ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

Удебелена лигавица на матката

Модератори: админ, консултанти

titisnow

Удебелена лигавица на матката

Мнение от titisnow » 02 фев 2016 18:13

Здравейте,2014 и2015 г. м.май ми дойде нормално менструацията.Но след няколко дни ми дойде отново, след което пак.И така три пъти за един месец.През др.месеци от годината всичко беше нормално.Ходих на двама гинеколога,които не установиха нищо.Цитонамазките бяха нормални.М.декември 2015г. След нормална менструация получих 10дневно кървене/зацапване/ на моменти беше бяла слуз с кръвчица или кафеникава слуз.Отидох на преглед и с вътр.ехограф ми установиха удебелена лигавица 23мм. Имаше и съмнения за полип,но тази диагнода беше отхвърлена.При прегледа при втори специалист най-добрия за Бургас д-р Михайлов ми каза,че всичко е съвсем нормално.Каза ми,че не иска да прави кюртаж защото не съм раждала и матката и влагалището са в идеално състояние...Не знам какво да правя,защото сега януари пак имам зацапване след цикъл...Михайлов ме посъветва да работя по въпроса за дете,защото искам...Но като чета по форумите такава лигавица пречи на забременяването и трябва да се направи кюртаж...Моля, посъветвайте ме какво да правя..или да се подложа на някакви по-обстойни прегледи,които да доизяснят състоянието ми...

titisnow

Re: Удебелена лигавица на матката

Мнение от titisnow » 02 фев 2016 18:15

На 40г. Съм. ДЕКЕМВРИ правих от най-новата цитонамазка и там всичко беше нормално...пишеше че има някакво възпаление което трябва да се лекува...

д-р Цончев

Re: Удебелена лигавица на матката

Мнение от д-р Цончев » 10 фев 2016 20:04

Според мен лекуващия гинеколог най-добре може да прецени нещата, така че щом е казал че няма нужда от кюретаж вероятно е така.

Отговори

Върни се в “Месечен цикъл. Нарушения на менструацията. Миома. Уплътнения и болки в гърдите”