ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Струва ли си да им се доверим?
- позволяват развитието на вредни бактерии
И от какво имат нужда бъдещите родилки?
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Две седмици температура и кашлица

Модератори: админ, консултанти

deianr

Две седмици температура и кашлица

Мнение от deianr » 13 юли 2017 20:14

Здравейте,
правих ремонт вкъщи, при което много се изпотявах, дишах прахоляци, след което си взимах душ и тръгвах за работа, а там е течение. Това се повтаряше цяла седмица.
След това излязох отпуск и след 2-3 дни започнах да кашлям. Кашлицата е суха, понякога с прозрачен секрет. Кашлицата беше съпроводена с киселини и болка при хранене в горната част (по моя преценка - хранопровода). Вечер, освен всичко, се чувствах отпаднал. Така изкарах отпуската. Като се прибрахме в града, веднага си измерих температурата - 37.8.
На следващия ден отидох на лекар да ме преслуша, дробовете бяха чисти, имало малко бял секрет на гърлото. Пих сироп и не пих предписаните антибиотици. Диагнозата беше "бронхит".
Оттогава вече седмица и половина сутрин температурата ми е 37.0-37.1, през деня и вечер до 37.5. Не съм вдигал повече над 37.5, но това вече продължава 10 дни. Кашлицата още продължава, макар и по-слабо (пия сироп Тусавит, който сякаш помага).
Какво може да е? Може ли прахоляците, с които се надишах, да ги изкашлям в момента, да се е получило някакво възпаление, или е вирус?
ПП: НЯМАМ други симптоми, нямам хрема, гърлото не ме боли. Само кашлица с температура и лека отпадналост като е по-висока температурата.

д-р Цончев

Re: Две седмици температура и кашлица

Мнение от д-р Цончев » 20 юли 2017 00:01

При температура взимайте фервекс, за кашлицата - нещо с амброксол и ще премине.

Отговори

Върни се в “Грип и настинки. Бронхит. Пневмония”