ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

ЛЕЧЕНИЕ НА АСТМА

Модератори: админ, консултанти

pavelari

ЛЕЧЕНИЕ НА АСТМА

Мнение от pavelari » 09 май 2009 19:42

Здравейте - на всички, които са изпитали адския задух на астмата.

Аз съм на 27 години и страдах от много техка форма на астма, която от лек задух който напомняше илюзия прерастна във внезапни тежки пристъпи. Често стигах до бърза помощ.

10 години ползвах инхалатори и дори спях с тях. След последния пристъп отидох в здравен център "ДАР". Евала на тези хора... Не знам даже защо го правят и дори как, след като всички доктори ме фраскаха здраво с орбазон и инхалатори. Мислех си, че астмата е много брутален бизнес...

Има хора които не мислят така. Астмата се лекува.

Благодаря на доктор НИКОЛОВ - тел.: 0888 765 214

mortisha8

Re: ЛЕЧЕНИЕ НА АСТМА

Мнение от mortisha8 » 10 юни 2009 14:01

До/ pavelari/!Здравейте и много благодаря за регистрацията!Пише ви една вече обезверена майка на девет годишен астматик!От Варна съм-по професия съм реаниманиционна сесетра....но нали я знаете приказката-за обущаря на който децата винаги боси ходят.От две години синът ми е с диагноза НЕАЛЕРГИЧНА АСТМА!Обиколили сме всички известни варненски лекари,но както споеделя момчето от форума-всички изписват-само кортикостероиди/инхалаторни или не/,вентолин,противоалергични.Знаете кортикостероидите-колко много странични ефекти имат!Те са нож с две остриета.Имаме си терапия-профилактична-от ФЛЕКСОТИД/спрей/и СИНГУЛАР.Аз обаче полза някаква не съм видяла от тях.При неалергичната астма -лошото е ,че пристъпа се провокира от най-обикновена ОВИ.Дойде ли есенно-зимния сезон у нас е кошмар.Почваме с вирусна инфекция-тя отминава-а после пристъпа/силен-за лечение направо с Урбазон/.Завърши втори клас с 200 извинени отсъствия-повече-какво да кажа.Ще бъда много благодарна на това момче-да ми пише имейлът ми е mortisha8@abv.bg.Благодаря предварително!

mortisha8

Мнение от mortisha8 » 14 юни 2009 12:24

До pavelari отново ти пише майката от Варна.Моля те кажи къде е този център ДАР/в София ли е?/.Наистина е астмата е много тежко и брутално заболяване!За страничните ефекти пък на Урбазона,Флексотида и другите кортикостероиди ...нямам думи!Лекарите ,знаеш как е...???Готова съм навсъкъде да отида заради сина си.За удобство ето и имейлът ми mortisha@abv.bg.Mnogo te molq,kogato ti e udobno pishi mi.Благодаря!

haris_h

Мнение от haris_h » 25 юни 2009 21:40

Здравей mortiha! Аз също съм майка на 5 год.дете и то е с неалергична астма. казаха ми че като поотрасне тези пристъпи ще изчезнат, но ще му остане алергията със запушения нос и ще се появи сърбеж на очите.
Ако искаш пиши ми и да си обменим информация.УСПЕХ в лечението

pavelari

Мнение от pavelari » 26 юни 2009 21:24

Хора, написъл съм телефона на лекаря. Мисля, че е достатъчно за да се свържете с тях и да питате.

В се пак

http://www.dar-center.com/ - това е сайта им
излиза на първо място в гоогле, като напишете "център, дар".

п.е.е.

Мнение от п.е.е. » 29 юни 2009 18:15

Здравейте, прочетох за вашия проблем и реших да се включа и да помогна. Аз имах подобно заболяване - сенна хрема. Това е едно много упорито и коварно заболяване, което в крайна сметка води до астма ако не се лекува. След дълги години ходене по лекари, безброй хапчета и инжекции намерих решение на проблема. Колкото и невероятно да звучи но реших своя проблем с помощта на хранителни добавки от най - висок клас и сега нямам никакви проблеми. Ако искате можете се свържете с мен и ще ви обясня по-подробно.

pavelari

Мнение от pavelari » 08 юли 2009 00:27

вие ли ще предложите добавките? един приятел има подобен проблем със сенна хрема. към вас ли да се обърне?

п.е.е.

