ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Възникване, симптоми и диагностика на астроцитома на малкия мозък
Какво ни предлага естетичната дерматология за бързо постигане ...
Дефицитът на магнезий често води до безсъние

Въпрос относто HPV

Модератори: админ, консултанти

lost_

Въпрос относто HPV

Мнение от lost_ » 01 яну 2016 21:20

Здравейте и честита нова година на всички ви! Тъй като не мога да се ориентирам добре в информацията, която намирам в интернет, реших да се допитам до вас за съвет. Преди 2 седмици си правих цитонамазка и ми излезе втора група, без клетъчни промени. Имам обаче малка раничка на цервикса, въпреки че според лекарката ми не бе нужно да пускаме тест за папилома вирус, аз настоях да ми вземе секрет и тя ме изпрати в Геника, където ме изследваха за 12-те от високо рисковите типове /6, 18, 31, 33, 35, 39, 45, , 52, 56, 58, 59, 66, /. Резултатът показа, че нямам нито един от тях. Впоследствие обаче разбрах, че освен опоменатите има още, които спадат към т.нар "високо рискови". Та се чудя дали да не направя допълнително изследване, което да обхваща и останалите типове. Също така ме интересува ниско рисковите и средно рисковите могат ли да доведат до рак. Последният ми въпрос е- по мое настояване отново лекарката ми взе биопсия /още чакам резултатите/, та от тази биопсия може ли да се установи наличието на папилома вирус въобще- не конкретен тип. Благодаря ви предварително.

Отговори

Върни се в “Месечен цикъл. Нарушения на менструацията. Миома. Уплътнения и болки в гърдите”