ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
България е от малкото страни, където билката вирее свободно
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...

алергия?

Модератори: админ, консултанти

noname1233

алергия?

Мнение от noname1233 » 26 апр 2016 17:48

Здравейте!
Преди около месец бях болен от гнойна ангина и ми предписаха лечение гентамицин инжекции 7дни по 2 с аугментин по 2 на ден - също 7 дни, след като спрях аугментина ми излязоха пъпки основно по корема, тъй като ми бяха уголемени лимфните възли ми предписаха и клацид,който пих 5дни. Сега вече 20 дни пъпките си стоят като дори понякога се увеличават, а понякога намаляват не мога да разбера от какво се влият. Пих антихистаминов продукт 10 дни нямаше подобрение. През по голяма част на деня не ме сърбят, но вечер сърби много.

д-р Цончев

Re: алергия?

Мнение от д-р Цончев » 29 апр 2016 19:59

Идете при личния да ви изпише още нещо за тия пъпки. Възможно е да е от антибиотиците. Може да ви види и дерматолог или алерголог за всеки случай.

no name

Мнение от no name » 09 юли 2016 15:29

Ще използвам темата на съименика по никнейм :lol: , за да попитам и аз.
От около месец имам непрекъсната хрема и кихане. Започва така: усещам някакво мравучкане в носа, започвам да кихам от него, а после носа ми протича. Първоначално мислех, че съм застинала нещо, но продължава прекалено дълго, за да е простудно, а и нямам никакви други оплаквания като при простудните. Дойде ми на ума за алергия, защото имаме коте у дома, а те са силен алерген. Котката е у нас повече от година, от месец май миналата, 2015 година, и досега не съм имала никакви проблеми, а сега изведнъж се появи тази хрема....
Възможно ли е да получа алергия от котка, повече от година, след като сме я взели? Или да се ориентирам към друга вероятна причина?
Малко съм разтревожена, защото съм хронично болна и не зная дали ще мога да лекувам една евентуална алергия....С диагноза Първична билиарна цироза съм, преустановила съм лечението с имуносупресори и съм само на поддържаща терапия с урзофалк, но все пак съм с намалена имунна защита. Ще мога ли да се лекувам за алергия с моето заболяване?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 юли 2016 21:57

Подозирам че не е от котката, но не е ясно...
Добре е да ви види алерголог и да сенаправят нужните тестове за да се установи причината.
Най-вероятно се касае за алергичен ринит.

Отговори

Върни се в “Алергии. Астма”