Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Може и да не подозирате за някои от тях
При по-възрастните хора
Вижте какво да избягвате да хапвате
реклама

операция-миома

Модератори: админ, консултанти

операция-миома

Мнениеот petia61 » 02 Дек 2008 11:20

На 47 год.съм. От 6 месеца нямам цикъл.След преглед ми е препоръчана операция на миома и преманване на матката. Препоръчаха ми операцията да са извърши до края на годината, най-късно до края на януари. Естествено, притесних се. Интересувам се след операцията какъв е периода на възстановяване? Бих искала да започна работа след около 15 дни. Работата ми не е свързана с натоварване. Винаги ли след такава операция се приемат лекарства?
petia61

Re: операция-миома

Мнениеот magi_rad » 02 Дек 2008 19:17

Винаги след операция се приемат лекарства,но имате право на 6 месеца болничен.Ако се чувствате по добре разбира се никой не може да ви задължи да позвате докрая болничния си.Според мен поне 1 месец трябва да сте в домашни условия за да се пазите,все пак сте оперирана.Особенно сега зимата.
magi_rad

Мнениеот meritod » 28 Дек 2008 13:56

МОЛЯ ЗЯ СЪВЕТ!ОПЕРИРАНА СЪМ ПРЕДИ ТРИ МЕСЕЦА ОТ МИОМА ПО БЕЗКРЪВЕН ПЪТ.МАХНАХА МИ ВСИЧКИ ОРГАНИ.СЛЕД ЕДИН МЕСЕЦ ПОЛУЧИХ ЛЕКО КЪРВЕНЕ И ЛЕКАРЯ МИ ОБЯСНИ,ЧЕ ТОВА Е ГРАНОЛОМ И НЕ Е СТРАШНО.НО ТОВА ПРОДЪЛЖАВА И МНОГО ЧЕСТО ПРОКЪРВЯВАМ ОТНОВО.МОЛЯ ДА МЕ ПОСЪВЕТВАТЕ НОРМАЛНО ЛИ Е ТОВА И ДО КОГА ЩЕ ПРОДЪЛЖИ.НАЛЕЖАЩО ЛИ Е ДА ПОТЪРСЯ ОТНОВО ЛЕКАРСКА ПОМОЩ. БЛАГОДАРЯ ВИ!
meritod

Мнениеот д-р Цончев » 30 Дек 2008 23:42

Добре е да се проконтролира от оператора.
д-р Цончев

Назад към Месечен цикъл. Нарушения на менструацията. Миома. Уплътнения и болки в гърдите