ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Закъснение на цикъла

Модератори: админ, консултанти

Lidi

Re: Закъснение на цикъла

Мнение от Lidi » 05 май 2012 11:06

Купи си тест за бременност най-малкото, на 5-ти ден закъснение на цикъла би трябвало да отчете, но не е гаранция!
Посети гинеколог, за да отговори на въпросите ти, защо не е дошъл цикълът (възможни са и други причини за липсата му). Прегледът при гинеколог не е страшен, а и ще ти се изяснят доста неща. Може да ти препоръча начини за предпазване от нежелана бременност, или да ти изпише хапчета, при нужда. Възможен е и хормонален дисбаланс. Ще те прегледа и насочи ако е нужно и за гърдите. Възможно е да са уплътнения, киста или някакво друго образувание, което трябва да се изясни чрез ехографски преглед на гърдите. В повечето случаи са доброкачествени образувания, които не налагат лечение, а проследяване. Не трябва да се тревожиш излишно, но трябва да се изясни какво е и да се проследява на определени месеци.
Такъв преглед може да извърши, както гинеколог с нужната техника, така и мамолог, рентгенолог.
Може да посетиш някой медицински център, където срещу 25-30 лв веднага да ти направят ехография на млечни жлези и да отговорят на въпросите ти относно гърдите. Друг вариант е при личния лекар, който чрез палпиране да установи наличието на топчето и да ти даде направление за ехографски преглед на млечни жлези.
Не отлагай, ранната профилактика е най-доброто лечение.

bybyy

Мнение от bybyy » 06 май 2012 16:22

Благодаря! ..Правих тест и беше отрицателен.Миналият месец цикълът ми дойде на 42 ден..всеки месец е различно,но много рядко на 28-ми ден.Няма ли някакви медикаменти,с които да ми дойде по-бързо? Нормално ли е да ми закъснява с толкова много време? Имам и обилно бяло течение! Всеки ден почти съм подложена и на стрес,дали не е нещо заради това? Смяна на климата ..охх незнам,дали да не нарравя повторен тест? ОТНОВО БЛАГОДАРЯ!

Lidi

Мнение от Lidi » 11 май 2012 06:59

Предполагам, че вече ви е дошло, но ако не е, трябва консулт с гинеколог.
Да, има хапчета предизвикващи цикъл, но само доктор ги изписва.

NinaM

Мнение от NinaM » 12 май 2012 10:44

Здравейте,
Цикълът ми идва обикновенно около 23-тия ден, но днес е вече 31-вия. Преди два дни си направих тест за бременност и беше отрицателен. Този месец се случиха доста неприятни неща в семйството ми, адски съм нервна и имам проблеми със съня. Също от нерви отслабнах и напълнях с по 5 килограма в рамните на 2-3 седмици. Да почакам ли още или да посетя гинеколог?
Благодаря ви!

devin_y

Мнение от devin_y » 28 май 2012 11:49

Здравейте,
Имам много голямо притеснение!
Менструацията ми закъснява с 3 дни!
Единственият повод за притеснение през изминалия месец е, че веднъж с приятеля ми скъсахме презерватив, но той не беше свършвал.
Toчно по това време използвах вагинални капсули за лечение на бактерии и е възможно те да са нарушили латекса на презерватива.
Имам необичайни болки в едната гърда, които слизат и към ръката ми. Това продължава от преди последната ми менструация. Напоследък съм под голям стрес.
Моля Ви, дайте някакв съвет или успокоение. От една страна се притеснявам от нежелана на този етап бременност, а от друга за гърдата ми.
На 23 съм

Lidi

Мнение от Lidi » 28 май 2012 12:17

Ако има 5-дневно закъснение, евентуален тест за бременност. Кръвен тест би посочил или отхвърлил наличие на бременност на този етап, ако се притеснявате.
Относно гърдата и билките в ръката, на мамолог ходили ли сте някога? Ехограф на млечни жлези е добре да се направи.

