ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Алергия, Токсикология или БОГ знае какво???? HELP!

Модератори: админ, консултанти

Joann

Алергия, Токсикология или БОГ знае какво???? HELP!

Мнение от Joann » 14 яну 2015 21:38

Предварително моля за извинение за дългия пост, и предварително заявявам, че няма да ползвам имена на лекари.....

Историята започна на 10 август 2014г. Със съпруга ми купихме от Кауфланд замразени морски дарове. Приготвих ги във вкъщи и ги сервирах за обяд. Още докато се хранихме усетих, че нещо не е наред, имаха ужасен вкус. Изплюх сдъфканото в тоалетната. Час и половина след това ми се наду устата, езика и цялата устна кухина- нямаше никакво слуноотделяне. Задушавах се. Съпруга ми ме откара в спешното, там са ми поставили три ампули орбазон. Насочиха ме за прием във Ваенно-медицинска академия токсикологията. Нито за мик не съм губила съзнание. За три дни във воената болница ми поставиха 9 банки с образон и кортикостериоиди. Не са ми давали никакви хапчета за стомах. Изписаха ме. От там започна УЖАСА! Около две седмици след изписването преустанових приема на орбазонови таблети защото започнах да вдигам кръвно, а съм хипотоничка. Езика ми се обложи и налепите станаха от жълти до бели. Ходих на алерголог пак там, но г-жата ми изписа да пия Биогая, при втория преглед настоя първо да платя таксата, макар, че бях в ужасна криза и ми предложи консултация с психиатър- няма лошо, но аз не можех да дишам, а не бях изпаднала в хистерична или друга такава криза....
Ходих на консултация при уши-нос и гърло- те казаха, че проблема не е за тях, изпратиха ме за алергични изследвания. Алергия не откриха. Правих консултация с белодробни специалисти - за дишането и те не откриха проблем. Изследвах черния дроб- в норма. Изследвах щитовидната - в норма. Кръвта е ОК. Микробиология - няма реакции ок е. Гърлен секрет - ок.
След всички тези месеци и изследвания проблема продължава, езика е силно обложен с гъсти налепи. В основата на езика се появиха и "брадавици" болезнени подутини. Вече не мога и да се храня. Мога да ям само картофи, моркови, броколи, банани и хляб. Това не е кой знае колко лошо, но отслабнах с повече от 20 кг. и вече нямам сила да си върша задълженията.

МОЛЯ, АКО НЯКОИ МОЖЕ ДА МИ ПОМОГНЕ, НЕКА ДА ПИШЕ.......

Предварително благодаря на всички отзовали се!

д-р Цончев

Re: Алергия, Токсикология или БОГ знае какво???? HELP!

Мнение от д-р Цончев » 15 яну 2015 13:01

Така както го описвате на мен ми прилича на глосит и си е точно за УНГ... къде ходихте на преглед?

Joann

Мнение от Joann » 15 яну 2015 13:54

Бях на преглед в Исул. проф. Досьо Досев

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 яну 2015 14:34

А личния ви лекар не предложи ли нещо?

Joann

Мнение от Joann » 15 яну 2015 14:58

не- той казва, че ще мине, да не обръщам внимание, но колкото и да се абстрахирам от задушаването и пристъпите, те просто се случват. Най-лошо е вечерно време от около 19 до 22 часа. Вчера го помолих да ми даде направление за гастро, това е последното за което четох в нета, а днес ходих до цибалаб и си платих изследване на секрет. Не знам към кой да се обърна и какво да направя.....

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 яну 2015 15:03

Колко време продължават тези пристъпи, през деня има ли ги?

Joann

Мнение от Joann » 15 яну 2015 21:28

През деня са по-слаби и краткотрайни. Вечер понякога е само тежест в гьрлото или го чувствам като вьзпалено и отекло, когато започне кризата-устната кухина исьхва нямам слюнка имам чуството че отича и нямам вьздух. Последната криза беше на 8 януари. Продьлжи пет часа.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 яну 2015 19:47

Да не става въпрос за панически атаки... Всъщност добре е при един такъв пристъп да ви преслуша лекар и да се отхвърли бронхоспазъм.

Joann

Мнение от Joann » 23 яну 2015 11:54

д-р Цончев, аз лично не съм мислила в тази насока. Лежах и в болница, там нищо не ми казаха. какво трябва да направя?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 яну 2015 14:58

Това, което споменах по.горе - при пристъп на задух да ви преслуша лекар за да се види дали е действителен задух или субективно чувство на задушаване.

Joann

Мнение от Joann » 29 яну 2015 11:09

Благодаря Ви д-р Цончев! Започнах да си взимам валериана и чай от жълт кантарион вечер, чувството за задушаване отслабва, но остава стичането на слуз в гърлото, както и отделянето на секрет, болката е като че ли съм с болно гърло. Усещането е като възпаление в носоглътката. бих ли могла да си направя консултация с Вас?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 яну 2015 14:10

Не, аз не съм подходящия специалист. Добре е да ви види УНГ лекар.

pepastefanova111

Мнение от pepastefanova111 » 04 фев 2015 00:24

Доктор Цончев , днес получих нещо като пристъп на задушаване, там , където се намира щитовидната жлеза ме стиска нещо и ме задушава за секунда. така имам няколко пристъп за деня. Правих холтер имам тахикардия, преди това имах прескачане на сърцето , което понамаля. Това алергия ли е , паника ли /.... какво да правя , на какъв лекар да ида . Благодаря ви !!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 фев 2015 16:31

По-скоро ми прилича на панически пристъпи.

Отговори

Върни се в “Алергии. Астма”