ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара

Остра уртикария

Модератори: админ, консултанти

ninaand

Re: Остра уртикария

Мнение от ninaand » 08 авг 2009 23:54

Здравей egineva ! Прочетах коментара ти за острата уртикария. Радвам се че си успяла да овладееш положението си ! След 4 месечна почивка обривите изведнъж се появиха отново ! Пак лежане в болница но този път в Пирогов и бяха доста бързи за 3 дни и ме изписаха ! За тях обрива беше отшумял,ноооо вечерта на ново! Сега пия метилпреднизолон по схема почти нямам само вечер се появяват три четири малки и бледи! Мисля си че ако спра хапчетата пак ще се обрина.
Моляте разкажи ми за хомеопатията !!! И дали има ефект от кръвният тест,къде мога да си направя?
Ако има начин да се свържа с теб кажи ми как .Предварително ти благодаря !

Acquario

Мнение от Acquario » 27 сеп 2009 18:47

От бебе страдам от уртикария, но моята е само ако ям по-стара храна, яйца и др. Наистина сърбежите са непоносими. Но лечение така и не се намери. Но за сърбежите майка ми откри един метод, който поне спира мъката. А именно намазването със сол. Първо се намазвам с малко вода, а след това втривам сол. Сърбежите затихват само след 1-2 минути. Този метод ме спасява много години.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 окт 2009 10:50

Това е интересно... Не съм го срещал като метод до сега...

Acquario

Мнение от Acquario » 05 окт 2009 00:19

Да, много е интересно като метод, но това ме спасява цял живот. Който не е изпитал чудото на убийствения сърбеж и пъпките които се появяват, нищо не знае. човек може направо да полудее. В къщи често се присмивахме на метода и казвахме “а сега прасето трябва да се осоли“. Но въпреки всичко продължавам да разчитам на този метод.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 окт 2009 08:23

А, сърбежът е неописуем. Аз лично съм страдал от подобна уртикария и съм го изпитвал на собствен гръб.

egineva

Мнение от egineva » 22 окт 2009 03:25

Здравейте отново!
Реших пак да пиша по темата,защото вече 3 месеца нямам такъв проблем.Излекувах се от уртикарията благодарение на хомеопатията.Пих около месец и половина по едно малко хапче на билкова основа.Хомеопатията лекува организма,като възтановява антителата в имунната система,които се борят с алергените.А традиционната медицина лекува самия алерген,като го подтиска,затова в момента в който се спрат лекарствата,обривите излизат с пълна сила и повече и повече.Ако тестовете,които сте направили за това,към кои алергени имате реакция не са показали нищо,т.е. уж не сте алергични към нищо,а имате алергия.....най-вероятно става въпрос за някакъв спад в имунната система,унищажаване на анителата и в този слаб момент,избива на обриви....Аз не съм медицинско лице,но така си обяснявам случващото се относно уртикарията.Има много сайтове за хомеопатията,но може информативно да прочетете това
http://www.holisticabg.com/pages.php?la ... urr_node=0
Ако искате ми пишете на slavova_elica@abv.bg ,ще се радвам да помогна.

AntonSSS

Мнение от AntonSSS » 16 дек 2009 00:25

Zdraveite, ot okolo 2 meseca imam obrivi, moito zasneh s telefona i pokazah na alergolojkata.Tq kaza che tova e urtikaria i mi napraviha kakvi li ne izsledvania, vkliuchitelno i za alergii kam vsqkakvi drazniteli, kato hrani, domashni prahove i tn. Vsichko beshe otricatrelno i v norma!!!Obrivite se poiaviavat samo vecher i sutrin i pochti nikoga prez denia, kato ima i dni v koito vobshte lipsvat, no vypreki tova ne spirat(((Daite nqkakav savet?Dali ne e na nervna pochva???

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 дек 2009 01:41

Моля, пишете на кирилица!

Tiburon

Мнение от Tiburon » 12 яну 2010 23:09

Здравейте,
от 3-4 януари имам прояви на усилваща се уртикария първоначално по долните крайници и глезените,но от няколко дни вече и по ръцете.Сърбежът е ужасен.Мисля,че това е алергична реакция от увеличеният прием по празниците на яйца,яйчни продукти,колбаси и т.н.,защото ми се е случвало и преди.До сега не съм си правил тест за алергичност.Постянно приемам лекарство(Конкор 5мг)сутрин заради високо кръвно налягане.Имам и завишени нива на холестерол и кръвна захар.За обривите Лекарят ми предписа Тавежил табл. и Фенистил гел за мазане,от който честно нямам никакво облекчение на сърбежа(дори повече смея да твърдя).Искам да попитам дали назначеното ми лечение е правилно?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 яну 2010 00:02

Няма как да се отговори на такъв въпрос. Добре е да се направи преглед при алерголог, съответните изследвания и т.н. Ако се отчете, че съответната медикаментозна терапия не е довела до очаквания ефект следва да се преоцени.

Tiburon

Мнение от Tiburon » 24 яну 2010 01:04

Здравейте,искам да добавя само че обривът постепенно изчезва и сърбежът намаля чувствително.Тавежил таблетките помогнаха,но и диетата също.Вече ме е страх да хапна яйце или руска салата.Ужас...а толкова обичам.

MariaLen

Мнение от MariaLen » 13 мар 2010 13:45

Здравейте,
Искам и аз да се включа във форума. Получих форма на остра уртикария преди една седмица, изписаха ме от Пирогов в добро състояние, но за три дни пак се обринах. Отидох на кожен лекар и ми предписаха Аериус по 4 таблетки дневно. Пия ги и засега съм добре, но съм на диета. А ме е страх, че спра ли пак лекарствата и пак ще се обирна, въпреки диетата.
Честно казано съм доста уплашена, прочетох доста ужасяващи неща в Интернет на хора, които не могат да се преборят с години с тази болест.
Нека ако някой може да ми даде съвет се включи.
Много благодаря.
Мария

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 мар 2010 18:02

Няма защо да се притеснявате предварително. Завършете курса на лечение, спазвайте предписаната диета и ще се види.

vania878

Мнение от vania878 » 22 сеп 2010 23:26

Здравейте,
С диагноза хронична уртикария от март месец.Изпила съм изключително много противоалегрични Зиртек,Цитеризин,Ауризин и куб други,като включа и УрБаЗоН на седмицата 2 пъти в комбинация с алергозан,и Дипрофос и много други медикаменти до края на юни.постъпих в Кожната в Александровска и след седем дневно лечение с Метилпронизолон(или нещо подобно беше не съм сигурна)и алегозан аз съм си в същото състояние.Сега пия Ериус в комбинация с Ранитиндин и малко ме облекчават,въпреки това избивам всеки ден(но търпимо).В момента,в който забравя хапчетата започвам да се подувам,изривам по цялото тяло и съм отново в изходно положение!?! Някой може ли да помогне?!?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 сеп 2010 08:19

Пробвайте Перитол.

Отговори

Върни се в “Алергии. Астма”