ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

Спешно моля за помощ, странна алергия!

Модератори: админ, консултанти

hinari

Спешно моля за помощ, странна алергия!

Мнение от hinari » 04 фев 2015 21:41

Здравейте! За пръв път пиша тук. На 23 години съм, от около седмица ми се получи някакъв странен обрив - дори и така не мога да го нарека, защото видимо няма нищо по кожата. Но все пак на опипване се усещат грапавинки като ситни пъпчици основно по шията и малко над гърдите и само в горната част на гърба и на врата. Не съм яла или пила нещо различно, храня се здравословно като цяло, не пия и не пуша. Чудя се дали има връзка с Инфлуцид, защото започнах да го пия профилактично преди седмица и точно тогава се появи обрива. През деня или нощта нямам сърбежи, като вляза под душа и от топлата вода изведнъж хем започва да ме сърби по самите места с пъпчиците, хем ме олеква, сякаш някой ме е почесал. След като излязох от банята тази вечер забелязах, че въпросните места са алено червени от топлата вода, намазах се обилно с Алергозан, а снощи се намазах с Бочко, сякаш имаше ефект. Моля за помощ и съвет, какво друго мога да предприема? Предстои ми лекционен курс от сутрин до вечер и няма да мога да ида на дерматолог н близките 10 дни. Благодаря предварително!

д-р Цончев

Re: Спешно моля за помощ, странна алергия!

Мнение от д-р Цончев » 06 фев 2015 00:00

Спрете временно инфлуцида и вижте дали ще има промяна в състоянието.

hinari

Мнение от hinari » 06 фев 2015 01:46

Благодаря ви за съветът, д-р Цончев! Не съм пила Инфлуцид от два дни и общо взето нямам сърбеж и не усещам нищо, стига да не се пипна по обринатите места. И все пак - какво мога да предприема, някакво специално мазило или?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 фев 2015 08:40

Към днешна дата какво е положението?

hinari

Мнение от hinari » 09 фев 2015 15:26

Здравейте, д-р Цончев, благодаря ви за отзивчивостта! От два дни сякаш се успокоиха нещата, отдавам повече внимание на ексфолирането на кожата по въпросните места с обрив, след това се намазвам с хидратиращ крем и сякаш вече съм по-добре. Не усещам сърбежи по никое време на деня, само леко се усеща когато ме облива водата от душа вечер, но явно се оказва, че всичко е на стресова основа. Благодаря ви отново!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 фев 2015 19:42

Понякога е трудно да се каже каква е причината, но е добре че са ви намалели оплакванията.

Отговори

Върни се в “Алергии. Астма”