ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Пийте чай от джинджифил
Хората на 90 - 102 са по-щастливи от 51 – 74-годишните
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

чувство на буца в гърлото

Модератори: админ, консултанти

Вержиния

чувство на буца в гърлото

Мнение от Вержиния » 29 апр 2015 14:18

Здравейте! След вирусно заболяване, свързано с продължителна суха кашлица се появи заседнал жилав секрет. Лекуваха ме и от обострен фарингит. Проблема не е отминал, имам трудно преглъщане, чувство че в гърлото ми има нещо като троха, семка, което ме дразни. Правиха ми всякакви изследвания и стигнаха до извода, че е неврогенно. Дайте някакъв съвет как да се оправя, че това продължава четвърти месец.

д-р Цончев

Re: чувство на буца в гърлото

Мнение от д-р Цончев » 30 апр 2015 07:46

В момента гърлото спокойно ли е? УНГ гледал ли го е?

Вержиния

Мнение от Вержиния » 30 апр 2015 11:03

В момента имам чувството, че гърлото е сковано, преглъщам, но не усещам, че го правя.
Да, гледаха ме вече няколко специалисти уши, нос и гърло. Казаха, че гърлото изглежда много добре. В момента пия фортекал, тъй като от време на време имам суха кашлица, пия витамини и тантум протект за носа, тъй като се стичат секрети на носоглътката. Казаха ми, че е внушение, нищо ми няма и да не мисля за това. Тестваха ме за алергия - няма алергия, направиха ми ренгеновото изследване с бариева каша на хранопровод и стомах - също няма нищо и казаха, че е в следствие продължителното боледуване, притеснението, че не мога да се оправя и трябва спокойствие и да не мисля за това и ще отшуми. Всичко това продължава вече 4 месеца.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 03 май 2015 21:41

След като са направени прегледи и изследвания вероятно всичко е наред и това с времето ще отшуми. Най-малкото не е открито нещо по-сериозно като причина.

stela_sami

Мнение от stela_sami » 18 май 2016 11:01

Аз имах преди години същия проблем , оказа се , че имам възли на щитовидната жлеза .

milena todorova

Мнение от milena todorova » 09 сеп 2016 14:57

И аз щях да посъветвам да си прегледате щитовидната жлеза - понякога тя се подува при възпаление. Случва се и след прекарано вирусна или друга инфекция в областта на гърлото. Заслужава си да се допитате до ендокринолог.
Много хора се оплакват от стичане на секрет в гърлото, макар че не се открива алергия. Понеже и аз често имам такъв проблем, знам от алерголози, че това не е точно алергия, а реакция на лигавицата например на мръсен градски въздух или други дразнители, които не са включени в тестовете за алергия. Реакцията е отделяне на секрет, който се стича в гърлото, а не е точно хрема. Лично аз се поддържам с мехлем за овлажняване на носната лигавица (струва около 5 лв. в аптеката), може и спрейове - има голям избор. Само да не е съдосвиващ, а овлажняващ. Мехлемът предпазва чисто механично лигавицата от полепналите по нея микроби и затруднява инфектирането.
Средата, в която повечето градски хора пребиваваме - мръсен въздух, помещения със сух и прашен въздух, изсушават и леко увреждат носната лигавица. Тя се нуждае също от грижа, подобно на кожата на лицето.

Отговори

Върни се в “Алергии. Астма”