ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Токов удар може да наруши дишането и сърдечната дейност
Теломерите определят темпа на стареене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние

Поставяне на упойка въпреки установена алергия

Модератори: админ, консултанти

momosho

Поставяне на упойка въпреки установена алергия

Мнение от momosho » 18 юли 2014 10:30

Здравейте,
Дъщеря ми е на 7,5 год и трябва да й се извади с упойка един свръхброен зъб, който расте на небцето. Хирурга ни изпрати първо на алерголог, защото е алергична към Аугментин и Цек и резултата беше положителен и за трите упойки, с които стоматолога работи. Сега ще пие 10 дни по 1/2 табл. ксизал и след това стоматолога-хирург предлага да й оперира зъба като използва една от упойките към които показа, че е алергична, като преди това й постави урбазон. На мен това ми се струва доста рисковано. Вие как мислите- има ли опасност за детето ми или действието на ксизала и урбазона ще предотвратят евентуална алергична реакция?

д-р Цончев

Re: Поставяне на упойка въпреки установена алергия

Мнение от д-р Цончев » 18 юли 2014 20:30

Вероятно ще я предотвратят, всъщност няма кой знае каква друга възможност...

momosho

Мнение от momosho » 20 юли 2014 14:10

Благодаря Ви д-р Цончев. За съжаление сте прав, че и без това нямаме други варианти, така че много се надявам да се получат нещата, защото зъба трябва да се махне на всяка цена и не искам и да си помислям да го правят без упойка. Предполагам, че лекарят знае какво прави и щом ни е предложил този вариант, значи можем да му се доверим.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 21 юли 2014 18:27

Да. Пишете как е минало.

momosho

Мнение от momosho » 22 юли 2014 08:42

Здравейте д-р Цончев. Вчера пак се срещнах със стоматолога за да решим кога ще направим операцията и този път ми каза, че не може да вземе решение за поставяне на упойка към която е алергична, ако алерголога не разреши. Според него когато минат 10 дни през които е взимала ксизал, трябва да отидем пак на алерголог и да видим дали за същите упойки сме успели с ксизал да подтиснем алергичната реакция. Освен това като последен вариант ми даде да пробваме и реакция за лидокаин. Остават ни още 5 дни и отиваме пак на алерголог. Ще Ви пиша какво е казала той и как са се развили нещата.
Поздрави

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 юли 2014 19:39

Да, това също е вариант.

momosho

Мнение от momosho » 31 юли 2014 14:46

Здравейте, продължавам да ви уведомявам как протича нашата сага с упойките и алергиите. След като минаха 10 дни на Ксизал, отидохме пак при алерголожката за да провери пак за реакция. Което тя КАТЕГОРИЧНО отказа. Нямало абсолютно никакъв смисъл да проверява пак лекарства за които знаем, че има реакция. И така направихме само проба за лидокаин-а. Изчакахме 20 минути и отидохме да отчете резултата, като аз бях много обнадеждена, защото и двете драски (и тази с упойката и другата без) изглеждаха по АБСОЛЮТНО еднакъв начин. И представете си изненадата ми когато лекарката, щом видя дъщеря ми, викна пак:" Олелллеее, виж колко е червена. Ауууууу много е алергично детето." Аз бях в шок! Както и да е- каза ни да пием още 5, 10 или 20 дни Ксизал, да си намерим друг стоматолог, който използва други упойки и да отидем пак след 20 дни да ни изследва. Честно ви казвам всичко това ми се струва страшно съмнително, особено след като със собствените си очи видях, че двете чертички бяха еднакви-съвсем леко червенички, от самото одраскване, без да са надути или каквото и да е друго. И така решихме, че ще продължим да пием Ксизала, но вместо да сменим стоматолога ще сменим алерголога! И понеже в Бургас са само 2 и те работят на смени в един кабинет, ще отидем до Пловдив (от средата на август сме в отпуска и ще ходим в този район на почивка)за да проверим как действително стоят нещата. Ще разкажа какво се е случва!Стискайте палци!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 03 авг 2014 19:37

Дано да се намери решение...

momosho

Мнение от momosho » 03 сеп 2014 16:07

Здравейте д-р Цончев. Да Ви разкажа как приключи нашата история със зъбчето и упойките. Чрез наш познат се свързахме с педиатъра д-р Николай Цонев от Пловдив, който беше много отзивчив и без да ни познава или да ни е виждал ни помогна да се свържем с д-р Маркова- алерголог-също от Пловдив. Жената също беше много отзивчива и веднага ни записа час, дори ни прие в 8,30 при положение, че започва работа в 9,00. Искам да отбележа, че нито един от двамата не ни е искал или взел пари, освен за самата проба на лекарствата, за която платихме х 2,50 лв на лекарство при положение, че в Бургас ни взеха по 4 лв. Както и да е, оказа се, че дъщеря ми е алергична към едната упойка, втора беше съмнителна, но останалите три бяха абсолютно категорично отрицателни. И аз вярвам в тези резултати, а не на резултатите в Бургас, защото и двата ги видяхме с очите си. А отношението на двете лекарки изобщо не може да се сравнява. Бургаската алерголожка ни подложи на шок и ужас с реакцията си и тотално стресира детето ми (което все още продължава да ме пита от време на време дали може да яде това или онова и дали съм сигурна, че ако го ухапе комар няма да му стане нещо), а лекарката в Пловдив подходи с такъв такт и такова спокойствие, че всички ние си отдъхнахме и си изкарахме една прекрасна почивка. Веднага щом се върнахме в Бургас извадихме зъбчето, като използвахме една от трите упойки и за наша радост, след екстракцията дори не се наложи да даваме обезболяващи. Всички сме много щастливи, че нещата се развиха добре и приключиха благополучно, но непрофеционалното отношение и некомпетентността на един лекар ни костваха много грижи и безсънни нощи. Надявам се да има повече лекари като д-р Цонев, д-р Маркова и Вас д-р Цончев, които да помагат със сърцето си на своите пациенти. Благодаря Ви за подкрепата.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 сеп 2014 19:49

Моля, радвам се че е разрешен проблема. Всъщност доста често в медицината трябва да се подхожда спокойно и без излишна паника, това решава доста проблеми.

С. Павлова

Мнение от С. Павлова » 14 май 2015 11:32

Здравейте momosho, и аз искам да поздравя д-р Николай Цонев - педиатър гастроентеролог, и д-р Маркова - алерголог и педиатър, и двамата от Пловдив. Благодарение на д-р Цонев, и след няколко годишно лечение с диети и наблюдение, синът ми преодоля алергия към млечният протеин (установена, когато беше бебе на 20 дни и направи алергичен шок в следствие на захранване със сухо мляко. Можете да си представите колко трудно се изхранва новородено, което не понася мляко). Напълно ви разбирам за стреса, който сте преживели. На нас ни се е налагало да му оперират носа (след като нелепо го счупи, когато беше на 2 години) и проблемът с упойките и тестовете им са ми до болка познати. Благодарение на човечността и разбирането на д-р Маркова преминахме през тази и ред други трудности. Сега с гордост мога да заявя, че на есен с песен ще сме в първи клас.

Отговори

Върни се в “Алергии. Астма”