ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Тя изглежда различно при всеки
Учени откриха кой вид корелира с повишен риск от карцинома
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс

моля за мнение и съвет

Модератори: админ, консултанти

kirilka

моля за мнение и съвет

Мнение от kirilka » 08 ное 2014 19:32

Здравейте. Преди време бях писала за проблемите ми с цикъла. Накратко - края на миналата година след закъснение на цикъла, отидох на лекар. Правиха ми изледвания /FSH, Testosteron, DHEA-S, Prolactin, TSH/ и те бяха в норма. Лятото 3-4 път ми дойде през 18-20 дена, на 22,08 ми дойде и след това се получи голямо закъснение. На 23,10 отидох на лекар /малко преди прегледа прокървих/, прегледаха ме с ехограф и казаха, че всичко е наред, предписаха ми витамин Е. Два дена имах само зацапване, но след това потече нормално. Изследваха ми FSH, който е в норма. На 05,11 отидох отново на лекар за да направим цитонамазка. Споменах, че цикълът ми беше доста дълъг 10-12 дни, но лекарят не реагира, каза че всичко е наред и да чакаме резултата на цитото, но според него и там няма да има проблем, тъй като при прегледа всичко изглежда добре. Да, но днес следобяд аз отново прокървих. На какво може да се дължи това нещо. Моля, посъветвайте ме какво да направя. Лекаря ли да сменя? Други изследвания да си пусна, /но какви/? Имате ли представа на какво могат да се дължат тези аномалии, защото аз вече съм много притеснена. От Пловдив съм, препоръчайте ми лекар, който би могъл да помогне на проблема ми!
Благодаря!

д-р Цончев

Re: моля за мнение и съвет

Мнение от д-р Цончев » 10 ное 2014 15:36

Най-добре е да се направи консултация с ендокринолог. Мога да препоръчам такъв но в София.

kirilka

Мнение от kirilka » 26 юни 2015 17:09

Здравейте! Моите аномалии с цикъла продължават. По съвет на доктор Цончев отидох на ендокринолг /аз ходя два пъти годишно на такъв специалист, тъй като имам тиреотоксикоза/, но там нещата са наред и отново ме насочиха към акушер-гинеколог. Тази година цикълът ми идва на 35-36 ден, като един път прокрвих на 17-18 ден от цикъла, което отново ме отведе при гинеколога. Отново няма проблем и всичко е наред. Реших да не го мисля вече, все пак ми идва... Но ето, че пак се случи нещо, което ме притесни. Онзи ден следобяд, прокървих изведнъж и то доста обилно. Като отидох до тоалетната видях, че има и един голям съсирек, но тъй като се падаше 28 ден от последния ми цикъл реших, че ми идва. Но кръвотечението продължи до следващата сутрин и то не бих казала обилно. На следващия ден съвсем, съвсем леко зацапване, което даже не мога да нарека кръв... От тогава вече 3-4 дни няма нищо, нито зацапване, нито някакъв дискомфорт, нищо! Дали може да се каже, че това ми беше цикъла за този месец? Някакви идеи, на какво може да се дължи това нещо? Моля за съвет какво да предприема!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 юни 2015 18:39

Най-вероятно е мензис. Но не съм специалист все пак по въпросите...

emilybor

Мнение от emilybor » 19 мар 2016 13:23

Моля за мнение какво означава резултат от цитонамазка - левкоцити, еритроцити и плосък и ендоцервикален епител с анизокариоза. 1-2 група ПАП ектопия. Благодаря предварително.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 мар 2016 21:38

Няма проблем за момента, таз иектопия следва да се изясни

Ани.Н

Мнение от Ани.Н » 22 мар 2016 18:27

Здравейте .Последната ми менструация беше на 10.01.тази година,преди това на 30.12.15г.свалих спиралата си Копер-Т,причината да я сваля е,че срокът и изтичаше и с приятеля ми искахме да си имаме бебче.И така януари всичко беше наред,менструацията ми мина съвсем нормално и след това и до днес липсва...правих няколко теста-отрицателни.Преди половин месец посетих гинеколог,който ме прегледа и каза,че всичко са последици от спиралата .Аз живея извън страната и това,което ми изписа беше Chlormadinon 2mg.fem по една таблетка на ден-12 дни,но ме предупреди по време на приема ако менструацията ми дойде веднага да ги спра и почна Swingo 20-контрацептиви.Вчера беше последната таблетка Chlormadinon и до момента все още няма резултат.За съжаление следващият час при доктора ми е чак след месец.Не знам какво да мисля,ужасно съм притеснена а и след спиралата хич не ми се ще да пия противозачатъчни(бог знае какво може и след тях да ми се случи).На 36 години съм и силно желая да имам още едно детенце..Ще бъда благодарна ако изразите мнение!

