ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
При тях подборът на храната е особено важен
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
Доказано: съставка в него действа

Закъснение на цикъла

Модератори: админ, консултанти

Lidi

Re: Закъснение на цикъла

Мнение от Lidi » 28 апр 2013 07:57

Хубаво е да посетиш доктор, за да се изясни причината за закъснение.
Ако няма гинекологична причина е добре да се консултираш с ендокринолог, а той на свой ред ще изследва хипофизни и щитовидни хормони, за да се разбере причината за закъснение на цикъла.

mimozka961

Мнение от mimozka961 » 25 юли 2013 11:29

Здравейте! Моите притеснения са относно закъснение на цикъла ми. На 17 съм и попринцип е точен. Девствена съм. Понеже съм танцьорка и миналия месец имах концерт и ми дойде, исках да тече по- малко и пих 5 дни по 2 хапчета на ден оргаметрил и витамин С. Дойде ми на 19 и от 19 до 23 вкл. ги пих. Продължи около 12 дни, а иначе ми е по 7-8, но тече по- малко. Този месец трябваше да ми дойде на 22-23, но не е , имах болки в гърдите, както е преди да ти дойде, но все още не ми е дошло. Трябва ли да се притеснявам, че закъснява? Нормално ли е ? Нали до края на месеца ще дойде... И друг път съм пила оргаметрил, но следващата ми менструация си е била ок. Въпросите ми са нормално ли е и до колко дни горе. долу трябва да дойде. Благодаря предварително. :cry:

rumi_na

Мнение от rumi_na » 23 окт 2013 14:09

Здравейте,
Дъщеря ми е на 17 год., преди година менструацията и спря без причина. Откриха и поликистозни яйчници , но хормоналните изследвания бяха в нормити.Започна лечение с Диане. с него нещата се контролираха. На следващия преглед кистите бяха изчезнали игинеколожката спря диане-то.На последния преглед се сустанови, че няма кисти , но направените хормонални изследвания показаха ,че яйчниците не работят. Сега пие инофолик по 2 на ден. Ако на някой се случвало нещо такова, моля споделете.

Zori_39

Мнение от Zori_39 » 29 окт 2013 12:15

Здравейте! Аз съм на 24 години и имам поликистозни яйчници. От 3 месеца съм в почивка от хапчетата и при последния преглед (преди 3 седмици) всичко изглеждаше перфектно. Сега цикълът ми закъснява вече с 6 дена и се чудя дали билката жълт кантарион може да е повлияла на едно такова закъснение. Правих си тест за бременност и е отрицателен. Пия жълт кантарион и зехтин тъй като имам гастрит, но развих тежка алергия към лекарствата за гастрита. Четох, че жълтият кантарион контролира и месечния цикъл, но това означава ли, че го забавя или е по-добре отново да се консултирам с гинеколог?

atanasova4

Мнение от atanasova4 » 13 ное 2013 16:36

Здравейте!На 21 г. съм и винаги менструацията ми е закъснявала ,но когато трябваше да ми дойде миналият месец,т.е. на 13.10. не дойде и така до днешна дата и започвам да се притеснявам,правила съм си 4 теста и всичките са отрицателни,с партньора ми сме използвали предпазни средства,така че отхвърлям варианта да съм бременна,но не знам защо се получава така.Ако може някой да сподели мнение? Към края на седмицата мисля да посетя гинеколог,за да видя от какво се получава така.

Simona9292

Мнение от Simona9292 » 26 ное 2013 17:16

Zakasnqva mi s vtori den posledno imax polov akt na 22.11 ,a trqbvashe da mi doide na 24.11 ima li veroqtnost da sam bremena?

mi2009

Мнение от mi2009 » 29 ное 2013 09:39

Здравейте.Вече 13 дни ми закъснява.Правих тест за бременност и е отрицателен.Имам болки в корема и кръста все едно ще ми дойде всеки момент но...Много ми е нервно гади ми се и ми се вие свят от време на време.На 33год.съм и до сега винаги ми е бил редовен цикъла.Миналият месец ходих на минерални процедури и смених климата за няколко дни може ли това да оказва влияние или е някакъв здравословен проблем.Да се обърна ли към гинеколог или да изчакам още няколко дни.Колко време е нормално да ми закъснява?

