ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Лесноусвоимата захар е любима храна на раковите клетки.

Въпрос до д-р Цончев относно фемостон

Модератори: админ, консултанти

slaveia1

Въпрос до д-р Цончев относно фемостон

Мнение от slaveia1 » 08 фев 2012 12:43

Здравейте! От 2 г. пия фемостон. На 44 г. съм. Досега всичко е било в ред. Този месец получих кръвотечение на 16-я ден от новата опаковка на препарата /т.е. началото на 3-тата седмица/. През предходната седмица пропуснах една таблетка и после ги наваксах, изпивайки пропуснатата в момента, в който се сетих. Въпросът ми е - дали е възможно това да е причината за кървенето в средата на цикъла и ако да - какво да направя? Да продължа ли опаковката, както трябва и да очаквам ли спиране на кървенето като нормален цикъл /т.е. 3-4 дни/ или то ще продължи до датата на нормална менструация? Предварително Ви благодаря!

д-р Цончев

Re: Въпрос до д-р Цончев относно фемостон

Мнение от д-р Цончев » 08 фев 2012 19:20

Продължете си опаковката и ако кървенето продължи посетете АГ лекаря.

zlatunka

Мнение от zlatunka » 14 апр 2012 01:13

С първична аменорея съм , моят гинеколог ми предписа Фемостон. Още съм в началото на приема на таблетките(на 5-тата таблетка от червените), но получих тъпи постоянни болки ниско долу (в яйчниците). Нормално ли е това?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 апр 2012 15:01

Да, описано е като нежелан ефект. Добре е да се чуете с лекаря си и той да знае.

filipova

Мнение от filipova » 02 юни 2012 12:42

Д-р цончев ,моля за вашето мнение колко продължително е добре да се пие фемостона и реално колко големи са рисковете от рак на гърдата? Аз съм на 42 г. и според изследванията ми навлизам в МП.на листовката на лекарствоно пише за много странични ефекти и се страхувам да запосна употребата му.Но пър опасността от остеопорозо не е за подценяване.Какво да правя?Помогнете да взема решение

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 02 юни 2012 18:31

По принцип се приема продължително време, по преценка на АГ или ендокринолог. Следи се за остеопороза през това време.
колко големи са рисковете от рак на гърдата?
- на това няма как да отговоря, тъй като за Бг не знам да са провеждани някакви проучвания по въпроса, а те имат смисъл в общи линии на нивото на съответната популация.

filipova

Мнение от filipova » 03 юни 2012 10:38

д-р Цончев, благодаря за отговора Ви, явно сама трябва да преценя рисковете от употребата на фемостон.Искам да Ви попитам за мнението Ви алтернативен метод за лечение, предложен ми от ендокринолог: витамин Е, цинк и жен шен на капсули.Цели се смъкване нивата на хипофизните хормони, но това ще помогне ли да се покачат нивата на естрадиола и прогестерона? И как това ще регулира цикъла ми ако наистина яйчника ми е със затихващи функции /от 10 год съм с 1 яйчник след оперативна намеса/.Дали да не пробвам 2 месеца, през които обаче не трябва да вземам фемостон?

filipova

Мнение от filipova » 03 юни 2012 10:39

д-р Цончев, благодаря за отговора Ви, явно сама трябва да преценя рисковете от употребата на фемостон.Искам да Ви попитам за мнението Ви алтернативен метод за лечение, предложен ми от ендокринолог: витамин Е, цинк и жен шен на капсули.Цели се смъкване нивата на хипофизните хормони, но това ще помогне ли да се покачат нивата на естрадиола и прогестерона? И как това ще регулира цикъла ми ако наистина яйчника ми е със затихващи функции /от 10 год съм с 1 яйчник след оперативна намеса/.Дали да не пробвам 2 месеца, през които обаче не трябва да вземам фемостон?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 03 юни 2012 19:28

Щом ендокринолог е предложил това, не виждам някакъв проблем. Относно това дали да приемате или не фемостон - вие ще си решите, но аз лично не виждам нещо "страшно", в листовките на много от медикаментите са описани какви ли не усложнения... В крайна сметка ролята на лекаря е да прецени плюсовете и минусите от една такава терапия. Естествено, всичките тези опасения можете да ги споделите с ендокринолога. Ако се притеснявате от него, можете да потърсите мнението на друг специалист от областта.

wladdiii

Мнение от wladdiii » 28 сеп 2012 10:39

Препоръчвате ли фемастон за 15г. момиче?

krasii

Мнение от krasii » 06 фев 2014 18:05

д-р Цончев,

бих искала да Ви задам следният въпрос: :oops:
-Аз съм на 48 години и от 4 месеца пия Фемостон.Чувствам се отлично,но бих искала да знам колко време може да се пие този хормонален препарат и дали на определено време т.е. налага ли се да се прекъсва за почивка на организма или може да се приема постоянно без прекъсване!? На колко време от приема е нужно да се посещава гинеколог за преглед или ако човек се чувства добре не е наложително!? Благодаря предварително за отделеното време и отговор!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 фев 2014 11:20

На тази възраст на 6 м. трябва да се прави преглед при АГ. По време на прегледа дой ще прецени дали и колко време трябва да се пие медикамента.

cveti_bo

Мнение от cveti_bo » 06 окт 2016 18:58

Здравейте !Вече 9 месеца приемам фемостон и се чувствам много добре ,но от 2 месеца нямам цикъл.Това дали е нормално при положение ,че приемам медикамента поради навлизане в МП и при това положение да продължа ли да го взимам? Благодаря Ви предварително за отговора!

Sobranie

Мнение от Sobranie » 19 апр 2017 10:09

Здравейте, нямам цикъл и ми предписаха фемостон, откриха ми и инсулинова резистентност.Нямам 27г пълнее ли се от приема на фемостон?Благодаря

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 апр 2017 20:31

Според производителите възможни са промени в теглото и в двете посоки, като това не е често наблюдавано.

Отговори

Върни се в “Месечен цикъл. Нарушения на менструацията. Миома. Уплътнения и болки в гърдите”