ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
България е от малкото страни, където билката вирее свободно
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...

Болки в гърлото само при вдишване

Модератори: админ, консултанти

Shaider
Контакти:

Болки в гърлото само при вдишване

Мнение от Shaider » 05 дек 2015 02:40

Здравейте, днес получих едни... интересни болки в гърлото, които се проявяват само, когато вдишвам и издишвам. Не са постоянни или да се усещат при преглъщане. Пил съм един Нурофен 200мг и съм ял малко чесън с надеждата да се пооправи, но засега няма никакъв резултат. Последния път, когато имах подобни оплаквания, пих АБ и май сега пак отива натам работата.. Моля, някой да ми каже от какво е най-вероятно да са въпросните болки в гърлото, защото не знам кога ще мога да си уредя среща с УНГ лекар. Благодаря предварително.
Уважаеми читатели, и вие сте разработка на военните!!! Аз съм бай Шиле Попюрданов, не си казвам истинското име от съображения за сигурност!

д-р Цончев

Re: Болки в гърлото само при вдишване

Мнение от д-р Цончев » 05 дек 2015 19:21

Можете да си пръскате нещо от вида на Тантум верде, също да вземете Ехинацея..

zomboy

Мнение от zomboy » 07 дек 2015 15:00

Повече течности, по малко цигари !

fantagiro

Мнение от fantagiro » 09 дек 2015 13:07

Стрептококи в гърлото?
:P
Или стафилококи?

На антибиограмите ако може да се има доверие, д-р Цончев, би следвало така да се направи: да се вземе секрет, да се изследва и ако има бактерии, да се морят с АБ.
Както предполагам се прави при скарлатината, която може да е причина за ангина, явно.
И всъщност може да се прояви така.
Иначе...мед и сода - мазане на гърлото, топиш пръста на ръката в мед, после в сода, мажеш сливиците, гадно е, някои лекари го отричат, но... това е бабина рецепта.
Иначе ако имаш развалени кътници, може да ти се възпаляват сливиците.
На мен ми хрумна, че едновремешните ми проблеми с ушите може да са били от избиващи кътници.... аааа, може да ти расте мъдрец.... както и по - честото образуване на тапа в ушите на дъщеря ми пак да е причинено от развалените й кътници.
Понеже се усетих, че майка ми е имала вреден навик да ни чисти ушите, плюнчейки памука :P , откакто спрях да правя това, само има ушна кал, но без да болят.
Докторе, докторе, колко и интелигент да съм, за някои неща и аз съм пропускала, смятайки, че щом съм родила, както трябва, нищо ми няма. А то реално и може нищо да ми няма, просто ако съм преминавала леко някой вирус, може да съм им го мятала междувременно в ушите.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

Shaider
Контакти:

Мнение от Shaider » 18 дек 2015 03:37

Благодаря ви за отговорите! Между другото, непушач съм.
Уважаеми читатели, и вие сте разработка на военните!!! Аз съм бай Шиле Попюрданов, не си казвам истинското име от съображения за сигурност!

fantagiro

Мнение от fantagiro » 18 дек 2015 09:12

:P Със сигурност няма да спирам цигарите тогава...
Мий си ръцете точно преди хранене, избягвайки да пипаш каквото и да било...
Три минути по потник навън ми бяха достатъчни, за да лепна след това вируса от децата си. В превод това означава, да не излизаш дори за малко навън леко облечен... Заради температурната разлика най - вероятно се получава това - вкъщи топло, навън не...
Може да си пуснеш гърлен секрет, за да провериш за наличие на бактерии, някъде месец след приема на антибиотик.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

Отговори

Върни се в “Грип и настинки. Бронхит. Пневмония”