Lena_sp

Мнение от Lena_sp » 15 юли 2012 14:28

Здравейте,
На 17 години съм и до сега цикълът ми беше редовен.Не водя полов живот, но този месец ми закъснява.До сега всичко беше наред, идваше ми на време, но този месец нещо става и ми закъснява. Започвам да се притеснявам и говорих с моя приятелка защото тя няма цикъл от известно време и ходи често по лекари и тя ми каза, че няма от какво да се притеснявам, но все пак...мисля ако не ми дойде до 2 дни да отида на лекар.

sisigirl1993

Мнение от sisigirl1993 » 24 юли 2012 02:45

Много съм притеснена. Закъснява ми вече 8-ми ден. На 19 години съм и водя полов живот. До сега почти винаги ми е подранявал. Май месец ми подрани с 10 дни....дойде ми на 24, след това нормално на 19 Юли. Имах полов контакт 5-6 дни след това. Имам симпотоми за цикъл..много съм изнервена, излезли са ми пъпки, имах червено в орината преди 3-4 дни, но така и не идва. Много се страхувам, утре ще си купя тест, все пак, ако имате някъкви съвети или препоръки..
Благодаря!

marielka1

Мнение от marielka1 » 24 юли 2012 17:26

Здравейте. :( Искам да попитам какъв може да е проблема ми.Значи по принцип цикъла ми идва на 19,но мин месец ми дойде на 18.Сега чаках да ми дойде,но ми закъснява с 5-6 дни :( Много съм притеснена,водя полов живот,но винаги с предпазни средства.Нямала съм рискови контакти с приятеля ми.Направих си тест вчера,но беше отрицателен.Още не ми идва,а майка ми задава въпроси.Не знае за половия ми живот.Помогнете ми.От какво може да е :( има ли начин да предизвикам цикъл :| :| :| :|

цветелина25

Мнение от цветелина25 » 08 авг 2012 21:54

Здравейте! На 21 години съм, водя полов живат с постоянен партньор и винаги използваме презервативи. Ходя редовно на гинеколог, гледали са ме на видеозон, а пролетта ми взеха цитонамазка и резултатите бяха I гр. Единствено съм лекувала гъбична инфекция. Имам по-дълъг цикъл-около 34 35 дни, като поне един месец в годината ми пропуска и то обикновено при смяна на сезоните. От както съм студентка много се притеснявам по време на изпити и тази година месецът след едната изпитна сесия ми прескочи, а сега последните ми изпити бяха през месец юни и последният ми цикъл беше на 12 юни (юли пак не дойде, а сега е вече август и още го няма).Въпросът ми е възможно ли е това да е от стреса покрай изпитите? А също така имах пътуване извън България през юли. Нямам опасения от бременност.Благодаря предварително!

Lidi

Мнение от Lidi » 09 авг 2012 21:51

Стресът е коварно нещо. Хормонални излседвания правили ли сте някога? Полови, щитовидни хормони?

alepu1968

Мнение от alepu1968 » 15 сеп 2012 09:19

Здравейте!Много странно ми стана когато дъщеря ми на 23 год. ми каза ,че има закъснение на цикъла,да направи 3 теста за бременност,който са излезли положителни.Когато отишла на гинеколог и казали че има уголемена матка и след това до вечерта и дошло. Омъжена е и започна да се притеснява.Гинекологът и казал да не се доверява много на тези тестове.Нямам напредстава точно от кои тестове си е купила.Моля за съвет.Благодаря ви предварително! :?:

Savinka

Мнение от Savinka » 09 апр 2013 13:35

Здравейте! Аз съм на 18 години, на 19 почти.. от средата на януари не ми идва цикъла и страшно много се притеснявам. попринцип не ми е за първи път да ми закаснява, даже миналото лято много ми закасня и после дойде с огромни болки, приеха ме в спешното..но сега не ми идва много дълго време, направих си 2 теста за бременност- отрицателни са... почвам да се притеснявам, напоследак ми е напрегнато защото имам много изпити, но надали това ще е причината за толкова голямо закаснение. бяха ми изписали противозачатачни, когато ме приеха в болницата, но качих много килограми от тях и ги спрях...Моля ви, помогнете ми с някакав савет какво може да ми има...

Lidi

Мнение от Lidi » 10 апр 2013 08:21

Моят съвет е да се изследват щитовидните хормони на първо време.
Половите също, но след като се предизвика цикъл.

С три думи - гинеколог и ендокринолог.

kris_bg

Мнение от kris_bg » 27 апр 2013 17:30

Здравейте! Аз съм на 20 години и по принцип цикълът ми не е редовен и закъснява 15 дни, но този път закъснението стана 19 дена въпросът ми е дали трябва да посетя лекар или да изчакам още искам да уточня и че до сега не съм имала полов контакт . Благодаря ви предварително !

Отговори

Върни се в “Месечен цикъл. Нарушения на менструацията. Миома. Уплътнения и болки в гърдите”