ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Откри френски научен екип

Постоянна ниска температура

Модератори: админ, консултанти

desislavaa

Постоянна ниска температура

Мнение от desislavaa » 20 яну 2017 20:20

Здравейте,
Момиче съм на 19 години. В началото на януари месец настинах доста. Първият ден много ме болеше гърлото и леко ми течеше носът. Втория ден гърлото взе да ме отпуска, след като започнах да смуча някакви хапчета за гърло (не им помня името) и след няколко дни съвсем ми мина. Носът ми обаче взе постояно да се запушва, а при издухване излизаха доста гъсти, зелени секрети (много се извинявам за детайлното описание). Главата ме болеше леко и постоянно изпитвах нещо като замаяност, тъй като от самите сополи като че ли ми тежеше челото, ако ме разбирате. И така настинката си отмина, носът ми все още тече от време на време, но далеч не е толкова обилно и главата вече рядко ме боли. Та проблема ми е следния: по време на настинката поддържах постоянна температура, която варираше от 36,8 до 37,5 градуса. Да ама настинката ми премина и не се чувствам болна, но всяка вечер около 7,8 часът си меря температурата и тя си стои 37,1 - 37,6 и така от две седмици насам. Във вторник (след 3 дни) мисля да посетя лекар вече, но понеже имам лошия навик да си чета симптомите в интернет и се наплаших доста. Та исках да попитам дали на някой от вас му се е случвало и имам ли повод за притеснения? Съжалявам ако подобна тема вече съществува, но съм нов член и не съм попадала все още на такава. Благодаря ви предварително!

д-р Цончев

Re: Постоянна ниска температура

Мнение от д-р Цончев » 23 яну 2017 21:27

С какъв термометърмерите температурата?
Чувствате ли се отпаднала, имате ли периодични изпотявания?

desislavaa

Мнение от desislavaa » 27 яну 2017 00:12

Извинявам се за закъснението, но с обикновен термометър, не знам как да го опиша - от по-старите, не е елктронен. Иначе чувстам постоянна отпадналост и сънливост, но преиодични изпотявания нямам. И все пак отидох на лекар и там ми казаха, че няма никакъв проблем и най-вероятно е просто остатъчна температура от настинката и да пия парацетамол ако се почувствам зле. Сега нямам възможност да си я премеря, единствено усещам изтощение, но не се чувствам болнава.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 яну 2017 21:34

На това му се казва възстановителен период и постепенно минава...

Отговори

Върни се в “Грип и настинки. Бронхит. Пневмония”