ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как се интерпретират стойностите на ГГТ?
Ако се спазват препоръките на лекаря, детето може да се заболе...
Всеки, който желае провеждането й, трябва да е добре информиран.

Алергия, задух през нощта.

Модератори: админ, консултанти

Alexander.

Алергия, задух през нощта.

Мнение от Alexander. » 03 юли 2018 22:29

Здравейте, д-р Цончев.

Пиша ви във връзка с моят много забъркан и странен случай, на който не мога да намеря отговор вече години. Всичко се появи още като дете, когато играех в едни треви и ме изби обрив. След това се започна с обриви през лятото от топлото, които преминаваха след десетина минути.
След това започна да ми тече носа, кихане, запушен нос и т.н. Започнах с какви ли не антиалергични препарати. С всичко това някак си се справям и го превъзмогвам, но нощно време, обикновено в часовете 2-3-4ч. сутринта се будя със задух, не мога да си поема въздух и трябва да стана и да стоя поне седнал половин час, за да отмине, за да заспя отново. Този задух сякаш идва от гърлото, сякаш нещо е заседнало там и не мога да го изкашлям. Има хрипове и суха кашлица. Това продължава години наред, случва се сравнително рядко и само лятото, през зимата ако се случи веднъж, ще е чудо. Бях на алерголог, който ми предписа пробиотик, но не ми каза нищо конкретно. Можете ли да ми дадете някакви насоки?...
На 21 години съм...

д-р Цончев

Re: Алергия, задух през нощта.

Мнение от д-р Цончев » 04 юли 2018 19:53

При един такъв нощен пристъп е добре лекар да сложи слушалка за да се види има ли бронхоспазъм и ако има - да се лекува по съответния начин.

Отговори

Върни се в “Алергии. Астма”