ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Лесноусвоимата захар е любима храна на раковите клетки.

Гадна кашлица,моля за съвет

Модератори: админ, консултанти

Mass

Гадна кашлица,моля за съвет

Мнение от Mass » 02 ное 2016 23:32

Здравейте,от бая време имам ужасна кашлица(която не се появява всеки ден,може 1 седмица изобщо да не кашлям,после пък 3 пъти в седмицата да кашлям и така),започвам да кашлям много силно до задавяне като по някой път успявам да отхрача нещо,но не много.Предпосвали са ми противоалергични,но ги пия и пак кашлям,не съм имал алергии досега,не съм си променял хранителни навици и средата.
Отделно като съм легнал и имам тази кашлица се чуват хрипове при издишване.Случвало ми се е буквално цял ден да кашлям и да не се повлияе от никакви лекарства.Дробовете ми са чисти иначе,твърди се,че от гърлото идва тази кашлица.Взимаха ми гърлен секрет и се оказа,че имам стафилококи,може ли на това да се дължи кашлицата?
Също така от това кашляне ми се завива свят по някой път,заболява ме главата и се чувствам отпаднал,гърдите ме заболяват от напъните и така.
Моля за мнение,благодаря .

д-р Цончев

Re: Гадна кашлица,моля за съвет

Мнение от д-р Цончев » 03 ное 2016 20:35

Снимка правена ли е?
Какво работите?

Mass

Мнение от Mass » 03 ное 2016 21:40

Преди около половин година е правена снимка,лекарите не смятат,че е нужно пак,понеже казват,че няма нищо в дробовете.
В момента нищо не работя.На 23 години съм,между другото.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 03 ное 2016 21:44

Е какво казват тогава по въпроса като не искат да снимат?

Mass

Мнение от Mass » 04 ное 2016 01:53

Едни казват фарингит или ларингит,ще ви излъжа кое от двете,други алергия или на нервна почва.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 ное 2016 21:49

Аз лично бих направил 1 снимка, възможно е да е налице и бронхитна компонента.

Mass

Мнение от Mass » 16 ное 2016 01:11

Благодаря за отговорите.
Ходих на консултации с пулмолози - преди 6 дни с единия:каза,че реагирам на вируси и настинки с беонхиални пристъпи - лечение с вентолин сироп 3х5мл,мукоплант 3х1 таблетка и някакви кортикостероидни инжекции,които реших да не взимам.Имаше подобрение,но до днес.Започна една жестока кашлица,придружена с лек задух и дискомфорт в трахеята.Отидох пак на пулмолог,който каза вироза (нелекувани настинки и вируси от доста време насам) и реагирам на нея с бронхо спазми.Изписа ми:ерфлузал форспиро 2 пъти на ден по 2 вдишвания,ефира 2х1 таблетки,спирива 1 път на ден по 2 вдишвания,аулин на прах,който данси изсипвам под езика преглъщам бавно след това и още нялакво лекарство за киселини и рефлукс.Каза ми да спра вентолина и да започвам новото лечение.Направих вдишвамията с ерфлузала и спиривата и след известно време ми мина пристъпа.Но 3 - 4 часа след това пак започнах да кашлям и да чувствам лек задух,изпих една ефира и така.
Това лечение го започнах днеска към 19:00 с новите лекарства,но това,което ме притеснява е,че в момента пак ме дразни трахеята и покашлям отвреме навреме като след кашлицата чувствам лек задух.Не знам какво да правя просто,страх ме е да не се задуша,въпреки че ми казаха,че няма опасност,но след като такива силни лекарства не помогнаха много вече не знам какво да мисля.
Извинявам се ако има правописни грешки,но пиша от телефон.
Благодаря.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 ное 2016 21:06

Няма да се задушите, спокойно, това са субективни усещания. Завършете си курса на лечение и ще се оправят нещата.

Mass

Мнение от Mass » 17 ное 2016 14:52

Благодря ви,вече има подобрение.

Mass

Мнение от Mass » 07 дек 2016 18:55

Здравейте отново доктор Цончев.Оказа се,че е някаква инфекция на горни дихателни пътища,от която получавам бронхиални спазми.
Преди малко ми набиха инжекция дипрофос,отделно взимам и ерфлузал форспиро и въпросът ми е - нали няма как от такива малки дози да загубя мускулна маса и да ми спре по-нататъшен мускулен растеж,понеже сериозно се занимавам с Фитнес и ме е страх да не загубя мускулна маса и да не ми спре мускулния растеж за напред?
Благодаря.

Mass

Мнение от Mass » 07 дек 2016 19:04

А,да,някакво депо е тази имжекция инае освобождава около 3 седмици - мога ли да тренирам през това време?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 11 дек 2016 02:13

Няма проблем, не се притеснявайте.

Отговори

Върни се в “Грип и настинки. Бронхит. Пневмония”