ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Около 1% от населението може да е алергично
При фобии, депресия, някои вредни навици

Ехография на млечни жлези

Модератори: админ, консултанти

мария1961

Ехография на млечни жлези

Мнение от мария1961 » 27 фев 2018 13:37

Здравейте!
Преди месец ходих на преглед при мамолог, понеже имах нещо като малка пъпка на лявото зърно, лекарят ме прегледа, опипа лимфните възли и двете гърди каза ми да си направя ехография на млечни жлези и че това е запушена жлеза. Мина ми за около 1-2 седмици без болка. Направих си ехография:
Образна диагностика
Изследване:
ЕХОГРАФИЯ НА МЛЕЧНИ ЖЛЕЗИ

Коментар:

Кожа и подкожие - б.о.
Жлезен паренхим - отговарящ на хронологичната възраст.
Не се визуализират суспектни тъканни дисторзии.
Няма данни за дуктектазии.
Аксили - без сигнификантно уголемени л.в. Един л.в. вляво с мастен център и размер 10,9 мм - реактивен.
Лекарката, която ми направи прегледа ми каза че имам мастно топче в ляво и може би и зарази това се е получило запушването. Не ми назначиха никакво лечение, но малко след това започнах да имам болки точно на мястото на което е мастното топче (малко над гърдата) , болката се разпростира надолу към гърдата и нагоре по врата до лявото ухо.Пипах дали имам уголемен лимфен възел, но не откривам
Какво ще ме посъветвате да предприема?
Също така ходих и на второ мнение, при което лекарката ми каза, че няма нищо притеснително и всичко е наред.
На 23 години съм, не съм кърмила, ако има значение.
Моля за отговор!

мария1961

Re: Ехография на млечни жлези

Мнение от мария1961 » 01 мар 2018 20:30

Правих си още два прегледа при мамолог. И при двата прегледа лекарят ме опипа старателно, огледа ме, изслуша оплакванията ми и при двата прегледа лекарите ми казаха че нищо ми няма, всичко изглежда наред... Направих си още 2 ехографии на млечни жлези .
Изследване:
ЕХОГРАФИЯ НА МЛЕЧНИ ЖЛЕЗИ
Коментар:
Кожа и подкожие - б.о.
Жлезен паренхим - отговарящ на хронологичната възраст, равномерно разпределен.
Не се визуализират суспектни тъканни дисторзии.
Няма данни за дуктектазии.
Двете мамили - б.о.
Субареоларно пространство - свободно.
Не се визуализират суспектни тъканни дисторзии ретроареоларно двустранно.
Аксили - двустранно единични л.в. с мастен център и размери под 10 мм.

Тук заключението на лекарката по образна диагностика беше , че абсолютно нищо ми няма и мастното топче почти вече го няма... От другата ехография същото...
Общо 3 ехографии и 2 прегледа при мамолог, хирург (всички прегледи и изследвания платено) и заключението е че ми няма нищо, но мен не спира да ме боли.... Болките са от около 2 месеца, имам повишена чувствителност на лявото зърно, болки в ляво, в гърдата и около нея,болката отива нагоре към лявата част на врата гърлото и стига до лявото ми ухо. Понякога усещам парене в ухото! Също така болки в гърба и рамото. Поддържам температура от около 37-37,3 градуса, Правих си кръвна картина, CYE CRP абсолютно всичко в норма. Вече се чудя на какъв лекар да отида???
Моля за съдействие....

мария1961

Мнение от мария1961 » 01 мар 2018 20:39

Забравих да напиша, че понякога имам храчки в гърлото , кашлица нямам!

мария1961

Мнение от мария1961 » 01 мар 2018 20:40

Извинявам се за дългият пост, но просто искам да намеря решение на проблема..

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 01 мар 2018 21:46

Може да посетите невролог, възможно е да се касае за невралгия от типа на междуребрената и от там да ви идват оплакванията.

мария1961

Мнение от мария1961 » 01 мар 2018 21:54

да, имам междуребрена невралгия, започна болки в гърба след това отпред в гърдите, пих противовъзпалителни и се мазах. Болката в гърба изчезна, но отпред не...Възможно ли е чувствителността в зърното може да е от това. От месец пия милгамма Н, пих и мелбек. От образната диагностика ми казаха да мажа зърното с фуцикорт.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 01 мар 2018 22:01

Мамологът трябва да каже...понякога има такива моменти на променена чувствителност, които трудно се обясняват и обикновено спонтанно преминават. Важното в случая е че няма някаква притеснителна находка от мамографията, другото ще отзвучи вероятно

мария1961

Мнение от мария1961 » 01 мар 2018 22:06

В началото се изплаших доста и затова си направих 3 ехографии при 3 различни специалиста и два прегледа при мамолог!
Много ви благодаря!!! Бъдете много здрав, вие и цялото ви семейство! Благодаря отново!!!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 мар 2018 21:15

Много здраве и на вас!

Отговори

Върни се в “Месечен цикъл. Нарушения на менструацията. Миома. Уплътнения и болки в гърдите”