Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Умението се предава по наследство, но не само
Се доказва в мащабно френско изследване
Основно две активни съставки в продуктите са виновни
Имало смисъл жената да бъде неприятна преди цикъл..
реклама

Счупен глезен

Модератори: админ, консултанти

Re: Счупен глезен

Мнениеот Валентина Велинова » 29 Сеп 2010 12:59

Здравейте
В началото на август паднах и си счупих петата.Бях в гипс 40 дни,крака ми беше много подут и син.От два дни ходя на рехабилитация,но раздвижването е много болезнено.Имам чуството ,че са ми счупени пръстите,такава болка изпитвам.Нормално ли е това,при положение че на снимката всичко е нормално.На крака си още не стъпвам.Ще бъда благодарна да получа някаква информация.
Валентина Велинова

Мнениеот д-р Цончев » 01 Окт 2010 10:08

Къде е болката?
д-р Цончев

Мнениеот orthosport1 » 01 Окт 2010 18:37

До Aiva

Не е нормално глезена да е отекъл,толкова време след операцията.
Отиди на друг ортопед да чуеш и неговото мнение.
orthosport1

Мнениеот deseniki » 21 Окт 2010 22:26

Zdraveite,
predi pove4e ot godina si schupih glezena, izvestno vreme bqh s polugips, sled koeto otidoh pri drug lekar i mi slojiha longeta. Sled mesec ili malko pove4e glezenyt mi se opravi, no taka i ne si naprvaih snimka, za da sum sigurna. Minalata zima imah leki bolki v glezena, koeto mi kazaha 4e bilo normalno sled s4upvaneto, no i te otminaha. V momenta, obache, imam dosta silni bolki, kakto i neshto kato kafenikavi kryvoizlivi ot glezena chak po4ti do kym prystite na kraka, a pri preumora i otok :( naistina nz kakvo da napravq.., ne sum otishla na lekar, tyi kato ve4e im nqmam vqra i nz kakva falshiva diagnoza biha mi postavili...ako nqkoi znae ot kyde bi mogyl da idva problema, mngoo molq da mi pishe!
deseniki

Мнениеот д-р Цончев » 24 Окт 2010 12:54

Моля, пишете на кирилица!!!
д-р Цончев

Мнениеот deseniki » 26 Окт 2010 07:23

Съжалявам за латиницата ... Проблемът ми е следния: през лятото на 2009 година паднах и си счупих глезена и въпреки че изпитвах силна болка отидох на лекар едва след 2-3 дни и ми сложиха полугипс, тъй като имах оток на крака и ми казаха да отида след 10-15 дни отново, за да ми сложат цял гипс, което направо ме ужаси. Всичко това се случи във ВМА, след което отидох при втори лекар в Габрово (след тези 10-15 дни), който ми махна гипса и предложи да нося лонгета, за да се наместят костите, защото по негови думи счупването не било сериозно. След около 20 дни от въпросната шина започна да ми се разранява кожата и лекарят ми разреши да спра да я нося, но тогава така и не си направих нова рентгенова снимка. Още след поставянето на първия гипс, ми се появиха кръвоизливи от глезена почти до пръстите, но предимно от дясната страна на стъпалото. Аз много се уплаших, но ми казаха, че било нормално и след известно време кръвоизливите изчезнаха. Проблемът е, че сега отново се появиха, както те така и болките и отока в крака. Вчера си направих нова рентгенова снимка и се установи, че нямам разместване на кости и, че самото счупване е добре зарастанало, но кръвоизливите така и не се махнаха...Наистина не знам как трябва да постъпя от тук нататък :( Моля ви за съвет
deseniki

Мнениеот д-р Цончев » 29 Окт 2010 22:36

Тези кръвоизливи са в резултат на травмата - първия път. След миналото време, при условие че не е имало нова травма или разместване на елементи не би трябвало да има кръвоизлив. Ортопедите какво казаха по въпроса?
д-р Цончев

Мнениеот Andiii.to » 21 Яну 2011 23:44

Здравейте .. на 17 години съм и лятото 2010 год. си счупих глезена и травмата ми е Бималеоларис . Имам 7 пирона и една пластина в глезена на левия крак. След около 2 месеца трябва да ми вадят пироните с пластината и съм адски притеснена. Всичко до сега върви добре,но имам въпрос. След втората операция,махането на пластината и пироните ще ме гепсират ли пак и колко време трябва да ми бъде обездвижен кракът ! Моля ви кажете ми ! :(
Andiii.to

Мнениеот Zeni » 24 Яну 2011 20:27

ИСКАМ МНЕНИЕ ОТ ЛЕКАР!
На 21.11.10 паднах.Получих голям оток на глезена.На 22-ри ми нправиха снимка и не се виуждаше счупено.Кракът ми беше син и отекъл.На 6.12 ми направиха контролна снимка и се виждаше счупване на десен латерален малеолус.Ортопедът ме гипсира за 45 дни.На 20.01.11. ми свалиха гипса и ортопедът каза след 3 дни да започна да стъпвам с помощта на патерици.Кракът ми е леко отекъл от вънзпната и вътрепната страна на глезена и при ходене изпитвам същите болки както преди гипсиране.Моля кажете ми това нормално ли е и колко време ще ми трябва да се въстановя напълно?
Zeni