Мнение от п.е.е. » 09 юли 2009 22:33

Да нека се обърне към мен на enev74@abv.bg

kamelot

Мнение от kamelot » 12 яну 2010 21:46

След 20-годишно боледуване от АСТМА и дебелеене от лекарства и обездвижване, синът ми вече няма такива проблеми ! Пристъпите бяха всяка седмица, Сандански не помогна, кортизоните повече пречеха, не мина и с възрастта, както казваха някои лекари. Но Алое Вера в комбинация със специална разтворима храна и добавки направи чудо, включително и с наднорменото тегло. Сега вече и спортува, а преди не можеше да пробяга 50 м.
kamelot@mail.bg

Потребителски аватар
БЕЗ БОЛКА
Контакти:

Мнение от БЕЗ БОЛКА » 25 фев 2010 00:28

ЕСТЕСТВЕНО ЛЕЧЕНИЕ НА АСТМА И ДРУГИ ДИХАТЕЛНИ БОЛЕСТИ
Ако се интересувате как да излекувате дете или възрастен от астма, бронхит, можете да се запознаете с един изключителен английски продукт : Salitair
Информация за него в сайта ни :http://bez-astma.dir.bg
и в английският сайт : http://www.salitair.co.uk
Солта е достатъчна за 1 месец.
Станчев

katito

Мнение от katito » 12 юли 2010 12:10

Zdraveiite az sym momi4e na 14 g . i sym bolna ot astma .Razbolqh se ot astma kogato bqh na 3 g. hodih po mnogo bolnici,izpolzvah kakvi li ne lekarstva ,no ni6to ne mi pomogna.I sled polovin godina tyrsene namerih pravilniq lekar koito uspq da me izlekuva predi da se vlo6a pove4e,zapo4nah da izpolzvam inhalatotori za6toto imah dosta 4esti pristapi .I sled nqkolko godini kogato navyr6ih 8 g. sprqh da imam pristapi i ot togava do sega ne sym izpolzvala inhalator ,ako ne se natovarvam kato sportuvaneto.Ne se pritesnqvaite 4e tazi astma nqma da spre ,naprotiv sled godini tq 6te spre da se proqvqva ,no ne se natovarvaite i ne sportuvaite .

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 12 юли 2010 16:34

Моля, пишете на кирилица!!!

NADEJDA75

Мнение от NADEJDA75 » 19 юли 2010 17:36

DO PAVELARI ИСКАМ ДА ВИ ПОПИТАМ КАК ТОЧНО ВИ ИЗЛЕКУВАХА,ДА ВИДЯХ ТЕЛЕФОНА НО ОБЯСНЕТЕ ПО ПОДРОБНО МОЛЯ ВИ.БЛАГОДАРЯ ВИ

Силия78

Мнение от Силия78 » 31 авг 2010 15:22

Здравейте имам син на 8 болен от астма. Искам да кажа моето мнение по въпроса на господина пуснал темата. Пенеже и друг път съм попадала на такива случаи. Дано да се лъжа, но за мен този пост си е чиста реклама, в пълния смисъл на думата. Четете между редовете мили майки! Много постно ми звучи, някак си като съобщение. Никава емоция. Например, ако аз се бях излекувала от астма след като съм била толкова време болна и с толкова тежки пристъпи, щях да искам целия свят да научи за това чудо. Щях да обяснавам и да помогна на много хора. Това не става със криене на информация и препращане към телефона на медицинския център. Обяснете ни какъв е процеса на излекуване, пък ние може да намерим и друг медицински център или болница в която са дори по добри в това. Нещо се съмнявам че ще получим по подробна информация освен препрадка към телефона или сайта. Аз не искам да чета рекламите им в сайта. То е ясно че там ще се хвалят. Аз искам да чуя отзивите на хората минали през това, с техните чувства и емоции, отрицателни или положителни. Така че моля, бъдете откровен.

enlisted

Мнение от enlisted » 07 дек 2010 06:09

Астмата не е болест, която трябва да се лекува! (Д-р Батманжелидж)
Тя е физиологическо приспособяване на организма към изсушаването (обезводняването) му и към липсата на сол. И винаги ще се проявява, ако не се пие редовно вода и не се поема достатъчно сол.
Когато в организма има недостиг на вода, намалява и солта в него. При някои хора и без това механизмът за регулиране на солта не действа задоволително. Към този физиологически проблем се добавя и недостатъчното познаване на храненето и разпространената днес безсолна диета. При някои хора може да възникне недостиг от сол и тогава се изявяват същите признаци като при обезводняване, например артритни оплаквания. По мое мнение липсата на сол е основната причина за астматичните пристъпи.
Солта е естествен антихистамин. Хора, страдащи от астма, трябва да поемат повече сол, за да попречат на прекаленото отделяне на хистамин от организма.
Щипка сол върху езика след приемане на чаша вода кара мозъкът да вярва, че в организма е постъпило достатъчно количество сол. Тогава мозъкът кара бронхите да се отпуснат. От това следва, че астматично болните трябва да поемат повече сол. Алкохолът и кофеинът също имат вина за тежките астматични пристъпи.
Извадки от книгата на д-р Батманжелидж, "Тялото жадува за вода". Статия: http://zdraveto-dar-ot-boga.blogspot.co ... -post.html
Благословение и изцеление ви желая!

Отговори

Върни се в “Алергии. Астма”