ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Първата грипна вълна тази година подранява с 6 седмици
Схващането, че застрашават само жените е много грешно

Алергия към стафилококи ауреус

Модератори: админ, консултанти

anelkka

Алергия към стафилококи ауреус

Мнение от anelkka » 29 окт 2016 18:25

Здравейте Д-р Цончев, скоро бях на алерголог и се оказа че имам алергия от домашна прах, акари и стафилококи ауреус. Всичко започна преди две години, когато отидох да работя в пералнята на родилен дом. Започнаха да ми излизат лезии по езика, стомаха ми беше подут и ме болеше, световъреж и мн. др. След много лутане по болници и доктори накрая се оказа алергия към стоматологични материали и корозоннен потенциал, смених си пломбите и повечето симптоми изчезнаха, но лезиите по езика не. Усещам леко боцкане и след това се показват червени лезии с бяло от края, които за няколко дни минават и после пак се показват.Въпросът ми е следният,възможно ли е работната среда да е отключила тези алергии? Преди това нямах никакви никакви здравословни проблеми.И какво означава алергия към бактерията-стафилококи ауреус? Ще ви бъда много благодарна, ако ми помогнете.

д-р Цончев

Re: Алергия към стафилококи ауреус

Мнение от д-р Цончев » 31 окт 2016 19:39

Алергиите обикновено се отключват от срещата на имунитета с алерген. Това са различни молекули по капсулите на микроорганизмите например, молекули или части от молекули на медикаменти, храни и препарати и много, много други.

Отговори

Върни се в “Алергии. Астма”