ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
България е от малкото страни, където билката вирее свободно

Алергия към домашен прах

Модератори: админ, консултанти

denikabg

Алергия към домашен прах

Мнение от denikabg » 21 апр 2015 10:07

Здравейте!
След тестуване на 9 годишния ми син се оказа,че е алергичен към домашен прах. Симптоми -суха кашлица, особено изразена по време на прием на храна, алергичен ринит. Правени са консултации с УНГ . Предприехме лечение под наблюдение на алрголог - 20 дни сутрин на гладно 1 таблетка Ксизал, 10 дни - 1 таблетка сутрин Ериус и 2 пъти впръскване в ноздрите на Назонекс. Лечението се оказа ефективно - прокашляне от време на време. Препоръчаха ни имунотерапия с френски капки, а не с подкожни инжекции всяка седмица, заради щадящия и нетравмиращ ефект върху детето. Цената няма да коментирам - в пъти е по-скъпо от инжекциите. Беше ни обяснено, че те се правят под наблюдение - половин час след поставянето на инжекцията детето се наблюдава за реакция, да няма засегнат кръвоносен съд...Последното беше напълно достатъчно да се спрем на капките под езика сутрин по схема за известен период.
Има ли някой опит с приема на френските капки? Как се чувствате - странични ефекти? Търся всякаква допълнителна информация, за която ще съм благодарна.

д-р Цончев

Re: Алергия към домашен прах

Мнение от д-р Цончев » 22 апр 2015 20:16

Аз лично нямам опит... Дайте линк на тези капки за да ги видим.

denikabg

Мнение от denikabg » 23 апр 2015 08:05

В средата на м.Май сме на преглед и тогава ще ни бъдат предписани и ще имам повече информация.

Gabz

Мнение от Gabz » 27 май 2017 21:05

Здравейте, минало е доста време откакто е писано тук, но ще споделя моя опит, за да съм полезна на някого.

Преди около 5г. ми откриха алергия към прах и полени, която е целогодишна. Бях с постоянно запушен нос и хремите ги изкарвах тежко. Започнахме първоначално лечение с антихистаминови таблетки Ксизал и капки с кортикостероиди - Назонекс. Всичко беше добре, овладяхме алергията. Започнахме с френските капки Сталорал. Докато не ги спряха по средата на моето лечение. Освен това не забелязах голям ефект от лечението, защото по време на цъфтежите положението ставаше трагично и от април до октомври си карах на хапчета, спрейове и тези капки. От кортикостероидите започваше да ми тече кръв по някое време. Тогава поради други проблеми започнах да пия гел от алое вера и червени боровинки. Първоначално симптомите ми леко се засилиха, но после отшумяха. Освен това си капя всеки ден капки в носа от алое и 11 билки. Хубавото е, че и двата продукта са изцяло натурални. Нямат странични ефекти, могат да ползват от деца и няма как да се предозира с тях. Отделно започнах да боледувам по-рано и забравих какво е да давам една торба с пари за лекарства в аптеката.
Последна промяна от Forum admin на 28 май 2017 10:46, променено общо 1 път.
Причина: Моля, не рекламирайте бизнеса си в нашия сайт!

Добщина Мсринкова

Мнение от Добщина Мсринкова » 14 юли 2017 08:16

Относно алергията към домашен прах и полените се питам не е ли рисковано да капете капки от алое и 11 билки. Как разбрахте, че не сте чувствител на към някоя от билките?

Отговори

Върни се в “Алергии. Астма”