ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Струва ли си да им се доверим?
- позволяват развитието на вредни бактерии
И от какво имат нужда бъдещите родилки?
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Нарушения в цикъла

Модератори: админ, консултанти

mimimibg

Нарушения в цикъла

Мнение от mimimibg » 01 окт 2013 11:27

Здравейте, дъщеря ми е на 25 години и никога не е имала редовен цикъл. Дължеше се на кисти. Сега кисти няма. Август месец и дойде 2 пъти през 15 дни. Посетихме гинеколог и й изписа оргаметрил по схема за два месеца. Вчера и дойде на 25 ден или един ден след спиране на приема. Чета че е нормално да се появи цикъла след спиране на лекарството, но ме притеснява факта, че трябваше да се регулира до 28 ден примерно, а не веднага след спирането. Моля, кажете какви още изследвания да направим. Цитонамазката и е 2-ра група няма други изменения.

Lidi

Re: Нарушения в цикъла

Мнение от Lidi » 02 окт 2013 08:19

Първо - не знам от кой ден и е изписан оргаметрил и за колко дена?
Според мен е нормално това, че и е дошло на 25 ден, особено ако е започнала от 10-ти ден прием за 14 дни ( не ми се вярва да е от 14 ти ден за 10 дена, при условие, че предния път цикълът и е идвал на 15-ти ден)
Изследвала ли е дъщеря ви някога щитовидни хормони?

mimimibg

Мнение от mimimibg » 02 окт 2013 22:21

Миналата година правихме изследвания завишени стойности на ТАТ и МАТ, нормални стойности на хормона. Ендокринолога диагностицира Хашимото, без нужда от терапия, поради слабо завишените стойности на антителата.

Lidi

Мнение от Lidi » 03 окт 2013 12:05

Не съм доктор, но ви препоръчвам дъщеря ви да изследва отново хормони на щитовидната жлеза. Щом ТАТ и МАТ са били завишени тогава не е нужно отново да ги пуска сега. ТСХ и ФТ4 хормони са достатъчни, за да се провери функцията на щитовидната жлеза сега.
Не ѝ ли казаха, че трябва да ги проследява периодично, на 6 месеца веднъж щом така стоят нещата и е с диагноза Хашимото без лечение, заради хормоните в норма?
Още повече сега, когато цикълът и е дошъл на 15 ден според мен е време да се изследва отново.

Потребителски аватар
sandra

Мнение от sandra » 16 яну 2014 12:45

Оргаментрил се изписва За предизвикване на цикъл,нормално да и дойде след спирането на приема,аз също съм с нередовен цикъл,изследвала съм -Пролактин,FT4,TSH,Lh ,FSH,EStradiol,testosteron 3ти ден от цикъл и Progesterone на 21ви ден от цикъл.При мен не откриха нищо притеснително,изписаха ми Инофолик,той е хранителна добавка,още не съм го взела,но чувам добри отзиви.

presi94

Мнение от presi94 » 25 яну 2014 21:47

Здравейте , бих искала да обменя малко опит с вас по отношение на Lindinette .. Предната опаковка ,която си купих беше Lindinette30 , а сега поради липса на такава в аптеката си купих Lindinette20 . Та въпросът ми е дали цикълът ми ще се повлияе отрицателно от смяната на лекарството ? :)

mimss78

Мнение от mimss78 » 21 апр 2015 14:23

Здравейте! Имам следния проблем на 3 април получих розово зацапване ( от овулация), на 7-ми април получих отново розово зацапване, а по-късно през деня и кървене. Веднага отидох на лекар, защото последно ми беше излекувана раничка на шийката на матката. Кървенето се оказа, че не е от раничката т.е вече е излекувана, а е от матката, отрекоха бременност. Изпратиха ме на ехограф и там не се видя нищо нередно, нямало кисти, полипи, бременност или други. Казаха ми че е от хормоните и ми изписаха Дуфастон от 18-ти април (датата на която трябваше да ми дойде цикъла). От близо седмица имам болки в яйчниците и напрежение в гърдите, все едно ще ми идва менструацията, но все още не е. Ще си направя и изследвания на хормоните, но мисля да е след курса с Дуфастон. Притеснявам се че този месец ще ми прескочи цикъла и имам болки и напрежение? Какво да правя, ако може някой да ми даде съвет?

Lidi

Мнение от Lidi » 28 апр 2015 15:42

За колко дни ви е предписан дуфастона?

mimss78

Мнение от mimss78 » 11 май 2015 14:04

Здравейте! За 10дни, но аз така и не го пих, защото си направих тест за бременност и се оказа положителен. Все още не съм била на преглед, защото ме посъветваха да мине известно време, понеже в началото може да не се види нищо на ехографа.

mimss78

Нарушения в цикъла

Мнение от mimss78 » 12 май 2017 16:57

Здравейте!
Моля за помощ! Вече от доста време насам всеки месец имам розово и кафяво зацапване или слабо кървене по никое време. Ходих на лекар, направих си цитонамазка (II-ра група) и микробиология, гледаха ме и на ехограф и всичко е наред. Гинеколога ми ме успокои, че зацапването е от овулацията и всичко е наред, но тези зацапвания се появяват по различно време. Миналия месец имах розово зацапване около овулацията на 7.04, след това седмица преди цикъл на 17.04 получих кафяво зацапване, което продължи до датата на цикъла 23.04, от 23 до 29.04 цикъл. А този месец пак имам розово зацапване на 3-ти, 5-ти, 9-ти и днес на 12-ти май. Така е повече от година, смених няколко гинеколога, никой не ми казва каква може да е причината за това зацапване. Ходих и на ендокринолог, миналата година си направих изследвания на хормоните и всичко е наред. Лекувала съм раничка на шийката преди години, имам и един спонтанен аборт през 2015 г. Сега ми казват, че имам леко зачервяване на шийката, но няма раничка. Чудя се възможно ли е това зацапване да е от там или просто нарушение в месечния цикъл. Също така може ли да е от стрес?
Ще съм благодарна за съвет какви изследвания да си направя за да разбера какво ми има.

Отговори

Върни се в “Месечен цикъл. Нарушения на менструацията. Миома. Уплътнения и болки в гърдите”