ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Зачеването на момиче наистина е майсторлък
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Сдружение „Зачатие“ отново ще раздаде ваучери за подпомагане н...

Закъснение на цикъла

Модератори: админ, консултанти

Lidi

Re: Закъснение на цикъла

Мнение от Lidi » 21 юни 2011 11:38

jenidan4eva, да, на мен ми се случи един единствен път. Съветвам те да посетиш доктор, за да установи причината. Много неща могат да предизвикат по - ранно идване на цикъла и не са за пренебрегване. Както може да се окаже, че е еднократно и не е проблем, така е и сигнал за проблем, който изисква консулт така или иначе с гинеколог.

mokabukata

Мнение от mokabukata » 05 юли 2011 09:44

Здравейте.Приятелката ми е на 17 години.Последния път и свърши на 3-4 юни.Днес сме вече 5 юли а цикъла не идва.Миналата седмица си прави тест и беше отрицателен.Вчера пак си прави тест и пак беше отрицателен.Притеснявам се,защото много я пазя и не съм безотговорен.Искам да попитам понеже е ясно,че ще се ходи на доктор-да ме упътите поне при някой специалист(жена ако може)който си върши нормално работата.Може да Ви се вижда глуповато но аз съм по-голям от приятелката си и съм виждал какви ли не ''професионалисти'' та за това питам за някой конкретно.Жените знаете колко е неприятно да попаднеш на някой груб темерут....та и аз не искам да пращам малката си принцеса при някой грубиянин...Ако може и малко инфо колко парички да си подготвя горе-долу за това удоволствие.Благодаря Ви предварително.Само искам да помоля да ми напишете отговорите си на е-майла ми-bogoev_1987@abv.bg
Пак Ви благодаря безкрайно много

senicienta

Мнение от senicienta » 05 авг 2011 16:57

Zdraveite iskam parvo da se izvinq che pisha na latinica no sam vav chujbina i nama drug nachin.Problemat mi e che veche dve sedmici mi zakasnqva na 12 i 13 den sled kato mi svarshi imax 2 dni techenie koeto beshe kafqvo sega mi se povtori na 3 tia den sled datata mi i na 7 ia den sled datata mi dva testa otricatelni imam chas sas genicologa no e za sled 4 ri dni neznaq kakvo e no iskam da spomena che sas malkata mi dashterq capax kafqvo i si pravix test i izlizashe otricatelen sled koeto si kazvax che shte mi doide i taka dokato razbrax che sam bremenna na dva meseca i poluvina neznam dali ne se povtarq vsichko otnovo molq vi ako nqkoi mu se e sluchvalo ili moje da mi kaje neshto shte sam mu blagodarna

emiii_90

Мнение от emiii_90 » 08 авг 2011 13:44

Здравейте може ли да ви питам един въпрос? Имам проблем с цикъла този месец ми беше много слабо почти зацапващо тъмнокафяво течение на какво може да се дължи това до сега не съм имала полов живот! Имам си приятел но не сме правили нищо спим заедно (но предполагам от белйото няма да мине спермата, че да мисля за бременност) обаче се притеснявам? Взех контрацептивни хапчета милигест само едничко и след 4 дена ми дойде а пък имаше още една седмица дами дойде може ли да се дължи на това? И след менстурацията болките в гърдите ми останаха мн се притеснявам дали да си направя едно тестче ? Или това е хормонален дисбаланс ??? Моля отговорете ми ! Благодаря ви предварително ...

Gergana_geri

Мнение от Gergana_geri » 06 сеп 2011 18:09

Здравейте, аз съм момиче на 15 години преди две години се разболях от анорексия. Бях на 13 години, тежах 53 кг. И бях висока 160см. Отслабнах 11 кг. За няколко месеца и станах 42кг. Цикъла ми от редовен съвсем изчезна (нямах цикъл близо 8-9 месеца), косата падаше и кожата ми се лющеше. След време се възстанових отново ми дойде и станах 60 кг. И тази година отново повторих тази болест, висока съм 162см и станах 50кг. Чак след втория път осъзнавам каква грешка е било това. Отново нямам цикъл, но този път ми дойде май, юни ми прескочи, юли ми дойде, август ми прескочи и сега септември още не ми е дошло. Искам да попитам как мога си предизвикам цикъла да ми дойде възможно по скоро с храна, а не с лекарства. Причината, че искам да ми дойде по скоро е че скоро ще ходя на изследвания и искам поне резултатите ми да са добри, защото иначе майка ми ще ме изпрати в клиника. Много ви моля да ми дадете някакъв съвет и да ми помогнете, ако го направите ще ви бъда задължена до гроб. Благодаря ви.

madlena_1

Мнение от madlena_1 » 10 сеп 2011 20:00

здравейте закъснява ми вече 1 месец. ходих на гинеколог и ми каза да пия хапчета за предизвикване на цикъла пих ги но не ми дойде .на какво маже да се дължи ?

mimi__

Мнение от mimi__ » 09 ное 2011 14:10

Искам да попитам нещо.Аз съм на 14 години.На мене ми идва последно преди 4 месеца,тогава ми беше за първи пат.Искам съвет от вас да отида ли на гинеколог да ме прегледат или това е нормално като за първи път?Моля ви кажете ми защото не знам какво да правя и ме е страх.

