ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Биотинът е част от витамините от група В (В7)
О, да, има разлика, убедете се сами
Пийте чай от джинджифил
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Суха дразнеща кашлица и запушен нос.

Модератори: админ, консултанти

tijaja

Суха дразнеща кашлица и запушен нос.

Мнение от tijaja » 29 юни 2017 02:13

Здравейте. За начало да кажа имам алергия към полените, постоянно всяка пролет ми е запушен носът и кихам постоянно. Но сега за пръв път започнах да кашлям. Кашлицата е суха, дразнеща и не е постоянна. В деня да се закашлям максимум 5-6 пъти, но като съм в легнало положение и е ако ми е запушен носът, започвам да кашлям много, доста трудно отхрачвам нещо. Мажа се с паста ринолекс, носът ми се отпушва за момент, но след малко започвам пак да кашлям, нямам никакъв задух, нито кръв в храчките или свирене на гърдите. По някой път като дишам, усещам онова гадно чуство, което те кара да кашляш, но е съвсем леко, дори не кашлям. Температурата ми е 36,8, мисля че не е висока на фон на жегите, които са в момента. Притеснява ме друго, че постоянно се потя, отминава ми за момент и след малко пак се изпотявам, незнам дали е от жегите или имам някакво заблояване. Тези дни ще ходя на доктор да ме прегледа, но искам да чуя и вашето мнение.
Пих 5 дни геломиртол, сироп димекс, взимам геритамин и приемам витамин Ц. Симптомите честно са по леки в последни дни с тези които бяха в началото. Благодаря !

д-р Цончев

Re: Суха дразнеща кашлица и запушен нос.

Мнение от д-р Цончев » 01 юли 2017 14:35

Според мен е по-скоро нормално да кашляте при тези условия. Предполагам че малко противоалергично лечение ще помогне в случая.

tijaja

Мнение от tijaja » 06 юли 2017 16:48

Здравейте отново. Ходих до личната прегледа ми дробовете и нищо.Изписа ми зиртек Д и ердомед, пих ги 3 дена нищо. Оитдох отново при нея, прати ме на рентген на бял дроб, оказа се здрав и ме изпрати на УНГ. Ходих при доктор УНГ прегледа ме и ми каза алергичен ринит и ларингит . В момента пия 3 ден аксеф, десибел, пръскам авамис и пия витамин Ц. По-добре съм, но болката в плешката си остана и има и лека болка в кръста, и чат пат дискомфорт в гърдите и продължавам да кашлям, макар и да е намаляла кашлицата. Изпратиха ме на белодробен. Незнам вече дали не е на нервна почва. Какво е вашето мнение ?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 юли 2017 07:30

Е, според мен трябва да мине известно време за да стигнете до трайно подобрение...

Отговори

Върни се в “Грип и настинки. Бронхит. Пневмония”