ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
16 ноември – ден без тютюнев дим
Kак да избегнем неприятните мускулни схващания?
С колко ще намалим опасните емисии във въздуха?
Особено подходяща е за подсилване на имунната система

Счупване на пръста на ръката

Модератори: админ, консултанти

Nedyalko_ktm

Счупване на пръста на ръката

Мнение от Nedyalko_ktm » 02 ное 2017 15:17

Здравей те! На 10.09 паднах при мотокрос и си счупих коста на лявата ръка 4ти пръст. Отидох в болницата и ми казаха операция трябва, има скъсано сухожилие и лошо счупване! Направиха ми операция и поставиха Киршнерова игла. На 25.09 ми махнаха конците, и на 10.10 премахнаха иглата! Пръста стой на долу, и не може да се изправи! Има движени само, когато стискам-свивам ръката! Почнах рехабилитация! Днес е 10-ти ден и пръста си е все още, като "закован" на долу не помръдва! Знам, че 10 дена раздвижване не е кой знае какво, но не е помръднал изобщо! Мисълта ми е, някои ако е имал такава трявма да сподели дали ще се раздвижи или ще си е така "крив" и неподвижен :roll: :lol:
Благодаря!

д-р Цончев

Re: Счупване на пръста на ръката

Мнение от д-р Цончев » 02 ное 2017 22:53

Вероятно ще се раздвижи, но трябва да имате доста търпение, това иска месеци и месеци... При операция на сухожилие то обикновено се скъсява релативно чисто механично и екстензията се ограничава.

Nedyalko_ktm

Re: Счупване на пръста на ръката

Мнение от Nedyalko_ktm » 03 ное 2017 20:47

....ще съм търпелив и ще дам отговор след време да видим, какво ще стане! Благодаря!

Отговори

Върни се в “Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки”