ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
България е от малкото страни, където билката вирее свободно

Алергия на дете към пчели

Модератори: админ, консултанти

momosho

Алергия на дете към пчели

Мнение от momosho » 09 окт 2015 10:06

Здравейте д-р Цончев.
Преди 2 месеца направиха изследване на дъщеря ми за алергии, (поради една доста продължителна сутрешна хрема)от което се установи, че е развила алергия към домашното ни морско свинче. Заедно с това изследване направихме ( по мое желание) и проби за алергии към пчели и оси, при което се оказа, че има лека алергия към пчели. За морското свинче ни казаха да го махнем и да вземаме няколко лекарства и всичко се оправи, но мен алергията към пчелите повече ме притеснява. Какво означава лека?- резултата на 20 мин. кожен тест за морско свинче беше 40/7 , а за пчелите - 3/2 (за оси- отрицателен). Това какво означава? Може ли да се предвиди каква ще е реакцията при ужилване (лек обрив, подуване, запушване на трахеята, сърцебиене и т.н.) ? Лекарката ни изписа при нужда (при ужилване от пчела) 1 табл. Клемастин, 2 табл. Медрол 4 mg и Елоком за мазане, което винаги да си носим.Това достатъчно ли е? Много се притеснявам да не се случи нещо на някоя екскурзия с класа или разходка в планината и тези лекарства да се окажат недостатъчни. Вие как мислите?
P.S По нареждане на лекарката веднага спряхме всякакви пчелни продукти.Аз й давах редовно клеева т-ра през есенно-зимния период и си ядеше пчелен мед от бебе и никога не е имало и най-малкия проблем, но все пак спряхме всичко.

д-р Цончев

Re: Алергия на дете към пчели

Мнение от д-р Цончев » 10 окт 2015 16:32

Грудно е да се предвиди еднан такава реакция. Според резултата от изследването реакцията е слаба, но ужилването е съвсем друго нещо - зависи от локализация и от ред други фактори.

momosho

Re: Алергия на дете към пчели

Мнение от momosho » 10 окт 2015 20:01

Благодаря Ви д-р Цончев. И аз така предположих, но все пак реших да попитам. :)

Отговори

Върни се в “Алергии. Астма”