ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Имам нужда от съвет

Модератори: админ, консултанти

Кокиче

Имам нужда от съвет

Мнение от Кокиче » 27 апр 2016 08:23

Здравейте,
Нека започна, с това че съм на 29 години. Цикълът ми никога не е бил редовен (Пропускало ми е по месец- два, никога не ми е идвало на датата) , но от началото на 2015-та започнаха проблемите. Не ми дойде цял месец и отидох на лекар, защото с приятеля ми правим опити за бебе, а всички тестове бяха отрицателни. Откри доста голяма киста на единия яйчник, с размери 4.02см. За да избегнем операция, доктора реши да опитаме с противозачатъчни и ми изписа Примолут- Нор за да ми дойде и Белара заради кистата. Тогава ми дойде за 6 дни, спря и след 3 дни пак ми дойде като продължи цели 12 дни, при това доста силно.Отидох на лекар и се оказа, че кистата е намалила размерите си до 2см и всичко друго е наред. Заради кървенето лекаря ми смени Беларата с Ясмин и ми изписа Метергин, Дуфастон и Дицинон. Няколко месеца всичко беше наред, докато Септември не спрях Ясмин-а и Октомври месец отново ме пропусна, а Ноември ми дойде и продължи 18 дни..отново ходих на лекар и след преглед установи, че няма конкретна причина за кървенето. Изписа ми Примолут-Нор и още същия ден ми спря.Декември ми дойде 2 пъти заради Примолут-а и Януари пак ме пропусна, а Февруари ми продължи 10 дни и пак започнах с Примолут- Нор.. Март ми дойде точно на датата и продължи 6 дни. Април пак ми дойде на датата и вече си отдъхнах, че най- накрая нещата ще се нормализират...да, ама не! Вече 13-ти ден не ми спира.. В понеделник бях на лекар и отново не откри причина за кървенето, а ме прегледа много обстойно. Изписа ми Дуфастон 2*1, Дицинон 3*1 и Метергин 3*1, както и Инофолик сашета. И ме посъветва след като спре да изчакам една седмица и да отида на ендокринолог, за да си изследвам хормоните (майка ми има проблем със щитовидната жлеза), а аз понякога получавам сърцебиене, задух и лек световъртеж, просто не съм свързвала двете неща до сега. Главния ми проблем в момента е, че 2-ри ден пия хапчетата, а още няма изгледи да спре... До колко дни би следвало да спре след приема на изброените медикаменти? Не ми се иска да звъня на доктора точно по празниците.
Благодаря предварително и се извинявам за дългия пост.

Отговори

Върни се в “Месечен цикъл. Нарушения на менструацията. Миома. Уплътнения и болки в гърдите”