ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Гинекологични проблеми

Модератори: админ, консултанти

Forum admin

Re: Гинекологични проблеми

Мнение от Forum admin » 11 окт 2011 13:10

По принцип ако Вашият приятел не може да контролира еякулата си, е по-добре да използвате презервативи. Пиенето на Ескапел може и да помага, но повече вреди! Плюс това обезопасения секс не само предпазва от забременяване, но и от полово предавани болести - важно е! Щом водите полов живот, задължително е на 6 месеца да посещавате гинеколог. Ако кажете от кой град сте, тук можете да получите координатите на добър такъв, но ако не се намери някой да Ви препоръча, попитайте някоя Ваша близка къде и при кой ходи за профилактични прегледи. Това е общо взето тук във форума има достатъчно материал за приемането на Ескапел и за продължителното менструално течение, така че просто се поразровете. И моля Ви, пишете на кирилица!
Успех! :)
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

geritooo

Мнение от geritooo » 01 дек 2011 02:24

Здравейте!

Може би не е точно тук мястото да задам въпроса си, за което моля да ме извините предварително.
Та на темата: на 24 год. съм и при гинекологичен преглед с жагинален ехограф се оказа че имам поликистозни яйчници,и за да не стават по сериозни проблеми ми каза че трябжа поне 1-2 години да пия противозачатъчни за да се регулират нещата, защото сега не било сериозно но може с годините да ми създаде проблем.лекарят жидя нещо съмнително на ехографа,което нарече евнтуален фибром на яйчника. и сега след като се потарсих в нета информация много се притесних че това си е туморно образувание.Изследвах си туморен маркер Са 125 и резултата е 10 при норма под 35.Това значи ли че всичко е наред или не? И колко е при здравите жени този показател 0? какво значи 10 ? след като е под нормата значи ли че не е фибром и какво друго може да е? и какво следва от тук нататък- опреция? да ми махнат яйчниците?Възможно ли ще е да имам деца защото все още не съм ражадала?
Забеавих да спомена че отидох на преглед заради обилно цяло течение. моля ви за някаква информация защото имам час при лекаря чак за другата седмица и дотогава ще се полудея, какви ли не мисли ми минават през главата.Много ме е страх. Не искам да ме режат :(

Благодаря ви за вниманието и много се извинявам отново ако съм сбаркала мястото

stella777

Мнение от stella777 » 01 дек 2011 12:20

Eхооо, geritooo, споко, бе човек!
Нормално е да се притесняваш, ама не прекалявай или поне се опитай ;) . Са 125 е в нормата, нали тр. да е под 35 , пък твоят е 10, така че всичко изглежда ОК. Явно наистина си много притеснена, защо мислиш за операция, след като никой не ти я е предложил. Може пък да се разминеш само с проъивозачатъчните. Ще отложиш майчинството с една година (ако изобщо си го планувала, де), но какво толкова- млада си.
Не съм лекар и не мога да давам съвети, но си мисля, че е добре да следваш съветите на доктора. Ако му нямаш пълно доверие или за собствено спокойствие, ако искаш, направи си още една или две консултации с други лекари. И те не са съвършени, и много грешат, особено в последно време.
Хайде, стискам палци и вярвам, че всичко ще е ОК!
И без паника, а :)

geritooo

Мнение от geritooo » 07 дек 2011 11:56

Може ли някой да ми каже каква е причината за поява на фибром на яйчника? И безопасна ли е лапароскопската техника, защото по разни форуми чета че била нова све още и лекарите не я познават добре все още и често възникват усложненния.На мен ми препораъчаха този метод за отстраняване и сега съм в паника. Ако можете да ми препоръчате някой добър лекар в тази област ще бъда адски благодарна :idea:

velka

Мнение от velka » 18 мар 2012 22:06

Здравейте! От два месеца кървя непрекъснато, оскъдно в първия месец и половина,а сега от 8 дена доста силно.Този проблем го имам от 2005г.Правено ми е три пъти абразио през този период на което резултата беше,поне на последното:ендоцервицит и жлезиста хиперплазия на ендометриума.Но тъй като аз съм оперирана преди 26г. от кисти на двата яйчника и те са премахнати,оставено е само от едната страна яйчникова тъкан колкото пшеничено зърно , аз нямах менструален цикъл,ако не вземах хормони.Около 20 г.бях на ХЗТ.Сега съм на 48г. Последния път като бях на гинеколог цинонамазката ми беше 1 гр.,но лекарката казва,че най-доброто изследване за мен е хистероскопия,за да се установи има ли рак на шийката на матката или на матката.Каза,че абразиото все пак се прави на "сляпо" и има вероятност да се пропусне нещо.При тези маточни кръвотечения,които получавам това изследване ще даде най-верни резултати.Сега пред мен стоят хиляди въпроси: към коя болница да се обърна,към кой лекар,минава ли през здравната каса това изследване,ако не ,каква е цената му.... Много моля,ако някой е правил и може да ми препоръча и да ми даде координати ще му бъда много благодарна.Много съм притеснена.Може координати и в Пловдив,тъй като не живея София,не знам дали в Пловдив правят това изследване.Ще се радвам ако д-р Цончев каже своето мнение по моя здравословен проблем!Благодаря предварително!

renialex

Мнение от renialex » 08 апр 2014 21:39

3 дни след като ми приключи цикъла правих секс без презерватив с приятеля ми и и той свърши в мен.След 5,6 часа пих ескапел а след 7 дни започна кръвотечението..Възможно ли е това кръвотечение да е един от симптомите на бременноста или е странична реакция от хапчето?

emmi

Мнение от emmi » 10 яну 2017 09:32

Здравейте,
От години имам миоматозни възли на задната стена на матката. Проследяват се редовно от лекар. Понякога са същите, друг път са се увеличили леко. Последния път лекарят каза, че единият - с размери 3.5 на 4,5 см. е с нехомогенна структура и прикрива десния яйчник. Моля да ми обясните какво означава това.

milta

Мнение от milta » 01 окт 2017 13:09

Здравейте имам следния проблем преди забременяването цикълът ми беше нормален без болки имах болки когато бях на гости в Италия при семейството на мъж ми когато сме двете сс сестра му но само тогава .В този период в Италия ми откриха киста на десния яйчник доста време пих хормонални противозачатъчни хапчета назначени от лекар. След това повторно използване и ги нямаше . Проблема сега е друг от 4 месеца както родих съм с много болезнен цикъл пак ми върви по 3 до 4 дни максимо до 5 дни да стигне най много и ми спира на другата сутрин слеко кафеникафо-червено оцветяване за ден. Възможно ли е отново да имам киста на яйчника.
Благодаря Ви предварително за помощта. :(

д-р Ал. Игнатова

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 02 окт 2017 19:42

Здравейте!
При прием на противозачатъчни цикълът не е истински, а "псевдоцикъл" и макар да има кървене, той не е толкова силен по отношение на болки, количество и времетраене. Възможно е след дългия прием на хапчетата, после и бременността, да сте забравили "усещането" от цикъла?
Това което описвате е напълно нормално по времетраене. Само по болезнен цикъл не може да каже, че имате киста или каквото и да е, но щом болката е нещо ново - посетете гинеколог.
Поздрави!

Отговори

Върни се в “Месечен цикъл. Нарушения на менструацията. Миома. Уплътнения и болки в гърдите”