ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
При тях подборът на храната е особено важен
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
Доказано: съставка в него действа

Нередовен цикъл и повишено окосмяване

Модератори: админ, консултанти

janis

Нередовен цикъл и повишено окосмяване

Мнение от janis » 24 апр 2010 21:04

Здравейте,
имам проблем с нередовния цикъл от 14 годишна. Сега съм на 25 и все още не мога да го реша. От 8 години ходя по лекари и нищо. Станах опитно зайче за проба на всякакви лекарства. Лошото е, че с времето окосмяването все повече се увеличава-по тригълника и надолу по краката(срам ме е да сложа бански), под мишниците зоната е огромна, по корема и най-вече около пъпа. Интересното е, че в повечето случей изследанията ми са наред. От време на време, андростендиона ми е по-висок, но само от време на време. Пила съм по различни схеми дуфастон, клостилбигит, естрофем, милигест и нищо-става по-зле, а проблема с цикъла остава и той нерешим. Спра ли хапчетата-нямам цикъл. МОЛЯ ВИ СЕ НЯКОЙ ДА ПОМОГНЕ ІНЕ ИСКАМ ЦЯЛ ЖИВОТ ДА СЪМ НА ХАПЧЕТА. Все още не планувам забременяване, но и това някога ще стане-но ако продължавам така-няма да мога да имам деца.;( Да не говорим, че заради окосмяването, много ме е страх от интимност и адски много се притеснявам. Третирам тези места с епилатор и пинсета, но остават следи, стават ми пъпчици, ужасно е!

Моля Ви за съвет, решение, препоръка, каквото и да е, което да ми е от полза!

cveteto70

Re: Нередовен цикъл и повишено окосмяване

Мнение от cveteto70 » 25 апр 2010 13:02

предполагам че сте с поликистозни яйчници.мъжките хормони при вас са повече от женските.аз съм също като вас от много години.пия хапчета за да ми дойде.нямам деца а и не искам да имам защото съм с диабет.ако искате пийте билки за менструацията.аз ги пия и за спукване на кистите.ако имате други въпроси пишете .

Явора

Мнение от Явора » 27 апр 2010 19:11

При вас конкретно как седят нещата, тоест какво разбирате под "нередовен цикъл" на колко дни/месеци???
Проблема е по сериозен ако прескача 3, 4...6 и повече месеци.......
Говорите за излишно окосмяване - триъгълник, крака, мишници......
Окосмяване по триъгълник, крака, мишници, ........макар и завишено, това си е в нормата общо взето....
Сериозен проблем щеше да бъде ако имахте окосмяване по лице, гръб, ръце над лакътя, пръсти, гърди, корем.....
Редовен епилатор+бръснач за гладкост.....и това е.....за по богатите има и по трайни методи........от излишно шашкане няма нужда...

Пила съм по различни схеми дуфастон, клостилбигит, естрофем, милигест и нищо-става по-зле, а проблема с цикъла остава и той нерешим
Ако някой ПАК ви препоръча да пиете нещо от Сорта на Клостилбегит...кажете твърдо НЕ!!!
Това лекарство е оправдано единствено и само при доказан стерилитет + желание и целенасочени опити за забременяване + ЛИПСА на проблем при партньора със спермограмата му.
Когато целта не е забременяване, експерименти с Клостилбегит или нещо от сорта са напълно излишни...... защото водят до неоправдано ИЗЧЕРПВАНЕ НА ЯЙЧНИКОВИЯ РЕЗЕРВ......

Това няма да имам деца го забравете!!!
Нито вие, нито който и да е лекар може да твърди подобно нещо за момента....
Няма да можете да имате деца по нормален път само ако примерно
са ви ?запушени тръбите?, ако нямате матка или са ви отстранени яйчниците.............на вас тръби няма как да са ви изследвани, за да знае някой........
Вие си имате яйчници и всичко останало, които яйчници дават отговор на стимулиране с лекарства....., следователно да имате деца е напълно възможно!!!!!

При жени с този проблем нередовна менструация и окосмяване наречен още "ПОЛИКИСТОЗЕН ЯЙЧНИКОВ СИНДРОМ" забременяването Е ВЪЗМОЖНО, просто вероятността за забременяване е малко или повече намалена.
Дори има и вероятност вие да забременеете по бързо от жена ....с редовен цикъл и без окосмяване...................нещата са и до късмет......!!!!

Пила съм по различни схеми дуфастон, клостилбигит, естрофем, милигест и нищо-става по-зле, а проблема с цикъла остава и той нерешим. Спра ли хапчетата-нямам цикъл. МОЛЯ ВИ СЕ НЯКОЙ ДА ПОМОГНЕ ІНЕ ИСКАМ ЦЯЛ ЖИВОТ ДА СЪМ НА ХАПЧЕТА.
Това е в рамките на нормата!!!!
Няма измислено лекарство до този момент в гинекологията и ендокринологията, което да може за винаги да отстрани проблема със завишените андрогени....Лекарствата са само за временно подтискане на симптомите!!!

Ако се успокоиш и шашкането и депресията ти се подобрят..........може и от само себе си да се получи някакво подобрение на цикъла за по-кратко или за по-дълго време....
Връзката ....емоция-хормони....хормони-емоция ....е много силна!!!

cveteto70

Мнение от cveteto70 » 27 апр 2010 20:55

аз само си казах мнението.при мен този проблем е още от юношеските години.била съм много пъти в болница и нищо.след като не ми идва по естествен път предпочитам да пия хапчета.

