ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Стандартното лечение на киселини може да увреди черния дроб
Аспермия - причини, симптоми и лечение
Отключва осезаеми промени в детския мозък

отичане и подуване на дясната гърда

Модератори: админ, консултанти

alepu1968

отичане и подуване на дясната гърда

Мнение от alepu1968 » 22 авг 2014 17:31

Здравейте!Казвам се Петя ,на 46 години съм.В климактериум съм. От снощи след баня усетих тежест и болка в дясната ми гърда,а днес вече зачервяване или по точно порозовяване в областта на зърното,лек оток и с болка като от вечерта. С усилие напипах нещо като топче до ареолата . Моля ви да ми кажете има ли вероятност това да е рак,досега не съм имала такива проблеми, с изключение на временно неразположение по време на цикъл.

д-р Цончев

Re: отичане и подуване на дясната гърда

Мнение от д-р Цончев » 22 авг 2014 18:33

Според описанието не е рак, но трябва да се види от мамолог.

alepu1968

Мнение от alepu1968 » 23 авг 2014 08:54

Благодаря ви д-р Цончев за бързия отговор.Лек ден.

cvetelina7@abv.bg

Мнение от cvetelina7@abv.bg » 07 мар 2017 12:48

Здравейте,на 23 февруари изневиделица започна да ме боли дясната гърда и до вечерта се поду,зачерви и се втвърди.Едва дочаках сутринта да отида на лекар,много се притесних защото е оперирана два пъти,веднъж от възпаление на млечните жлези преди 22год. и преди 7год. имах 3 бучки фиброаденом.Направиха ми ехограф и ще ви цитирам какво пише-оток на кожа и подкожие,няколко аехогенни зони с нерезки и негладки очертания,силно суспектни,уплътнен паренхим перифокално в тези зони,възпалителни промени.препоръки за биопсия на дясна млечна жлеза-евентуално магнитоядрена образна диагностика-ОБС.обемен процес.Гръдните хирурзи казаха,че докато не спадне отока не е препоръчително да се прави мамография и нямало нужда от биопсия и ми изписаха антибиотик и казаха на 6 март да отида на преглед.Вчера ми направиха мамограф и преглед и на 13март ме викат на операция.На мамографията казаха,че имам кисти и на двете жлези,но гр.хирурзи смятат,че трябва да се оперира дясната гърда защото остана твърда от към подмишницата и все още имам болки.Задавах различни въпроси,но никакъв конкретен отговор не получих.Как мислите,може ли да излезе рак?Много ми е притеснено,започвам изследванията за операцията,но главата ми ще се пръсне.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 мар 2017 23:54

Според това описание на мен лично без да съм специалист не ми прилича на рак. Но трябва да се отвори и да се види биопсичния материал.

cvetelina7@abv.bg

Мнение от cvetelina7@abv.bg » 08 мар 2017 14:32

Благодаря ви д-р Цончев!Дано и този път ми се размине!

cvetelina7@abv.bg

Мнение от cvetelina7@abv.bg » 18 мар 2017 11:57

Здравейте д-р Цонцев,на 13 ме оперираха и изрязаха половината гърда.Лекарите казаха,че по време на операцията не им харесал хистологичния анализ и затова изрязали всичко съмнително,аз така или иначе бях подписала декларация.Всичко беше наред като изключим,че другата гърда е много напрегната,но ми казаха да слагам компреси с риванол и на 15 ме изписаха.Вчера бях на превръзка и казаха,че операцията е наред а за другата да продължавам с компресите и на 27 да отида за резултата от биопсията и да извадят конците.Извинявам се,че съм толкова подробна,но тази сутрин когато станах забелязах,че от горната страна два пръста над операцията е малко твърда и леко ме наболява,а след операцията нямах никакви болки и тя беше мека.Под операцията си е мека както вчера,защо отгоре се е втърдило и наболява и дали да сложа и там компрес поне до понеделник,когато ще мога да се обадя на доктора,защото нямам и възможност постоянно да пътувам от Добрич до Варна а започнах да се притеснявам защо се получи това.Бях започнала да се успокоявам,че поне самата операция е добре и доктора също ме успокои,че дори и резултата да е рак,всичко е в самото начало и няма да има проблем да се излекувам.Сега отново съм притеснена.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 мар 2017 22:35

Нормално е след операция да има подобни оплаквания. Ще премине постепенно със зарастването на шевовете. По-важното в случая е резултатът от хистологията. Изчакайте го и ще го коментираме ако ми е според познанията.

cvetelina7@abv.bg

Мнение от cvetelina7@abv.bg » 28 мар 2017 10:38

Здравейте д-р Цончев,предната седмица от окръжна Варна ме извика един патоанатом и ми връчи 10 стъкълца и каза да ги занеса в университетската болница за контролно изследване.Е,взех ги,занесох ги,платих си едни 140лв. защото от страх какво ли не прави човек.Вчера ходих да взема резултатите и да ги занеса в окръжна,но МНОООГО СЕ УСПОКОИХ-НЕ Е РАК.Приснех ги и ще ви напиша точно какво пише на тях,защото все още нямам епикриза,казаха да отида другата седмица.Част от млечна жлеза с морфологични промени при фиброкистична мамарна болест и пролиферативна мамарна дисплазия под формата на аденоза,фокална флоридна дукталноепителна пролиферация,гинекомастиодна папиларна хиперплазия,дуктален папилом и огнищна липогрануломатоза.Това пише на заключението.И когато отидох в отделението да ми извадят конците им показах приснетото заключение,ни казаха,че ми няма нищо вече и трябва само да ги наблюдавам да не се възпалят отново,но няма нещо което могат да ми изпишат за да пия и само да ги налагам с компреси,дори и другата гърда която и тя си има твърди образувания и е напрегната.Но как може да ходя само с компреси,без никакво лечение по нататък.Доктора каза да отида на преглед ако се възпали като другата.Как мислите Вие,да потърся ли друг лекар за консултация?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 мар 2017 22:16

Можете да направите и друга консултация, но вероятно няма да има някаква промяна в развитието на раната.

Отговори

Върни се в “Месечен цикъл. Нарушения на менструацията. Миома. Уплътнения и болки в гърдите”