Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Какво може да означава неприятната миризма?
При наличието на тези фактори, холестеролът е по-нисък
И кои са тези, които никога не бива да консумираме?
Целта е да се възстанови потокът на енергията Чи
реклама

въпрос за лимфните възли

Модератори: админ, консултанти

въпрос за лимфните възли

Мнениеот itan » 06 Авг 2008 22:57

преди 2 седмици се събудих с подут лимфен възел на врата и леко зачервено гърло,личния лекар ми изписа оспамокс 1000 на 8 часа,витамин C и неоангин.след 7 дни гърлото ми мина но лимфния възел продължава да е подут и зачервен,спрях антибиотика и минах на преглед в една частна клиника,там ме прегледаха,казаха че е инфекция от неизлекувано гърло и ми изписаха Аугментин,биопарокс и да си правя компреси с реванол и спирт,проблема е че вече 3 ден ги правя а няма резултат,продължава да си е подуто и леко да ме боли.започвам да се притеснявам,дайте съвет.благодаря предварително.
itan

Re: въпрос за лимфните възли

Мнениеот Д-р.Хинкова » 08 Авг 2008 12:15

Трябва да направите пълният курс с антибиотика,който е десет дена и след това ако имате отново подут лимфен възел,трябва да се консултирате с УНГ и да направите пълни кръвни изследвания.
Д-р.Хинкова

Мнениеот itan » 25 Авг 2008 19:36

завърших курса с антибиотика,гърлото продължава да ме дращи при преглъщане,направих си икравни изследвания,резултати са добри но ми каза че не сам добре излекуван и пак ще се разболея,пусна ми гърлен секрет и ми изписа да правч гъргара с реванол,спирт и кислородна вода.както и да направя курс с агментин по 2 на ден и един оспамокс,струва ми се лоша комбинация,защото последно от тях получих само гъбички в устата.вече не знам и аз каде да се прегледам....
itan

Мнениеот Д-р.Хинкова » 26 Авг 2008 10:28

Може ли да цитирате резултатите от изследването на гърлен секрет-антибиограмата. т.е на какви антибиотици е чувствителен причинителят.Защо все с Аугментин ви лекуват?
Д-р.Хинкова

Мнениеот itan » 27 Авг 2008 16:49

ами жената от лабораторията каза че нямам бактерии,но имам остатък кандида/ каквото и да означава това,лекарят ме пригледа и каза че имам фаренгит,не съм много на ясно но от това подуват ли се лимфни възли,освен това чуствам и умора и парене в мускулите и ставите.
itan

Мнениеот itan » 27 Авг 2008 18:24

ето и кръвната картина
RBC-5.45
MCV-81.0
RDW%-13.4
HCT-44.1
PLT-186
MPV-9.5
WBC-5.6
HGB-144
MCH-26.4
MCHC-326
LYMF-44.6
GRAN-49.7
MID-5.7
GLUPAP-5.2
UREA-4.3
CREAT-84
CUE-12
itan

Мнениеот n__n » 29 Авг 2008 15:30

itan, тотално безумие са ти провели терапията. Оспамокс и Аугментин са все пеницилин, а първичната ти вирусна инфекция вместо обикновен грип аз залагам че е било "EBV инфекциозна мононуклеоза" или "CMV цитомегало вирус", които и двете не се третират особено с !пеницилин, защото освен че не се повлияват дават морбилоподобен обрив . Тази гърлена посявка е било редно да се направи преди антибиотиците, сега всеки следващ антибиотик може да е още по-рискован. Аз имам две резистентни бактерии на пеницилин, гентамицин и бисептол....може би имам още инфекции но да не знам, за тези двете баки последно казаха да не пия АБ, ами имунен препарат за 180лв *3месеца, не съм го приела и това, кротувам си със субфебрилна темп 37.1-37.4 близо година, болки в стави и гръбнак, изтръпвания..главоболие..отпадналост..т.н.

Отиди платено в почти всяка лаборатория се прави кръвен тест за "EBV IgM + IgG" и "CMV IgM + IgG"(м/у 10-22лв на имуноглобулин *4= 40/88лв, http://www.cibalab.com е по-скъпият вариант...но се води по-надеждно от известна лаборатория, "рамус лаб" беше към 16лв за IgM не предлагаха IgG, "кандиларов" да ги наклеветя е скъпо 65лв фиксиран пакет IgM+IgG+ пкк)

Относно гърлото и посявките оттук натам, аугментина е бензопеницилин, повече с него нямаш работа...дори и в бъдеще, той обаче е с по-дълго действие и посявка след него най-рано след 3 седмици, оспамокса също депопеницилин с дълго действие. Очаквай да имаш пеницилино-резистентни бактерии, така че дори от зъболекар не вземай пеницилин. Можеш още кръвни изследвания да си направиш. "CRP це реактивен протеин" и "AST антистрептолизинов титър" и още много за имунология, за серология казахме "EBV IgM/IgG" и "CMV IgM/IgG", а ако е положително някое от тях - и ако не пълна биохимия то поне "чернодробни ензими, урея + креатинин + пикочна киселина, фибриноген", защото ако първичната вирусна инфекция е била едно от тези лимфотропни вирусчета при малко хора има риск за черен дроб или бъбреци, особено в комбинация с антибиотици.

