ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Тя изглежда различно при всеки
Учени откриха кой вид корелира с повишен риск от карцинома
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс

Гинекологични проблеми

Модератори: админ, консултанти

stelacankova

Re: Гинекологични проблеми

Мнение от stelacankova » 04 апр 2011 19:57

Този кюртаж се прави за да се вземе материал от матката за раково изследване.След него се предприема лечение.Той самия не е лечение.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 апр 2011 05:13

Направете го този кюртаж и не губете време.

stella777

Мнение от stella777 » 08 апр 2011 09:25

ЗАЩОООО?
Ако загубим още време, какво?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 апр 2011 10:31

Ако има съмнителен процес той се развива. А често при тези органи границата е много тънка и често определяща както за начина на лечение така и за изхода от лечението.

stella777

Мнение от stella777 » 21 апр 2011 14:18

Може ли да ми разтълкувате понятието аденоангиоматозен ендометриален полип, или поне да посочите източници, в които да намеря повече инфо.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 апр 2011 20:26

Понятието съчетава 2 други:
аденома - доброкачествен тумор
http://www.puls.bg/reference/dictionary ... _1561.html

атгиоматозен - със съдов примес

stella777

Мнение от stella777 » 22 апр 2011 21:06

Благодаря

stella777

Мнение от stella777 » 10 юни 2011 21:58

До: stelacankova

Zdraveite,
predi vreme otgovorihte na moi vapros vav foruma i spomenahte, che ste imala podoben problem sas svekarva si.
Ako ne Vi pritesnjavam bihte li spodelila poveche podrobnosti. Sled kolko vreme napravihte vtoro abrazio, pri polojenie, che parvata histologija e bila dobrokachestvena i sled kolko vreme reshiha, che trjabva da ja operirat. Sled vsichko sluchvashto mi se naposledak, mislja, che v bolnicite epo-zle ot naj-dolnoprobnite magazini, a ot doktorite po-golemi targovci njama.
Blagodarja predvaritelno!
Vsichko dobro
Stella

stelacankova

Мнение от stelacankova » 11 юни 2011 14:19

Почти две години ходих по мъките с моята свекърва . Ние сме от гр.Бяла обл Русе. Преди две години на нея и прокърви на 60 г. Веднага в Русе и направиха абразио взеха материал за хистология резултатите бяха добри изписаха и противозачатъчни , които пи 3 месеца и на 3 месеца ходеше на проверка.Всичко беше на ред но след близо две години отново и прокърви отново абразио отново резултата от хистологията беше добър .Тогава реших да я заведа и при други доктори.Имам чувството че чакаха да стане злокачествено че да и обърнат по вече внимание.Тогава ми се отдаде възможност за преглед при проф.Горчев в Плевен там обикновено се чака доста.Като отидохме проф.и видя изследванията и каза че всичко е наред но на нейната възраст да и кърви не е нормално и всяко кървене може да доведе до рак.Тогава ни препоръча да и махне матката.Операцията беше лапараскопска много бързо се възстанови изследваниятя отново бяха добри.Много е доволна от целия екип и обслужването в Частната клиника на проф.Горчев в Плевен.Само съм благодарна че за тези две години наистина не се стигна до нещо злокачествено защото тогава където и да отидеш няма смисъл процесите се развиват много бързо.Това в общи линии е цялата история.Ако има други въпроси ще отговоря.Но на тази възраст не е нормално да има кървене не е без нищо а матката и яйчниците вече не са необходими.

stella777

Мнение от stella777 » 11 юни 2011 21:19

Благодаря за отговора!
Радвам, се че свекърва Ви е добре.
Само едно не ми стана ясно- през тези 2 години как разбираха, че всичко е ОК. На 3 месеца: абразио за хистология или тумормаркери или какво?

stelacankova

Мнение от stelacankova » 12 юни 2011 14:30

През тези 2 години само преглед при гинеколог на видеозон . Той следеше има ли натрупвания в матката.Абразио се прави само при кървене.Проблемът е че на тази възраст процесът който води до злокачествени образования е много бърз и никой не може да прогнозира нищо.За това в Плевен предложиха премахване на матката .

stella777

Мнение от stella777 » 12 юни 2011 16:25

Ясно! Благодаря още веднъж.
Всичко добро

vialla

Мнение от vialla » 13 сеп 2011 13:29

Здравейте!
На 18 години съм и от 4 месеца водя полов живот. Цикълът ми никога не е бил редовен - закъснява, подранява, кървенето продължава около 6-7 дни и е доста обилно (особено през втория ден). Последният път ми дойде 2 дни по-късно, като през първия ден течението беше слабо с тъмен, кафяв цвят. Сега е вторият ден и на превръзката няма кръв, само във влагалището, а по принцип тогава течението ми е най-силно и сменям по 5-6 превръзки. От какво може да е това, притеснявам се?

stella777

Мнение от stella777 » 20 сеп 2011 21:43

Мило момиче, най-вероятно няма от какво да се притесняваш, но за да си по-спокойна и да не го мислиш, консултирай се с лекар

chocolattte

Мнение от chocolattte » 11 окт 2011 11:39

Zdraveite , Predi nqkolko sedmici imah polov akt s priqtelqt mi i nebqhme sigorni dali mnogo malko e popadnalo v men , no na sledvashtiqt den imah leko kafqvo zacapvane i ot strah prieh Eskapel. NA sledvashtata sedmica mi doide normalno.. tam e problema che oshte nemi e svyrshilo a veche e 11 den . Poprincip MC e 7 dni. Neznam kakvo da pravq znam che trqbva da se obyrna kym lekar no nqmam ginekolog do sega nemi se e nalagalo i neznam kade da otida . Molq otgovorete mi mnogo sam pritesnena ;(

Отговори

Върни се в “Месечен цикъл. Нарушения на менструацията. Миома. Уплътнения и болки в гърдите”