Ани.Н

Мнение от Ани.Н » 22 мар 2016 18:31

Ани.Н написа:Здравейте др.Цончев. .Последната ми менструация беше на 10.01.тази година,преди това на 30.12.15г.свалих спиралата си Копер-Т,причината да я сваля е,че срокът и изтичаше и с приятеля ми искахме да си имаме бебче.И така януари всичко беше наред,менструацията ми мина съвсем нормално и след това и до днес липсва...правих няколко теста-отрицателни.Преди половин месец посетих гинеколог,който ме прегледа и каза,че всичко са последици от спиралата .Аз живея извън страната и това,което ми изписа беше Chlormadinon 2mg.fem по една таблетка на ден-12 дни,но ме предупреди по време на приема ако менструацията ми дойде веднага да ги спра и почна Swingo 20-контрацептиви.Вчера беше последната таблетка Chlormadinon и до момента все още няма резултат.За съжаление следващият час при доктора ми е чак след месец.Не знам какво да мисля,ужасно съм притеснена а и след спиралата хич не ми се ще да пия противозачатъчни(бог знае какво може и след тях да ми се случи).На 36 години съм и силно желая да имам още едно детенце..Ще бъда благодарна ако изразите мнение!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 мар 2016 20:09

Според мен просто трябва да си дадете малко повече време да се адаптира организма към новото състояние и всичко ще бъде наред.

Ани.Н

Мнение от Ани.Н » 22 мар 2016 22:07

Благодаря за бързият отговор!Аз също на това се надявам!!!

emmi

Мнение от emmi » 09 яну 2017 20:01

От години имам миоматозни възли на задната стена на матката. Проследяват се редовно от лекар. Понякога са същите, друг път са се увеличили леко. Последния път каза, че единият - с размери 3.5 на 4,5 см. е с нехомогенна структура и прикрива десния яйчник. Моля да ми обясните какво означава това.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 яну 2017 22:14

Нищо особено, само въз основа на това описание. Предходния път как е описан този възел?

emmi

Мнение от emmi » 11 яну 2017 12:01

Благодаря Ви д-р Цончев. Предишният път за този възел пише само 3.5 см. т.е. предполага се, че е кръгъл и липсва описанието нехомогенен, което всъщност ме притесни. Другият възел, който е вътре в матката е намалял от 0.8 на 0.2 см.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 яну 2017 21:58

Споредмен ако няма някаква симптоматика като кървене например, това нее проблем и ще продължавате да си го проследявате за всеки случай през определено време.

Alenafanela

Мнение от Alenafanela » 29 авг 2017 15:08

Здравейте,
На 16 съм и имам нередовен цикъл, ходих на гениколог и ми предписа оргаментрил, пих го 5 дни по 2 хапчета на ден и ми дойде, следващия месец пак го пих ,но не ми подейства не знам защо , попитах гениколога си и той ми каза да го пия отново след 14 дни от приема на последното хапче , следващия месец отново започнах да го пия пих 6 хапчета и блистерът ми сверши , оказа се ,че в България го нямя вече. Разбира се не ми подейства ,то като съм пила само 6 таблетки , а трябва да се пият 10. Страничните ефекти са ужасни чувствам се като болна и качих килограми, без дори да ям повече , заради хормоните в лекарството ,затова реших да го спра да видя дали ще се оправи отсамосебеси . Исках да попитам след колко време след приема на последното хапче спира да действа на хормоните , защото не мога вече да ги търпя тези странични ефекти , цялото ми тяло е объркано от тези хормони. Метаболизмът ми е забавен и без да ям много качвам килограми имам главоболие, направо не се издържа.

Отговори

Върни се в “Месечен цикъл. Нарушения на менструацията. Миома. Уплътнения и болки в гърдите”