пиши резултатите с референтните стойности на лабораторията

лимфния ти възел на врата много се връзва с тези лимфотропни вирусчета, но иначе може да е от много неща(спин, сифилис, туберкулоза, онко, автоимунитет...т.н.)
лимфен възел неповлияващ се 1 месец на антибиотици ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СЕ БИОПСИРА

не се шашкай, едвали е сериозно, моят лимф след "EBV инфекциозна мононуклеоза" седя на врата ми 50 дни, но тогава не съм пила антибиотик, просто нямаше кой да се светне за мононуклеоза и на 3тият месец като пуснаха лек ток по лицето ми за електродиагностика за фокално огнище в стоматология, въпросният ми лимфен възел на врата от по-малък се наду поголям и болезнен, отмина лимфа може би към 6тия месец, и не съм стигала до биопсия
n__n

Мнениеот itan » 03 Сеп 2008 19:17

Благодаря за мнението,направих си изследвания за хив и туберколоза,отрицателни са,пуснаха ми диференциално броене и изледвания на хормони за щитовидна жлеза,доктора каза че и там всичко е наред,накрая ми каза,изтинал си и са ти се подути жлезите,но може ли вече месец и една седмица да ме боли,а кръвните изследвания да са ми добре.не знам още какви изследвания да си направя и на какво се далжи всичко,микробиологичните изследвания откриха само кандида,следствие на антибиотиците които пих толкова време.
itan

Мнениеот n__n » 09 Сеп 2008 17:22

itan, дай си малко почивка.
следваща идея е ехограф на врата. Щитовидни кои хормони точно са ти правени. TSH + 1 от Ft3/Ft4 ли. След ехограф ако преценят, може рядко да има Щитовиден автоимунитет, а пък хормоните да не са се още променили - TAT+MAT TSH рецепторни антитела.
n__n

Мнениеот itan » 14 Сеп 2008 15:25

ходих при друг лекар УНГ.казах му симптомите ми,показах всички изследвания и какво съм пил досега,прегледа ме и каза че имам възпалена сливица и от нея се е подул лимфния ми възел и ме боли,изписа ми антибиотик,доксициклин и едно хомеопатично лекарство-tuberculinum.а как е възмовно другите лекари досега да не бяха я видяли “тази възпалена сливица„ и още повече да не оздраея след толкова лекарства и антибиотици,освен това този болезнен лимфен възел ме притеснява.
itan

Мнениеот n__n » 15 Сеп 2008 13:02

itan, незнам какво да ти кажа ;( не ми се вярва да е сливица и другите лекари да са били "кьорави"че да не я видят, при все че 2 пеницилина и посявки си правил. ако има инфекция тя ще да е пеницилинорезистентна, така че доксициклин ще я повлияе, друг е въпроса че след толкова време вече не звучи за инфекция.
n__n

Мнениеот Andji_37 » 04 Апр 2009 16:08

pregledai se pri stomatolog.moje da imash vazpalenie na slunchenata jleza.
Andji_37

Мнениеот tania. » 16 Авг 2010 13:42

zdraveite d-r hinkova,az imam poduti i bolezneni limfni vuzli na slabinite na krakai ot liavo i ot diasno koito kato bolka se reduvat zapo4naha s bolka ot diasno pih razni ne6ta pole bolkata mina ot liavo
posle pak ot liavo sega pak e tam ne boliat postoianno a se vuzpaliavat ot vreme na vreme.kazvam razni ne6ta za koeto molia da me ivinite za6toto ve4e ne si spomniam kakvo poslednia put be6e nolicin a predi tova nepomnia.za pruv put mi se poduha i zaboliaha predi pet meseca i ot togava si se vupaliavat kogato i iskat ne postoianno.bolezneni sa samo kato gi natisna,a v na4aloto purvia bole6e mnogo ne samo pri dopir.na kakvo moj da se dulji,infekcia li kakvo moje da ima za da se poduvat tam.ivinete me ako ne sam obiasnila to4no ili ako pi6a oburkano no molia otgovorete mi, za koeto predvaritelno blagodaria
i o6te ne6to imam kolit moje li da sa svurzani s nego
tania.

Мнениеот д-р Цончев » 17 Авг 2010 07:34

Моля, пишете на кирилица!!
д-р Цончев

Мнениеот adi4ka91 » 09 Май 2011 04:45

важен въпрос!!!!имам болки в шията под ухото навсякъде около шията отпред и от двете страни вече около година.ходих 3 пъти на доктор и нищо,..от какво може да е?????????
adi4ka91

Следваща

Назад към Грип и настинки. Бронхит. Пневмония