ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
При тях подборът на храната е особено важен
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
Доказано: съставка в него действа

Остра уртикария

Модератори: админ, консултанти

JEKOVA

Re: Остра уртикария

Мнение от JEKOVA » 02 фев 2011 11:41

здравейте аз съм същият случай като вас постояно ми смехят лекарствата и няма резултат ако може да ми кажеш
за тези хомеопатични лекарства

MariaLen

Мнение от MariaLen » 18 мар 2011 14:58

Здравейте,
Искам само да споделя моя опит, може и да е полезен на някой. Както писах преди година бях с уртикария, хапчетата ми действаха, но само временно. Почнахме да търсим първопричината и добре че се намери един лекар, който ме посъветва да си пусна изследвания на хормоните на щитовидната жлеза. Еми за съжаление доктора беше прав - в момента се лекувам, диагнозата е Синдром на Хашимото и когато отидох при кожната лекарка и й показах изследванията и тя ми отговори: "ООО, Аз не ти ли казах, че уртикарията понякога е симптом на това заболяване!!!" Вече съм забравила уртикарията и за съжаление се боря с друга болест.
Така че се надявам на някой да му е полезна тази информация.
Хубав ден,
Мария

vladis

Мнение от vladis » 13 сеп 2012 16:11

Здравейте колеги! И на мен ми се яви същия проблем, като мойте обриви са предимно по дланите, по стъпалата и около шията, като ту се скрият, ту отново разцъфтят! След сумати лекари, почнах с хомеопатия, но и там нямам резултат! Някаква Помощ?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 сеп 2012 11:03

Какви лекарства сте пили?

radostenna

Мнение от radostenna » 30 сеп 2012 13:02

Здравейте! Искам и аз да се включа по темата. Тези, които са се излекували с хомеопатия, може ли да пишат какво точно са пили. Аз съм с уртикария от един месец и седмица. В началото започнах да пия зенаро и медрол по лекакрско предписание. Симптомите утихнаха, но пък четейки колко странични ефекти имат и знаейки, че те подтискат само симптомите се отказах да ги пия. Започнах с урика - хомеопатично лекарство, но сега ми е 2-я ден и няма видимо подобрение. Мисля да продължа, но много се интересувам, ако има успели да се излекуват с алтернативни методи да пишат. Аз мисля, че традиционната медицина тук не помага. Благодаря предварително!

radostenna

Мнение от radostenna » 30 сеп 2012 13:03

Лекарството е urtica 9 ch. Сега видях, че в преишното ми съобщение съм допуснала грешка.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 02 окт 2012 07:45

Според мен това мнение е твърде обобщаващо....

велинн

Мнение от велинн » 17 яну 2013 09:24

ОТ 2 ГОДИНИ СЪМ С ОБРИВ-КАКВИ ЛИ НЕ ИЗСЛЕДВАНИЯ И ТЕСТОВЕ,А КОГАТО ПИЯ ПРОТИВОАЛЕРГИЧНИ ЛЕКАРСТВА ПЛАМВАМ ЦЕЛИЯ ЛЕКАРИ СЕ ЧУДЯТ С МЕН-БЛАГОГАРЕН СЪМ НА ДОКТОР ЗАГОРЧЕВ-ШУМЕН-КОЙТО ОТКРИ КАКВО МИ Е И ОТ КЪДЕ ИДВА ОБРИВА-СВРЪХ ПРОИЗВОДСТВО НА ХИСТАМИН В ТЯЛОТО,ЧРЕЗ ИЗСЛЕДВАНЕ НА ИМУНОГЛУБОЛИН-Е...

велинн

Мнение от велинн » 17 яну 2013 09:36

ОТ 2 ГОДИНИ СЪМ С ОБРИВ-КАКВИ ЛИ НЕ ИЗСЛЕДВАНИЯ И ТЕСТОВЕ,А КОГАТО ПИЯ ПРОТИВОАЛЕРГИЧНИ ЛЕКАРСТВА ПЛАМВАМ ЦЕЛИЯ ЛЕКАРИ СЕ ЧУДЯТ С МЕН-БЛАГОГАРЕН СЪМ НА ДОКТОР ЗАГОРЧЕВ-ШУМЕН-КОЙТО ОТКРИ КАКВО МИ Е И ОТ КЪДЕ ИДВА ОБРИВА-СВРЪХ ПРОИЗВОДСТВО НА ХИСТАМИН В ТЯЛОТО,ЧРЕЗ ИЗСЛЕДВАНЕ НА ИМУНОГЛУБОЛИН-Е...

egineva

Мнение от egineva » 23 сеп 2013 16:04

Здравейте!
Отново се включвам по темата, защото след 4 години, от както писах за първи път, все още ми пишат по email-а хора, които имат уртикария и не могат да се справят с нея. Това ме кара да си мисля, че лекарите още нямат решение и адекватно лечение на това заболяване. Не зная кой поддържа този форум и кого бих засегнала, но искам да попитам нещо лекарите: Не Ви ли е срам, да изписвате на хората коктейли от лекарства, които явно знаете, че не помагат, а само подтискат обривите, а не ги лекуват???
Та има ли хора, които са излекували уртикари с традиционна медицина???
Аз се излекувах с хомеопатия. Посетих хомеопат, чието име няма да спомена, за да не излезе, че рекламирам, пиех по едно хапче на ден, наречено АMEL. Даде ми го хомеопата, не зная дали го има в аптечната мрежа. За 4г. по мейла кореспондирах с много хора, които също се излекуваха с хомеопатия.
В този форум влизам веднъж в годината, затова отново оставям мейла си: slavova_elica@abv.bg
Бих помогнала с информация от личен опит. Успех!

