ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Силно зачервено гърло и остра болка в него

Модератори: админ, консултанти

ket_h

Силно зачервено гърло и остра болка в него

Мнение от ket_h » 28 фев 2016 18:34

Разболях се от грип с много висока температура до 40 градуса. Имам кашлица и много силна болка в гърлото. Цялото ми гърло е силно зачервено и не мога да се храня от болка. Трудно преглъщам и вода. От петък 26.02.2016 личната лекарка ми предписа Аугментин от 1000 мг. на 12 часа. Смуча и таблетки Стрепсилс Интензив и взимам прахчета Тайлол Хот (едва ги пия от болка). Температурата ми спадне до 37 -37.5градуса. Чай и гаргари не ми помагат.
Какво да вземам още за това гърло, защото болката е нетърпима? Антибиотика който вземам от петък не би ли трябвало да ми подейства и да намали болката до този момент?

д-р Цончев

Re: Силно зачервено гърло и остра болка в него

Мнение от д-р Цончев » 01 мар 2016 16:25

Лечението ще подейства, но болката в гърлото няма да се повлияе толкова бързо. Стрепсилса трябва да пооблекчи болката

max1

Мнение от max1 » 15 юли 2016 22:40

Аз от 6 дни имам силна постоянна болка в гърлото, особено при преглъщане, а то е зачервено.
Температура имах в неделя, вчера и днес. Непрестанна кашлица с храчки и силна хрема. Не минават. Днес бях на лекар, нищо няма в дробовете, обикновена настинка установи. Даде ми болнични до вторник. Обаче ми е зле, а гърлото никога не ме е боляло толкова силно.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 юли 2016 20:27

Вземи си от аптеката хексоралетен, той е с бензокаин и облекчава болката освен антисептичното действие.

Отговори

Върни се в “Грип и настинки. Бронхит. Пневмония”