ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Кръвен тест показва дали е преборен окончателно
Пийте чай от джинджифил
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

Бетасерк и подозрение за алергия

Модератори: админ, консултанти

layla

Бетасерк и подозрение за алергия

Мнение от layla » 27 фев 2017 12:32

Здравейте,
Преди десетина дни ми беше изписана доста скромна доза от лекарството Бетасерк (2х8мг), поради внезапен пристъп на световъртеж и усещане за напрежение в ушите.
Първоначално намерих 2 блистера Вестибо и започнах с тях, от няколко дни си намерих Бетасерк и преминах на него. Усещането за замаяност и напрежението в ушите наистина се повлияха и отслабиха още в края на първата седмица прием. Четейки листовката обаче, се отнасям много предпазливо откъм риск от алергия - не смея да хапна риба и ядки, ограничавам млякото...за всеки случай. Не съм проявявала някога сериозни алергии, но съм наплашена от тях, освен това е факт, че отдавна имам склонност към тревожни състояния и панически реакции, които общо-взето съм се научила да овладявам на принципа на автогусестията.
На фона на това, от няколко дни имам усещането за стягане в гърлото, а получих и лек обрив по деколтето след посещение на солариум, какъвто ми се е случвал и друг път. Притеснява ме все пак възможно ли е наистина да правя алергична реакция към лекарството, или просто си внушавам. Други признаци нямам - гледам си гърлото и езика - не изглеждат зачервени, не знам, ако наистина има алергия, би ли трябвало гърлото ми да има някакво видимо изменение...
Извинявам се, ако звуча по-скоро налудничаво, но наистина се колебая дали да прекъсна приема на лекарството

д-р Георгиева

Re: Бетасерк и подозрение за алергия

Мнение от д-р Георгиева » 04 мар 2017 15:58

Здравейте!

От описаното не разбирам да имате алергични прояви. Не се притеснявайте. Изминало е достатъчно време, в което, ако имахте алергия към лекарството, вече щеше да се прояви.

Поздрави!

layla

Re: Бетасерк и подозрение за алергия

Мнение от layla » 05 мар 2017 00:59

Благодаря Ви за отговора!
Продължавам с лекарството, явно съм си внушила - преди година майка ми получи доста сериозна уртикария и по тази причина се ужасявам от предупреждения за алергични реакции...
Всичко добро!

Отговори

Върни се в “Алергии. Астма”