Georgi G

Мнение от Georgi G » 09 юни 2014 15:15

Здравейте,
Явно съм поредния "в клуба".
Бих искал да споделя преживяването ми от днес, с цел ако е възможно четящите да бъдат подготвени.
Вчера сутрин се събудих със силен сърбеж и лек отток по лявата длан и двата лакътя. Предположих, че е от полазване на паяк, с който си "поиграхме" предния ден. Мазах се с някакви налични мехлеми, като си мислех, че ще отшуми. Вечерта ми излезнаха петна по лицето, крайниците и гърба и след като изпих един Кларитин, си помислиш, че ще се събудя като нов.
Да, ама не. Събудих се с многобройни петна по цялото тяло и оттичане на областа над веждите, врата и лявото ухо. Отидих до алергологията на Александровка болница, където след бърз преглед ме изпратих в съседен кабинет за поставяне на 2 инжекции (Allergosan & Medrol). След това трябваше да изчакам пак пред първия кабинет и реших да потърся какво пише в нета за поставената ми вече диагноза. В интерес на истината четях точно тази тема, когато изведнъж ми стана адски зле. Нямаше никой в коридора, не можех да стана и целия бях облян в пот. Дори си прибрах телефона в чантата, за да може в случай че припадна, да не ми се загуби докато ме местят. Както и да е, леко ми присветна и влезнах в кабинета. Споделих изживяното с лекарката, а тя отговори, че е нормална реакция да ти падне кръвното след инжекция с Алергозан. Попитах защо след като знаят ефекта, не ме оставиха да полежа за малко, но тя каза, че базата е слаба, нама кушетки, има много пациенти и т.н. Хуавото е, че 10 мин след тази доза химикали, петната и отоците изчезнаха. 2 часа по-късно дори и зачервените им контури вече ги нямаше.
АКО ТРЯБВА ДА ВИ БЪДЕ ПОСТАВЕНА ИНЖЕКЦИЯ С АЛЕРГОЗАН, ИМАЙТЕ 1 НА УМ!!!Сега имам 2 вида хапчета, които се надявам да помогнат.
Успех на всички в лечението!

Емилия Петрова

Мнение от Емилия Петрова » 12 юли 2014 13:08

Здравейте !!! Може ли да ни кажете какви са тези хомеопатични хапчета .Съпруга ми се бори с тези обриви от два месеца . Всички изследвания са в норма изяде купища лекарства и няма отърваване от петната !!!

dimq

Мнение от dimq » 14 дек 2014 15:34

Здравейте!С уртикария съм от осем месеца, пих преднизолон по схема и антихистамини (няколко пъти по предписание), но ефект няма, докато ги пия горе-долу добре, но ако спра става страшно.Установих, че с една таблетка преднизолон 5 мг на ден или през ден имам съвсем малко обрив и то сутрин.Притеснявам се като чета за страничните ефекти, вече осем месеца го пия, макар и само една таблетка.Някакъв съвет?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 дек 2014 19:53

Мога да предложа добър специалист за контролен преглед.

shadow_

Мнение от shadow_ » 17 дек 2014 22:19

Здравейте,
и на мен днес ми поставиха тази диагноза. Борих се 3 месеца сама със симптомите, като се опитвах да елиминирам какво ли не от ежедневието си, че да разбера откъде тръгва тази алергия, но уви безрезултатно....
Изчетох темата, но не видях някой да е споделил кой е причинителя на уртикарията. На мен ми назначиха куп изследвания - билирубин, токсоплазмоза, ехинококоза, изключване на фокална инфекция, food detective и т.н. Та гледам, че теста за хранителната нетолерантност струва над 200лв :shock: ...Ще се наложи да пръсна доста пари, а имам съмнения, че всичко се дължи на стрес при мен.
Та бихте ли споделили какви изследвания сте правили и успяха ли да установят причината?
Благодарности на потребителя, който по-назад в темата писа за лека със солта - преди малко го изпробвах и действа светкавично :)
Днес, след като ми поставиха тази диагноза и първото, което ми хрумна бе - да пробвам с коприва, след като заболяването се нарича копривна треска, някак ми се струва и логично подобното да се излекува с подобно. И в нета прочетох, че помага, та ще изпробвам и ще споделя.

Отговори

Върни се в “Алергии. Астма”