ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Струва ли си да им се доверим?
- позволяват развитието на вредни бактерии
И от какво имат нужда бъдещите родилки?
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Постоянно запушен нос.

Модератори: админ, консултанти

shukri0

Постоянно запушен нос.

Мнение от shukri0 » 04 яну 2014 10:10

Здравейте. Моята история започва през края на 2011. След един доста тежък грип носа ми се запуши и си остана така. Мислех че е от самия грип и си ползвах спрейове кат Олинт, Отривин и т.н. който отпушват. Странно защо след като се излекувах от грипа запушения нос си остана. Бях на УНГ и ми казаха че имам алергичен ринит. Дадоха ми някви спрейчета но не помогнаха. Носа си остава много запушен. Бях на изследване за алергии и се оказа че не съм алергичен към нищо но постоянния запушен нос не мина.. После бях на изследване на УНГ в (дано не се счита за реклама) Hill Clinic и ми казаха че носната лигавица ми е подута от използването на отпушващи спрейчета + имам изкривяване на стената на носа. Направиха ми операция и всичко беше добре. За около 2-3 месеца.. Бях на контролен преглед и доктора ми каза че се е получило някакво срастване, не разбрах точно какво, и ми даде да ползвам спрей Назонекс за 1 месец. Ползвах го, нищо не стана. Бях пак при същия лекар и ми каза " Явно нещото което действа за подуване на носната лигавица още действа" (като това уж бяха тия спрейове за отпушване). Пак ми даде Назонекс за 1 месец и каза че ако нещата не се оправят ще се наложи ново обгаряне на носната лигавица. Искам да питам някой има ли някаква идея от какво може да се получава това и дали ще има край това постоянно "обгаряне" без да се намери причината за самото подуване?!
п.с. Забравих да кажа, пред 2012 почнах да пуша, искам да питам може ли цигарения дим да ми въздейства така и възможно ли е да съм някак си алергичен към него?
п.с. 2 Забравих да спомена - почти винаги ми е запушена само 1-та ноздра, например ако легна на дясно ми се запушва дясната ноздра и обратно...
Искрено благодаря на всеки който ще ми помогне да се отърва от този проблем..

д-р Цончев

Re: Постоянно запушен нос.

Мнение от д-р Цончев » 07 яну 2014 11:24

Ако се касае за алергичен ринит би трябвало да се повлияе от антихистамини, пробвано ли е с такива?

shukri0

Мнение от shukri0 » 09 яну 2014 02:03

Нямам спомен, как изглеждат тия антихистамини и как се приемат? Почти винаги ми е давано Назонекс, т.е. 3 пъти (1 път от УНГ-то за пръв път като бях, и два пъти, за които споменах по горе), но разлика няма. Втория път като бях на УНГ (след първия) ми предписаха някой спрей, не помня вече за името (бяла течност, приличаше на мляко) малко ми помогна, но като го спрях пак се появи проблема...

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 яну 2014 11:07

http://apteka.framar.bg/%D1%84%D0%B0%D1 ... 0%B8%D0%B5
това са общо

инак аз съм правил проучвания по отношение на лоратадин, който имаше добър ефект.

shukri0

Мнение от shukri0 » 12 яну 2014 03:21

Мога ли да започна лечение с лоратадин, т.е. без рецепта ли се взема или първо трябва да се консултирам с лекар (и ако да, ако може да ми препоръчате някой).
Мерси

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 12 яну 2014 21:24

Трябва да ви види първо лекар, аз отговарям чисто теоретично, не мога да предпиша лечение чрез този форум.

shukri0

Мнение от shukri0 » 13 яну 2014 00:19

Ако може да ми препоръчате някой в София?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 яну 2014 10:58

София, д-р Йорданова, УНГ, тел. 0898511265. Представете се от мое име.

