ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Пийте чай от джинджифил
Хората на 90 - 102 са по-щастливи от 51 – 74-годишните
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

Алергична хрема?

Модератори: админ, консултанти

adhzedan

Алергична хрема?

Мнение от adhzedan » 06 апр 2015 15:24

Здравейте,

Имам следния проблем: преди време получих астма вследствие на стрес, но това, което ме притеснява е че от години имам хрема, независимо от сезона. Появява се хаотично, най-често в момента, в който се събуждам, както и в различно време на деня. Започва със сърбеж в носа, обилна секреция (подобна на вода) и кихане. При събуждане в повечето случаи носът се запушва и известно време не мога да дишам нормално. Понякога въпросната хрема изчезва, както се е появила, а понякога часове наред няма никакво подобрение. Случвало се и да изчезва за няколко месеца. Моля за съвет как да се справя или към какъв специалист да се обърна!

Благодаря предварително!

ankamar56

Re: Алергична хрема?

Мнение от ankamar56 » 07 апр 2015 01:33

Здравейте,
"астма от стрес" - лекарско заключение ли е? Този проблем може да се решава паралелно: последиците от алергичната хрема /ако това е наистина така/ могат да се неутрализират с подходящи кремове, съдържащи камфор, евкалипт, ментол и др.масла. Причините за алергичната хрема може да потърсите в начина на общуването с другите. Тук е подходящо мнението на психолог.

Shaider
Контакти:

Мнение от Shaider » 07 апр 2015 13:39

Имайте предвид и друго нещо – при алергична хрема най-вероятно в кръвта ви са завишени еозинофилните левкоцити. Същите се водят рисков фактор за поява на астма в един момент.
Уважаеми читатели, и вие сте разработка на военните!!! Аз съм бай Шиле Попюрданов, не си казвам истинското име от съображения за сигурност!

adhzedan

Мнение от adhzedan » 07 апр 2015 13:41

Здравейте,
Благодаря за отговора! Да, астмата е диагностицирана от пулмолог (психосоматична астма, отключи се след силен стрес, сега се проявява много рядко, само когато съм под напрежение). Ще се възползвам от съвета Ви и ще се консултирам с психолог.
Приятен ден!

adhzedan

Мнение от adhzedan » 07 апр 2015 13:45

Shaider написа:Имайте предвид и друго нещо – при алергична хрема най-вероятно в кръвта ви са завишени еозинофилните левкоцити. Същите се водят рисков фактор за поява на астма в един момент.
Да, правило ми е впечатление, че винаги са ми завишени, но доктор досега не е коментирал.

Явора

Мнение от Явора » 27 апр 2015 12:08

Абе това с психосоматичната астма си е начин на лекаря да прикрие незнанието си какво да прави. Уж психосоматична, а пък еозинофилните левкоцити били завишени?!

Човек ако желае може да отиде на психолог/психотерапевт винаги може да научи нещо повече за себе си, обаче това не може да излекува астмата му и алергичния ринит.

Причините за тези проблеми са ясни и конкретни. А засилването на симптоматиката идва от процеса на хронифициране, в началната им фаза общо взето няма симптоматика.

Първо се премахва/минимизират причинителите до колкото е възможно: алергия към растения, към прахови акари, мухъл и плесени, замърсени канали, миризми от прафюми и почистващи препарати, към хлебарки дървеници и др., към пушек от огън съответно от печки с дърва, замърсен въздух с токсини и отрови от промишлени дейности, миризма на спареност в дома, към разни химични елементи с миризми, към животни.........и др.
Поне причинителите отнасящи се до дома могат да се контролират/премахнат.
След това се работи по премахване на образувалия се слой дихателна обструкция според лекарите по скоро няма лечение, но само според тях.
Лечението е от няколко месеца до година две в зависимост от степента на хроничност - лека, срено тежка, тежка...

Астмата и алергичният ринит са следствие от токсикемия замърсен въздух/алергия, а не от проблемни отношения с хората.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 28 апр 2015 07:30

Аз не знаех, че има психосоматична....

Отговори

Върни се в “Алергии. Астма”