Явора

Мнение от Явора » 28 апр 2010 05:54

Че аз не съм казвала да не се пият изобщо хапчета!

Изразих мнение да не се пие Клостилбегит и други равносилни на него, след като целта НЕ Е забременяване. Проблема е вероятността за хиперстимулация...

Хапчетата и лекарствата от друга категория - като контрацептиви, прогестерон и др.............са си допустими когато се налага и има нужда..........

janis

Мнение от janis » 11 май 2010 20:17

Здравейте,
благодаря на всички писали във форума! Относно споменатото от Явора, искам да спомена, че имам окосмяване и на пръстите, както и около пъпа-доста силно изразено. Относно триъгълника-там окосмяването е най-силно изразено. Аз лично смятам, че не е нормално толкова засилено окосмяване(стигащо до 1/4 от краката, а 1/4 в много черен мъх, приличащ на косъм). А относно нередовен цикъл разбирам, цикъл, който идва на 6 месеца, ако ваобще дойде, тоест понякога сам изчаквала и повече преди да отида на лекар и нищо, докато не почна хапчета. А дори и с хапчета е твърде слаб, дори бих казала нищожен. Изчела съм какви ли не статии, но всичките препоръчват консултации с лекар. Ок, ни вапросът е в това, че при колкото и лекари да съм ходила, проблема все още не е решен и се чудя, наистина ли няма никакъв лек или просто нашите лекари са много слабо компетентни и просто си точат парите от ЗК. Макар последното, да е всеизвестен факт, аз наистина се надявам да намеря начин и добър специалист! Моля препоръчайте! От Варна съм, но съм готова да отида навсякаде, стига да има смисъл. а относно самочувствие и нерви-не бих казала, че съм постоянно в депресия, че това да оказва нбякакво силно вличние(случва ми се от време на време, като на вс. човек). За самочувствие-не бих казала, че ми липсва, но когато става въпрос за интимност или чести ходения на плаж-тогава..........-ами да кажем, че наистина не ми е конфортно!

cveteto70

Мнение от cveteto70 » 11 май 2010 21:19

в медицинската академия в софия има много добри специалисти.

janis

Мнение от janis » 12 май 2010 19:45

Препоръки за някой?

xris4eto

Мнение от xris4eto » 11 яну 2015 16:14

Здравейте и от мен! Нова съм, едва разбрах как да се включа... :/ Почвам от там, че съм на 25г. преди 3м. ми поставиха диагнозата Хашимото. Пия Л-тироксин и от 8.2 ТСХ падна на 5.00 (все още гоним ТСХ под 4.00) Иии сякаш това не беше достатъчно, ноо и от месец насам забелязвам, че имам леко окосмяване по лицето и корема( и преди съм си имала някакви косми, но определено са станали по тъмни и дълги). При контролата за ТСХ-то ми пуснаха и тестостерон и пролактин. Пролактина беше към горната граница, но все пак в норма. Тестостерона ми е леко завишен при горна граница 1.6 моя е 1.9 Последния месец ми и закъсня с 15 дена. Имам час при гинеколог но е след няколко дена, изплашена съм страшно много :( Въпроса ми е има ли начин да смъкна тестостерона без противозачатъчни и хормони. И ако това стане космите ще упадат ли сами или вече трябва да мисля за начини за премахването им, което да правя цял живот. И ако ми поставят и диагноза поликистозни яйчници + хашимотото което вече имам - това означава ли непременно че никога няма да имам деца? :((((

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 12 яну 2015 00:02

В рамките на няколкото дни до прегледа ви не е необходимо да правите каквото и да е, нека АГ лекаря види резултатите и да прецени каква терапия да предприеме. Като цяло не виждам някакви особени причини за паника - хормоните не са чак толкоз извън норма че да се притесснявате толкова.

valleto70

Мнение от valleto70 » 16 дек 2015 21:25

Здравейте, знам че този пост е от доста дълго време и искрено се надявам някой да го види защото аз имам същият проблем. Въпросът е че съм на 14 години. Имам цикъл от 12 годишна възраст. Преди няколко месеца майка ми и баща ми заминаха в Германия и аз останах при леля ми. Споделям това с вас защото четох, че нередовният цикъл може да се предизвика от стрес. Първите месеци цикълът ми беше редовен, но след около 6 месеца дойде за последно (Февруари) и не се появи една година (следващия Февруари) после пак ми беше редовен, но само 3 месеца и просто ми е много нередовен. Имам още един малък проблем висока съм 155 см. и тежа малко повечко 78 кг. Вчера отидох на лекар и ми казаха, че е заради това, но след това прочетох оплакванията на janis и реших, че не е така.... също така ако janis го види искам да попитам дали все още е така или има подобрение

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 дек 2015 21:31

На какъв лекар отидохте?

valleto70

Мнение от valleto70 » 09 яну 2016 18:12

Детски акушер-генеколог

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 яну 2016 18:04

По-добре посетете ендокринолог. Мога дад препоръчам в София.

valleto70

Мнение от valleto70 » 11 яну 2016 22:18

Ще ви бъда благодарна

Отговори

Върни се в “Месечен цикъл. Нарушения на менструацията. Миома. Уплътнения и болки в гърдите”