goldbyrk

Мнение от goldbyrk » 24 сеп 2014 16:45

Моят случай, е едно към едно с този на автора на темата! Минал съм през същите неща, без положителен резултат. Никой не успя да обясни, защо носът ми е запушен и то винаги само една от двете ноздри. Винаги едната се запушва постепенно, в синхрон с отпушването на другата, все едно са скачени съдове. Има ли някаква развръзка все пак?

krista

Мнение от krista » 15 сеп 2015 08:45

Моля за препоръка за УНГ в София, за мнение по повод хроничен пансинузит от 1,5 години вече. Без температура, просто симптомите са: сънливост сутрин, поради трудно отделяне на секретите от вечно запушен нос, след топъл душ в банята се освобождава частично носа, после пак се запушва. Нито аугментин , нито клиндамицин антибиотици помогнаха. При това няма бактерии и е чиста микробиологията, т.е. няма нужда от антибиотик, но все пак щом УНГ лекар ги изписва и това пробвах.
Рентген показва - "Фронталните синуси са с нормална просветляемост, хиперплазия на десния максиларен. Левия еднородно засенчен. Нормална анатомия на етмоид.клетки. Няма девиация на носна преграда."
Компютърна томография/Скенера/ - Налобена простенна лезия в десен максиларен синус, мукозна хиперплазия и полипоидни маси. Подобни лезии облитеряват тотално предните етмоидални клетки, левия максиларен и фронталните синуси. Хиперплазия на носните конхи. Девиация септум нази. Двустранно облитерирани остио-меатусни комплекси. Закл. от КТ- Хроничен ринопансинуит.
Лекаря предписа спрей Назонекс, вече 10 дни ползвам, но запушването продължава. Само Куикс солен разтвор леко облекчава. Спомена и за засилване на имунната система, но как?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 сеп 2015 20:48

С противоалергични медикаменти пробвано ли е?

krista

Мнение от krista » 16 сеп 2015 06:51

Пробвано е с таблетки фортекал или ксизал, но за 7 дни, понеже имаше страничния ефект - главоболие и сънливост. А трябваше да ги пие поне 20 дни. На алерголог не сме ходили, но може би трябва. Всъщност синузит има сина ми, който е на 22 години. Преди дни направи скенер и се потвърди диагнозата. Започна след настинка преди 1,5 години и все така досега. Търся други алтернативи, освен оперативното. Споделям с различни хора и всеки казва, че идва момент, когато отшумява проблема. От бабешките методи само чепчета от кестен помагат за освобождаване на носа. Морски краставички не смея и няма да пробвам, УНГ лекар ми е казал, че е опасно - имало фатални случаи от тях.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 сеп 2015 23:23

По отношение на ринита добър ефект имат препаратите с лоратадин, или поне аз от практиката си имам такиваданни. Правени са и проучвания по въпроса, които също го потвърждават.

wayne

Мнение от wayne » 12 сеп 2016 10:44

И аз съм със запушен нос. Цял шибан живот. И е много притеснително.
Сега настинах и бях зле + носа направо се запуши нямам думи. УНГ след бърз преглед каза, че може би е замесена алергия и предписа ДЕСИБЕЛ 5 мг. + 1 инжекция Flosteron. Не съм ги ползвал обаче заради съображенията:
1) Обърнете специално внимание при лечението с ДЕСИБЕЛ ако бъбречната Ви функция е влошена.
2) Флостерон - Ако имате бактериална или системна гъбична инфекция и не сте получавали адекватно лечение.

galicia

Мнение от galicia » 11 мар 2017 20:50

Моята свекърва е с постоянно запушен нос,дадох й да пробва един универсален спрей на Форевър,който аз лично ползвам за много неща,тя сподели,че само той й помага.Капките не решават проблема ,а само го влошават.Този спрей помага и при синузит.За повече информация може да ми пишете на https://www.facebook.com/kak.da.badem.z ... =bookmarks

Отговори

Върни се в “Алергии. Астма”