ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Да се притеснявам ли?

Модератори: админ, консултанти

cvetelina7@abv.bg

Да се притеснявам ли?

Мнение от cvetelina7@abv.bg » 13 яну 2016 14:47

Здравейте,в рамките на един месец за втори път ме хваща грипа,но този път с усложнения-голяма кашлица с хрипове в гърдите.Личната каза,че не е бронхит.От 19 до 25декември пих оспамокс 1000 на 8часа.От 7януари пия клацид sr 500,ацц 600,ксизал 5мл.,ланзопрол 15,и много витамини.Като цяло съм много по-добре,но се появи една стара болка в дясното подребрие и вчера на контролния преглед казах на личната.Тя ми пусна асат,алат и ГГТ.Резултатите асат 11,алат13,ГГТ44.Личната каза,че няма от какво да се притеснявам,било от клацида и след като го спра всичко ще се оправи,но аз ще го спра след 3 дни а болката продължава.Започвам да се притеснявам,защото в миналото съм карала два хепатита и болката беше същата,но пък сега асат и алат са повече от нормални.Какво да направя,да си пусна ли други изследвания,личната не дава други направления,но това ГГТ 44 и болката от дясно ме притесняват.

д-р Цончев

Re: Да се притеснявам ли?

Мнение от д-р Цончев » 15 яну 2016 21:55

Не е толкова високо, вероятно е от антибиотика. Изчакайте поне месец след прекратяване на АБ и тогава пускайте нови изследвания. Вземете си хепатопротектор.

cvetelina7@abv.bg

Мнение от cvetelina7@abv.bg » 19 яну 2016 10:00

Благодаря ви докторе,но още на другия ден след като писах направих криза със страшно силни болки от дясно и в стомаха.В БП ми казаха,че се е възпалил гастрита ми,биха ми някаква инжекция и по живо по здраво ме изпратиха в къщи.Вярно,че силната болка утихна,но....Сутринта личната ме прати на гастроентеролог и той ми каза,че имам остър хроничен гастрит и леко възпалена жлъчка.Каза,че всичко е от лекарствата сегашните и преди които съм пила(метотраксат,афламил,дипрофос и т.н) и че трябва да пия ланзопрол30 а не 15.Изписа ми и други лекарства и сега определено съм по-добре.Утре ме вика отново на преглед и ще видим.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 яну 2016 17:31

Да, често различните медикаменти, особено ако са в количества водят до подобни проблеми.

Отговори

Върни се в “Грип и настинки. Бронхит. Пневмония”