Мнениеот alpi » 24 Яну 2011 22:22

Бихте ли пуснали рентгенова снимка с гипса и след свалянето му.
Д-р А.Мурадов
МБАЛ"Св.София"
София
e-mail: dr_muradov@abv.bg
alpi

Мнениеот Zeni » 25 Яну 2011 19:26

Имам снимка от 2-рия ии на 16-тия ден слелд падането,а на 17-тия ден ме гипсираха.След свалянето на гипса нямам снимка,но ортопедът каза,че при такова счупване (външен латерален малеолус) възстановяването ми би трябвало да е бързо.Днес е 5-тия ден след свалянето на гипса,но крака ме боли при лек натиск от външната и от вътрешната страна на глезена и отгоре.При ходене с патерици на моменти имам силна болка.Мажа го с Фелоран по собствена инициатива.Благодаря!
Zeni

Мнениеот Zeni » 26 Яну 2011 02:13

Искам да добавя,че глезенът ми е топъл.Правихме му масаж с хладка вода и сапун,при който чуствах болка.Не знам дали е правилно,но ортопедът каза,че можем да прилагаме всичко без да слагаме топло.
Zeni

Мнениеот ondieki » 04 Апр 2011 12:12

Здравейте.
На 33г. съм.На 17.03.2011 си счупих подбедрицата-фрактура аперта пунктиформис фибуле син.ВЛК регио капитис.В ИСУЛ ми сложиха шина с която трябва да съм до 29.04.2011-т.е. 43 дни.Не се налагало наместване.Казаха ми,че може да ми поставят планка,но може и без нея-костта щяла да зарастне еднакво добре-реших без нея да съм.Предписаха ми репарил 20(за оттока и кръвообращението бил) да пия в продължение на 21дни и да не стъпвам на крака изобщо.Препоръчаха ми да правя упражнения на цялото тяло-гъвкавост и сила,а за болният крак повдигания от различни положения(без да стъпвам на него)без ограничение на бройката.Всичко това го спазвам.
Притеснява ме това,че вследствие на многото изчетено из интернет и по разни книги,разбрах че мускулите на крака можело да атрофират.Искам да попитам също така колко време след свалянето на шината кракът ми би се подувал и би ме болял,какво да направя за да ускоря процеса на възстановяване,препоръчвате ли ми някаква диета,нещо медикаментозно и въобще всичко за по-бързо възвръщане на нормалните функции на крака(знам,че всеки организъм е индивидуален и е различно).Относно физиотерапията-не са ми препоръчали,но разбирам,че е много важно-насочил съм се към ИСУЛ за сега.И,че после било много добре да плувам в студена вода и да търкалям шише и царевица с ходило
Интересувам се толкова много,защото съм бивш бегач на дълги и свръхдълги разстояния.В момента работата ми е такава,че съм постоянно "на крак" и бих искал да ускоря процеса на възстановяване.Според докторите в ИСУЛ,в рамките на 15-20 дни след свалянето на шината ще съм с напълно функционален крак.Рентгенова снимка нямам
ondieki

Мнениеот teftolinka81 » 21 Май 2011 10:03

Преди 10 години счупих глезена си тибията и трималеоларис отказах оперативно лечение и след 90 дневно лечение с гипсова превръзка ходих в продължение на 3 месеца на физиотерапия имах и Зюдек.Бавно се възстанових но остана болка която с времето не отмина.Така тази година се подложих на операция повреме на която се установи че има "лъжлива става".Последва корекция с остиосинтеза с "игли"(извинете ме ако си служа с погрешни термини).Вчера се свали гипсовата ми превръзка на глезенна става след 45 дневна имобилизация.Металните игли още са в коста ми ,казаха поне 4-5 месеца.Нямам възможност да посещавам физиотерапевтични процедури.Искам да запитам в домашни условия какви упражнения и видиве масажи е подходящо да прилагам за правилното възстановяване на двигателните ми функции.
Предварително благодаря на всички които ми помогнат.
Това ми е пощата за кореспонденция teftolinka81@abv.bg
teftolinka81

Мнениеот naydenova_kristina » 21 Юли 2011 22:50

Здравейте,
Счупих си глезена януари месец, бималеоларна фрактура на дясна глезенна става, имам поставена метална плака с винтове и отделно още пирони. Въпросът ми е относно операцията за изваждането на металите, по-кратка ли е, по-малко болезнена ли е, ще ми се налага ли да лежа отново в болница, ще имам ли нужда от курсове по рехабилитация, ще трябва ли да използвам отново патерици и др. помощни средства или ще мога да ходя и без тях, естествено накуцвайки, и горе-долу колко време е възстановяването след тази операция? Благодаря предварително за отговора.
naydenova_kristina

ПредишнаСледваща

Назад към Травми, счупвания, навяхвания. Ставни проблеми. Менискус. Кръстни връзки