ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн


Форум

 
Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара

Обрив от Зинат

Модератори: админ, консултанти

XS_
Мнения: 8
Регистриран на: 18 май 2008 11:05

Обрив от Зинат

Мнение от XS_ » 11 май 2015 22:13

Здравейте. Лекувам бронхит с антибиотик "Зинат". Взимам го втори ден и по кожата на лицето ми се появиха множество малки червени петна.Не са подути и не сърбят, но стават все повече. И преди съм се лекувала с този антибиотик, но в комбинация с "Aerius" и н есъм имала този проблем. Опасна ли е тази реакция и какво може да означава тя?

Therapy Man
Мнения: 336
Регистриран на: 10 май 2015 15:29

Re: Обрив от Зинат

Мнение от Therapy Man » 11 май 2015 22:49

Ако приемем ,че не е морбили ( брусница , дребна шарка ) , то най - вероятно е от антибиотика. Много силен антибиотик приемате за бронхит!

XS_
Мнения: 8
Регистриран на: 18 май 2008 11:05

Re: Обрив от Зинат

Мнение от XS_ » 11 май 2015 23:15

:) Аз зная, че е от антибиотика. Интересува ме дали е опасна реакция, за която трябва да се вземат мерки или си отшумява без последствия?

Therapy Man
Мнения: 336
Регистриран на: 10 май 2015 15:29

Re: Обрив от Зинат

Мнение от Therapy Man » 11 май 2015 23:33

Ами ,ако сте убедена че обрива е от антибиотика , спирате го веднага. При по-бурна реакция съответно антиалергично лечение.

XS_
Мнения: 8
Регистриран на: 18 май 2008 11:05

Re: Обрив от Зинат

Мнение от XS_ » 11 май 2015 23:41

Защо да го спирам? Какво ще се случи, ако не го спра?

д-р Цончев
Мнения: 33268
Регистриран на: 27 юни 2006 14:51

Re: Обрив от Зинат

Мнение от д-р Цончев » 15 май 2015 08:36

Към днешна дата какво е състоянието?

XS_
Мнения: 8
Регистриран на: 18 май 2008 11:05

Re: Обрив от Зинат

Мнение от XS_ » 16 май 2015 21:09

На следващия ден беше още по-зле. После започнах да взимам Aerius и след няколко часа обривът изчезна.

Отговори

Върни се в “Алергии. Астма”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост