ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Закъснение на цикъла

Модератори: админ, консултанти

Vikito1

Re: Закъснение на цикъла

Мнение от Vikito1 » 01 апр 2014 19:45

Здравейте. Имам едно притеснение и един въпрос..
Имах цистит и пих Зинат 15 дена, след това се появиха гъбички и се лекувах с предписани свещички. Всичко това в рамките на целия месец март. По принцип ми идва на 26-27 всеки месец, само че вече е 1 април, а все още не ми е дошло .. Няколко дена преди 26-ти, правих 2 пъти секс (след като се излекувах напълно и след изследванията), с презерватив и без гафове. Все си мисля, че нямам основание да се притеснявам, но ми закъснява 6-7 дена .. възможно ли е да е от антибиотика??

Благодаря предварително !! :)

kathy

Мнение от kathy » 16 юни 2014 19:04

Здравейте!
Обикновено ми идва около девето число на месеца, но по-миналия месец ми дойде на осми, а миналия-на единадесети. Този месец обаче още не ми е дошло. Имам типличните болки и спазми в долната част на корема и в кръста, пъпки, нервна съм. Днес вече е шестнадесети, а от вчера имам само едно кафеникаво зацапване. Прочетох доста неща по темата и видях, че на много места е написано, че това зацапване е признак за бременност. Направих си тест, но е отрицателен.
На какво може да се дължи това закъсняване и има ли то общо със закъснението от миналия месец.
Тук може би е редно да кажа, че предния месец пих Бисептол, освен това съм в сесия и доста се притеснявам покрай изпитите, а и отслабнах с около два килограма.
Благодаря предварително!

iliqna_nsba

Мнение от iliqna_nsba » 29 авг 2014 14:29

Добър ден. Бих искала малка консултация. 2 месеца подред пих оргаметрил за предизвикване на мц , понеже имах закъснения от 8-10 дена,но бях клинично здрава. Последният предизвикан цикъл беше от 26.07-31.07 вкл. Обаче на 09.08 имах тъмно кафяво-розово течение в продължение на 3 дни. Днес сме 29.08 а още не ми е дошло. Забравих да допълня че съм имала полов контакт без презерватив но не е свършвал в мен. Незнам и кога ми е овулацията но това течение ми се случва за първи път. Може ли да има вероятност да съм заченала? Благодаря предварително :)

orli26

Мнение от orli26 » 19 сеп 2014 00:25

Здравейте.На 27 г съм.Имам редовен цикъл на 26-28 дни.Предния месец пих 12 дена Примолут-нор за отлагане на цикъл,тъй като бях на море.След като спрях приема на лекарството, цикълът ми дойде на 3 тия ден и продължи около 10-11 дни с кафеникаво зацапване в последните 5 дена.
По календар трябваше да имам цикъл на 11.09.2014 ,а днес сме 18.09.2014 и все още нямамменструация.Водя полов живот, без предпазни мерки, правим прекъснат акт - т.е еакулацията е навън.
Какво бихте ме посъветвали?
Благодаря :)

Lidi

Мнение от Lidi » 19 сеп 2014 12:11

Броите цикъла от идването с Промолут-нор, нали така? И от тази дата смятате и е трябвало да ви дойде менструацията на 11.09?
Според мен е възможно да се е получило това закъснение вследствие приема на промолут-нор и изместване на цикъла.

orli26

Мнение от orli26 » 19 сеп 2014 12:56

Здравейте Lidi.
Нека да бъда по-точна с датите.
МЦ - Юли 2014 - 16.07 първи ден на менструацията.
Август -очаквана менструация на 11.08 , но от 8.08 до 14.08 прием на примолут - нор 2х1 таблетка.
МЦ след приключване на приема на примолут нор - 17.08 до 24.08 (като 21-24 кафеникаво зацапване)
И от 17.08 до 11.09 е 26ти ден на МЦ.
Би трябвало около тази дата да очаквам цикълът си нали ?
Но вече е 19.09 и все още нямам цикъл. Правих два теста на 4ртия и 6 тия ден след закъснението - отрицателни са.
Благодаря Ви за отговора предварително.

Lidi

Мнение от Lidi » 20 сеп 2014 08:15

Да, точно така както е описано.
Не знам каква може да е причината, освен приемът на промолут, евентуално, ако досега всичко е било нормално.
Може и задържан фолекул да има и оттам да се бави менструацията. Най-добре е на гинеколог да се изясни причината и при нужда да се пие лекарство за предизвикване на цикъла.

orli26

Мнение от orli26 » 20 сеп 2014 10:06

Здравей Lidi,
Благодаря Ви за отговора.
Малко се успокоих.Но предполагах,че това е причината.Предната година по това време пак ми се наложи да пия примолут-нор,но този път нямаше такива усложнения.
Във Вторник или Сряда,ще отида на преглед,ако до тогава няма никаква промяна в състоянието ми.
Приятни почивни дни!
Поздрави.

nqli

Мнение от nqli » 30 ное 2014 21:31

Здравейте дами,следният съвет от 3 месеца нямам цикъл.Последната ми менструация беше на 18 септември,а последният ми полов акт беше около трети-четвърти септември,от 18 септември до ден днешен аз все още нямам менструален цикъл.Последната менструация беше нормална, около 7 дни с обикновените болки в корема, силно кръвотечение придружено със съсиреци. След средата на септември аз изживях психическо напрежение и си мислех, че поради този факт не ми идва минаха около два месеца след като си направих 3 теста за бременност. Бяха отрицателни и трите теста . В момента гърдите ми се подуват, понякога яйчниците ме болят, кръста и таза също.Аз съм пушач следователно за този период от време би трябвало да ми се гади от тях, но не. Възможно ли е да съм бременна след 3 теста, за почти три месеца и наличие на нормална менструация, след този полов акт. Пропуснах да вметна, че приятелят ми не е свършвал в мен, поне не умишлено, ако се изпуснал малко нз. За момента нямам възможност за лекар. Ако има подобни случай моля, пишете ми ще се побъркам.

