ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Природната дарба на светулката влиза в широка употреба (видео)
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст
Пийте чай от джинджифил

Алергия боя за коса?

Модератори: админ, консултанти

Spursy

Алергия боя за коса?

Мнение от Spursy » 04 авг 2014 11:13

Здравейте.
Никога не съм имала проблем с боите за коса. След доста прочетени материали за това какво може да предизвика алергична реакция от боя вчера за първи път реших да си направя тест. Няколко секунди по-късно започнах да усещам чувство на тревожност и паника, че дишането ми е затруднено. На мястото където сложих от боята няма нито обрив, нито зачервяване единствено лек сърбеж след измиването. Получавам паник атаки от няколко години и сега не зная дали вчера съм направила паник атака, или съм алергична? В последните месеци съм под постоянно напрежение.Възможно ли е от една капка боя за 3 секунди да почна да се "задушавам" или всичко е на нервна почва. Подувания не е имало. Същото усещане получавам и при използване на депилиращи кремове, като задуха преминава след около 30 минути, а след това няма нито обриви, нито зачервяване.

д-р Цончев

Re: Алергия боя за коса?

Мнение от д-р Цончев » 05 авг 2014 20:02

Как направихте теста?

Spursy

Мнение от Spursy » 05 авг 2014 20:42

Поставих капка от боята на вътрешната страна на лакътя, но стоях с нея няколко секунди защото пристъпа на задух започна около 1-2 секунди по-късно. Боята не съдържа PPD.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 авг 2014 07:03

Според мен най-вероятно става въпрос за панически пристъп, въпреки че тест не се прави така, но дори и да имаше алергия към боята при такъв контакт тя нямаше да се прояви по такъв начин и в толкова кратък срок. Добре е да се направи все пак консултация с алерголог, най-малкото за да се премахнат притеснения от такова естество.

Отговори

Върни се в “Алергии. Астма”