Overdoze

Мнение от Overdoze » 04 дек 2011 03:42

Имам проблем и се нуждая от съвет или причина за случващото се..:S

Последната ми менструация беше около 20 октомври..Оттогава ни следа от нея..Случва ми се за 3 път да ми закъснява повече от месец.
Имам засилен апетит от време на време,стрес,чувствам умора и постоянно леки болки в корема.
Също така от мн време имам бяло течение но със сигурност не е нормално,защото понякога при полов акт пенисът на приятеля ми е буквално бял и това ме тревожи много..Дали мога да страдам от някаква болест или инфекция която да забавя и менструацията..помощ :((

Lidi

Мнение от Lidi » 09 дек 2011 18:45

Към всички момичета - всякакви притеснения от рода на това : Не ми идва цикъла - ние тук не можем да отгатнем каква е причината. Не сме доктори. Само доктор и то след преглед може да установи това. Тук само може да гадаем и погрешно да успокояваме даден човек, а реално той да има нужда от бърз и навременен адекватен отоговор от специалист, КОЙТО ДА ПОСЕТИ.

Причините за липсваща менструация са много. Някои от тях са бременност, хормонален дисбаланс, кисти на яйчниците, проблеми с щитовидната жлеза и т.н. и т.н. При по-млади момичета, на които от скоро им е дошла менструация, докато се нормализира отнема доста време, да не кажа години. При някои с по-ранно настъпила менструация, както в моя случай , едва на 11 години, цикълът ми , докато не станах на 17-18 години, постоянно се колебаеше в някакви дни. Закъсняваше с 5-6 дена, или идваше по-рано с 5-6 дена. При всеки е индивидуално! Препоръчително е, с идването на менструацията момичетата да посетят гинеколог. Няма от какво да се страхуват или срамуват. Докторите са за това, за да лекуват. Нито ще сте първата им пациентка с какъвто и да е проблем. Прегледите са кратки - по-добре 10 мин преглед, отколкото дни наред терзания и тревоги кое, защо и как!

При липсващ цикъл при момичета водещи полов живот - първото нещо, което трябва да направят естествено е, да ди купят тест за бременност и да го направят на 5-ти ден от закъснението и ако причината е бременност или липсва такава, а цикъл няма , то е ясно - консултация с гинеколог.
При липсващ цикъл при момичета, които не водят полов живот - консултация с гинеколог, за изясняване на причината.

И пак да кажа - не сме гадатели тук, за да определяме по думи, възможно ли е, или не е възможно в дадена ситуация някой да забременее, да гадаем защо не идва цикъла и т.н.

Iznenada8

Мнение от Iznenada8 » 17 яну 2012 17:51

Здравейте!
Аз също като всички жени с проблем в цикъла съм притеснена.На 11 декември не ми дойде цикъла и този месец също.Идва на 11 число.Изкарах остра вирусна инфекция стрептококова.Още не ми е минало.Синузит,бронхит и силна скованост в ставите и мускулите.Болките продължават.Не съм бременна.Възможно ли е от тези заболявания да не и е дошъл цикъла.От 3 дни пия Трисеквенс/беше ми изписан преди 3 години,но го бях спряла,Феминорм дуо ,цитросепт,Стрептококцинум.Какво да предприема?Може ли да съм започнала менопауза?
Благодаря предварително!

Lidi

Мнение от Lidi » 18 яну 2012 09:55

Причините за липсваща менструация са много. Някои от тях са бременност, хормонален дисбаланс, кисти на яйчниците, проблеми с щитовидната жлеза и т.н. и т.н.Тук само може да гадаем и погрешно да успокояваме даден човек, а реално той да има нужда от бърз и навременен адекватен отоговор от специалист, КОЙТО ДА ПОСЕТИ.

magi25072

Мнение от magi25072 » 19 яну 2012 00:31

здравейте Д-р. Хинкова искам да попитам възможно ли е от таблетки еутирокс да ми закъснява месечния цикъл с повече от седмица и в такъв случай какво да правя трябва ли да ги спра за да се оправят нещата

bello123

Мнение от bello123 » 27 яну 2012 14:33

zdraveite i tai kato na temata iskam da se vklu4a i az tui kato sam pritesnena az sam na 18 godini ot plovdiv skoro zapo4nah polov jivot...minalqt mesec si mi doide normalno na data koqto trqba6e da mi doide na 23 dekemvri i mi svar6i nqkade na 26 na 1 qnurai s gadjeto si pravihme sex nie hodim ot 1 godina i go pravim bez prezervativ oba4e toi togava ne moja da svar6i izob6to tai kato be6e malko piqn oba4e sega cikalat mi zakasnqva s okolo 3 dena vazmojno li e da sam zabremenqla ne sam pravila testove vse o6te blagodarq vi za inofrmaciqta

Cmexyrka

Мнение от Cmexyrka » 15 фев 2012 19:37

Добър ден, искам да ви попитам каква може да бъде причината цикълът ми да закъснява всеки месец минимум със седмица?

bybyy

Мнение от bybyy » 04 май 2012 17:21

Здравейте! Малко ме е срам да споделя,но съм доста притеснена дълбоко се надявам да ми помогнете..Та така на 17г. съм и преди около 2 месеца започнах да водя полов живот.Цикълът ми е на 28-ми - 29-ти ден,трябваше да ми дойде на 29-ти април,но днес е 4-ти май и нищо.Приятелят ми е сигурен,че не е свършил глупостта,но аз се притеснявам..та мисълта ми е недай си Боже е станало нещо как може да се предотврати,като са се миали 3 дни от както сме правили секс..Доста се караме,нормално ли е да е от стрес?..Също така имам и бучка в едната гърда,какво може да е това? От сърце ви моля - ПОМОГНЕТЕ МИ.Благодаря ви предварително :)

Отговори

Върни се в “Месечен цикъл. Нарушения на менструацията. Миома. Уплътнения и болки в гърдите”