Iva_At

Мнение от Iva_At » 01 дек 2014 00:56

Не знам какво значи, че нямате възможност за лекар, но ситуацията Ви не търпи никакво отлагане.
Направете си кръвен тест за бременност / във всяка по - голяма лаборатория ги правят /, за да отхвърлите категорично тази възможност, като е такъв проблем лекаря. Два месеца без цикъл, при условие, че преди това Ви е бил напълно редовен - си е направо притеснително.
Разбира се, то причини за липса на цикъл - много и различни.
Но, докато не се отхвърли, поне по още един начин бременност - аз на Ваше място, нямаше да имам миг спокойствие. А, както виждам и Вие не сте спокойна, въпреки менструацията и трите теста.
Иначе, причината може да е съвсем банална за всичко, но без да чакате повече - зачеркнете бременност, като вероятност. И после ще мислите за другото...

Успех!

Margo_

Мнение от Margo_ » 20 юли 2015 14:36

Здравейте,
Имам въпрос относно месечния ми цикъл.
На 20 год. съм и водя активен полов живот с един партньор като се пазим единствено с прекъсване на половия акт. По принцип имам редовен цикъл ( всеки месец), но ми идва между 30-тия и 35-тия ден. В средата на този месец имах кафеникаво зацапване, а от 2 седмици имах болка в кръста, долу ниско в корема и подуване на гърдите. Днес е 42 ден от предишната ми менструация и ми дойде, но е придружено с много остра болка ниско, а също и ми се струва малко по обилно и по- алено червено от колкото по принцип.
Въпросът ми е дали е възможно да е имало бременност и да се е получил спонтанен аборт, трябва ли да посетя лекар докато съм още в цикъл и ако направя тест за бременност сега, ще отчете ли ако е имало такава?
Благодаря за отговора предварително!

Дидка_

Мнение от Дидка_ » 26 авг 2015 16:15

Здравейте на 17 години съм и цикъла ми закъснява. Винаги пи идва точно на 28-я ден или ден по-рано, но този месец ми закъснява с два дни, от какво може да е? Преди една седмица водих полов контакт с приятеля си, но не е свършил в мен. Благодаря предварително!

Ани.Н

Мнение от Ани.Н » 22 мар 2016 20:45

Здравейте .И аз като всички тук имам проблем и съм доста объркана.Последната ми менструация беше на 10.01.тази година,преди това на 30.12.15г.свалих спиралата си Копер-Т,причината да я сваля е,че срокът и изтичаше и с приятеля ми искахме да си имаме бебче.И така януари всичко беше наред,менсртуацията ми мина съвсем нормално и след това и до днес липсва...правих няколко теста-отрицателни.Преди половин месец посетих гинеколог,който ме прегледа и каза,че всичко е вследствие на спиралата.Аз живея извън страната и това,което ми изписа беше Chlormadinon 2mg.fem по една таблетка на ден-12 дни,но ме предупреди по време на приема ако менструацията ми дойде веднага да ги спра и почна Swingo 20-контрацептиви.Вчера беше последната таблетка Chlormadinon и до момента все още няма резултат.За съжаление следващият час при доктора ми е чак след месец.Не знам какво да мисля,ужасно съм притеснена а и след спиралата хич не ми се ще да пия противозачатъчни(бог знае какво може и след тях да ми се случи).На 36 години съм и силно желая да имам още едно детенце.Бих се радвала ако някой е запознат с тези лекарства,търсих с бг превод но нищо не излиза а с езика тук не съм много добре.Ще бъда благодарна ако някой изрази мнение.Благодаря предварително!

ivkadivka.1992

Мнение от ivkadivka.1992 » 23 мар 2016 12:26

Здравейте искам да попитам и ако е възможно лекар да ми отговори!По принцип ми е нормален цикъла на 28 дни винаги ми идва,или с 2 3 дни по рано от дата на миналата менструация.На 13 Декември 2015г. ми дойде както винаги ме държи 3 до 5 дни.После на 4-ти Януари;28-ми Януари;23 Февруари;и сега на 23 Март;А на 23-ти Февруари беше различен: розаво бяло течение,кафяво,лиляво,червена крав също и много смърдеше аз съм с болезнена менструация,смърдеше като лоххи понеже имам син от 2година и половина с секцио.Благодаря предварително за отговора ви.

Mini13

Мнение от Mini13 » 13 юни 2016 22:50

Здравейте, аз съм на 25 години от изврстно време пия еутирокс 25мк и цикалът ми закаснява вече с месец.Възможно ли е приема на хапчетата да причини закъснение?

Отговори

Върни се в “Месечен цикъл. Нарушения на менструацията. Миома. Уплътнения и болки в гърдите”