравей те! На 10.09 паднах при мотокрос и си счупих коста на лявата ръка 4ти пръст. Отидох в болницата и ми казаха операция трябва, има скъсано сухожилие и лошо счупване! Направиха ми операция и поставиха Киршнерова игла. На 25.09 ми махнаха конците, и на 10.10 премахнаха иглата! Пръста стой на долу, и не може да се изправи! Има движени само, когато стискам-свивам ръката! Почнах рехабилитация! Днес е 10-ти ден и пръста си е все още, като "закован" на долу не помръдва! Знам, че 10 дена раздвижване не е кой знае какво, но не е помръднал изобщо! Мисълта ми е, някои ако е имал такава трявма да сподели дали ще се раздвижи или ще си е така "крив" и неподвижен :roll: :lol:
Благодаря!

д-р Цончев

Re: Счупване на пръста на ръката

Мнение от д-р Цончев » 02 ное 2017 22:53

Вероятно ще се раздвижи, но трябва да имате доста търпение, това иска месеци и месеци... При операция на сухожилие то обикновено се скъсява релативно чисто механично и екстензията се ограничава.

Nedyalko_ktm

Мнение от Nedyalko_ktm » 03 ное 2017 20:47

....ще съм търпелив и ще дам отговор след време да видим, какво ще стане! Благодаря!

H.D.

Мнение от H.D. » 31 дек 2017 11:03

Здравейте!
Не знам до колко е актуална темата и дали ще получа отговор, но става дума за следното:
- На 03.12. счупих 5-ти пръст (кутре) на дясна ръка и така започнаха ходения по ортопеди и снимки, обеждвижиха счупения пръст като го захванаха за съседния играещ роля на шина и така 20-на дни. Последваха нови два прегледа последния на 18.12, при което ортопеда погледна нова рен. снимка и каза, че няма изкривявания, зарастване на криво и т.н. Пръста си зараствал правилно. Даде ми срок до 24.12 да стоя с шиниран пръст и след това да го освободя, така и направих, последваха нови две седмици срок за пълното му възтановяване като естествено го пазя от удари и тем подобни, но вече мина седмица от освобождаването и близо месец от самото счупване, пръста си стой някак отделен (една идея встрани) от другите и се прибира, чрез мой усилия. Свива се до едно положение и повече не. Също ми се струва леко изкривен и подут и продължавам да изпитвам някаква болка. Та нормално ли е за близо месец тези видими симптоми, който аз виждам на пръв поглед и дали не му е нужно повече време, защото мен ме притеснява да не остане така леко отделен от останалите и кривнал. Съжалявам, че не успявам да прикача снимка и да покажа с точност как изглежда и кое ме притеснява.

H.D.

Мнение от H.D. » 03 яну 2018 13:39

???

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 яну 2018 22:10

Принципно такива травми искат доста времеза пълно възстановяване.... от 3 месеца нагоре, така че се запасете с търпение. Пръста ще се възстанови напълно но ще иска време

Отговори

Върни се в “Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки”