ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Изследване за алергия

Модератори: админ, консултанти

Callista

Изследване за алергия

Мнение от Callista » 12 май 2016 21:33

Здравейте!
Искам да ви помоля за препоръка къде в София да се изследвам за алергии, по-специално ме интересуват кръвните тестове, които показват реакцията към различните храни.
24/7 ме измъчва подута лигавица на носа, която не ми позволява да дишам и постоянните секрети. Това е придружено с чувство за парене в очите, отпадналост/слабост като при грип и учестен пулс(някъде в рамките на 90/мин, при нормален за мен 65), както и една температура(орална), която не знам нормална ли е- 37.1, измерена в 16:00, а през останалата част от деня 36.8-37.0. Това се проточва вече 2 години и половина...
Тук където живея не успяха да ми помогнат, предписаха ми Назонекс, от който не усещам никакво подобрение. Не знам какво да правя :(

д-р Цончев

Re: Изследване за алергия

Мнение от д-р Цончев » 13 май 2016 20:17

На първо време посетете алерголог и ако той прецени да се направят кожните алергични проби.

Callista

Re: Изследване за алергия

Мнение от Callista » 13 май 2016 21:39

Благодаря Ви за отзива!
Правени са ми преди 3 години кожните тестове и показаха алергична реакция към:
-Прах, мухъл, полени, акари, шоколад, мед, фъстъци, яйца и мляко.
Лечението беше Фликсоназе- спрей по 1 впръскване в ноздра 2 пъти дневно и Ериус по 2 таблетки дневно.
Към този момент симптомите ми са влошени и тези лекарства въобще не ми повлияват състоянието. В София съм чувал, че правят много подробни тестове точно към кои белтъци се проявява тази чувствителност и това ми е надеждата, само че не знам къде точно- Токуда или Александровска и т.н.
Уж тези алергии преминават, а то все по зле става :/

Отговори

Върни се в “Алергии. Астма”