Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Няма безопасен начин кожата да потъмнее
Общо 174 350 винетки са раздадени миналата година
Медикамент забавя развитието на болестта
Белезите на смущение рядко могат да се сбъркат
реклама

операция-миома

Модератори: админ, консултанти

petia61

операция-миома

Мнениеот petia61 » 02 дек 2008 11:20

На 47 год.съм. От 6 месеца нямам цикъл.След преглед ми е препоръчана операция на миома и преманване на матката. Препоръчаха ми операцията да са извърши до края на годината, най-късно до края на януари. Естествено, притесних се. Интересувам се след операцията какъв е периода на възстановяване? Бих искала да започна работа след около 15 дни. Работата ми не е свързана с натоварване. Винаги ли след такава операция се приемат лекарства?

magi_rad

Re: операция-миома

Мнениеот magi_rad » 02 дек 2008 19:17

Винаги след операция се приемат лекарства,но имате право на 6 месеца болничен.Ако се чувствате по добре разбира се никой не може да ви задължи да позвате докрая болничния си.Според мен поне 1 месец трябва да сте в домашни условия за да се пазите,все пак сте оперирана.Особенно сега зимата.

meritod

Мнениеот meritod » 28 дек 2008 13:56

МОЛЯ ЗЯ СЪВЕТ!ОПЕРИРАНА СЪМ ПРЕДИ ТРИ МЕСЕЦА ОТ МИОМА ПО БЕЗКРЪВЕН ПЪТ.МАХНАХА МИ ВСИЧКИ ОРГАНИ.СЛЕД ЕДИН МЕСЕЦ ПОЛУЧИХ ЛЕКО КЪРВЕНЕ И ЛЕКАРЯ МИ ОБЯСНИ,ЧЕ ТОВА Е ГРАНОЛОМ И НЕ Е СТРАШНО.НО ТОВА ПРОДЪЛЖАВА И МНОГО ЧЕСТО ПРОКЪРВЯВАМ ОТНОВО.МОЛЯ ДА МЕ ПОСЪВЕТВАТЕ НОРМАЛНО ЛИ Е ТОВА И ДО КОГА ЩЕ ПРОДЪЛЖИ.НАЛЕЖАЩО ЛИ Е ДА ПОТЪРСЯ ОТНОВО ЛЕКАРСКА ПОМОЩ. БЛАГОДАРЯ ВИ!

д-р Цончев

Мнениеот д-р Цончев » 30 дек 2008 23:42

Добре е да се проконтролира от оператора.

Върни се в “Месечен цикъл. Нарушения на менструацията. Миома. Уплътнения и болки в гърдите”