gal87

Мнение от gal87 » 17 дек 2013 04:34

Здравейте на 26г. не съм бременна(не съм правила секс от около 7 месеца) проблемът ми е че имах нормален цикъл последно на 25,08 и ми свърши на 29,08.По принцип ми върви по 3-4 дена и имам редовен цикъл.Имам проблеми със щитовидната жлеза-хипертериоидизъм,порок на сърцето и желязодефицитна анемия.Средата на октомври си правих изследвания
TSH 0.01
FT4 77.22
FT3 46.94
глюкоза 6,03
хемоглобин 60
еритроцити 4,6
левкоцити 9,2
хематокрит 0,31
тромбоцити 423
MCV 68.4
MCH 20.7
MCHC 302
За проблема със щ.ж. пия тирозол табл.5мг.Ендокринолога ми увеличи тройно дозата и 2 месеца пих тирозола 3х2,както и желязо плюс фолиева киселина.Ходих на гинеколог(при двама различни лекари) нямам абсолютно никакъв гинекологичен проблем по техните думи.На 9,12 си правих нови изследвания
TSH 0.06
FT4 9.33
глюкоза 4,9
левкоцити 9,4
хемоглобин 75
хематокрит 0,257
MCV 57
MCH 16,7
MCHC 292
тромбоцити 512
Октомври и ноември месец имах силно изразени отоци по краката независимо дали правя някакви физически усилия,беше ми трудно да ида до магазина дори.През 2011г хемоглобина ми се беше сринал до 56,тогава също имах ясно изразени отоци и ми преливаха кръв и желязо.Въпреки тежката анемия в него период не съм имала проблеми с цикъла-идваше си ми редовно.В началото на месеца имах всички признаци за предстояща менструация,но в крайна сметка не ми дойде.Възможно ли е увеличаването на дозата на тирозола понеже си е доста от 2 таблетки на 6 да оказва влияние на цикъла ми?По принцип знам че проблема със щ.ж,влияе, както и анемията оказват влияние.Да ида ли при друг гинеколог отново?Може би трябва да ми изпишат някакви медикаменти за предизвикване на менструация?От около 1месец имам и отвртително акне и омазняване на косата и лицето ми постоянно лъщи все едно е намазано с олио.

aseto_k

Мнение от aseto_k » 31 яну 2014 15:57

Здравейте, аз съм момиче на 17 години водя полов живот и този месец цикъл не ми е идвал. Мога ли да попитам някой защо и това означава ли че съм бременна, а и възможно ли е понеже времето е студено и от времето да не ми идва.... ??? Благодаря Ви предварително... :)

gyulsevim80

Мнение от gyulsevim80 » 31 яну 2014 21:06

моят съвет е да си купите тест за бременност.

SamoDiva

Мнение от SamoDiva » 03 мар 2014 22:30

Здравейте!
На 30 години съм и с мъжа ми правим опити за бебе от 4 месеца,проблема обаче е че съм с нередовен цикъл като ми се е случвало паузите между менструациите да стигнат 4 месеца.През последните 3 месеца цикъла ми се беше нормализирал и ми идваше като по часовник,но този месец все още не ми е дошъл.Вече имаме дъщеричка на две годинки и девет месеца въпреки нередовния цикъл и се надявах че и сега ще стане лесно,като в първия случай,само от веднъж.Моля ви,кажете ми някое що годе безобидно лекарство или бабина рецепта,защото лекарката ми ме посъветва да изчакам,а не мога да си позволя този лукс,защото по принцип съм на инжекции с Авонекс,които спрях докато опитвам да забременея,което трябва да стане колкото се може по-скоро.Предварително ви благодаря.

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 03 мар 2014 23:35

Здравейте SamoDiva,
Според мен е рисково търсенето на "някое що годе безобидно лекарство или бабина рецепта", защото Авонекс се приема по сериозен повод. На Ваше място бих послушала съвета на лекуващата Ви лекарка. Прибързването не е безобидно. Все пак дъщеричката Ви има нужда още доста години от Вас и не подлагайте здравето си на допълнителни рискове.

milka mitkova

Мнение от milka mitkova » 04 мар 2014 13:43

az sim na 19 hodina minaliya mesec mensisa be 2 dni a tozi mesec nyamam mensis napravih si test za brebennost edna certi imase no mnogose pretisnyamav dali da nyamam nyakakvi bolesti molya otgovorete na viprosa mi pomignete mnogosim bezpokoyna...

Natalia7130

Мнение от Natalia7130 » 05 мар 2014 00:57

Здравейте бих искала мнение по проблема си. Последно имах цикъл от 24.12-28.12.2013 .На 2.01.2014 правих секс (за първи път). Следващите. 3-4 дни имах леко кървене,. С заслужено притеснение си направих тест за бременност и то на 25.02 ,показа отрицателен резултат,а още не ми идва,какви биха били причините според вас.,как бих го придизвикала за да се убедя че поне не съм бременна? Благодаря предварително

light_

Мнение от light_ » 18 мар 2014 17:13

Аз съм на 25 години, и имам притеснения относно цикала ми. Значи, идва ми редовно на 32 дни, но относително оскъден, по една превръзка през деня и една през нощта.Това нормално ли е според вас? Може ли да означава тънка маточна лигавица?

Отговори

Върни се в “Месечен цикъл. Нарушения на менструацията. Миома. Уплътнения и болки в гърдите”